5 valstis, kurās baudīt gardāko ēdienu pasaulē!

Ceļojumi ir lielisks veids, kā atslēgt prātu no ikdienas raizēm, atpūsties un uzkrāt jaunus iespaidus. Taču plānošana parasti aizņem ļoti daudz laika. Lai arī kāda veida ceļošana tev vislabāk iet pie sirds, izmanto Vanilla Travel pakalpojumu un ļauj mūsu konsultantiem izveidot īpaši tev piemērotu ceļojumu.

 

Kādam vislabāk patīk pastaigas pa pilsētu, citam – būt pie dabas, vēl kādam – iepirkšanās un nakts dzīves baudīšana. Taču neviens ceļojums nav iedomājams bez garšīgu ēdienu baudīšanas. Ja arī tev svarīgi ir vēdera prieki, noteikti izlasi šo rakstu – 5 valstis, kurās baudīt gardāko ēdienu pasaulē!​

Grieķija ir demokrātijas dzimtene un valsts ar senu vēsturi. Tā lepojas ne tikai ar bagātīgām tradīcijām un elpu aizraujošiem dabasskatiem, bet, protams, arī ar gardu Dienvidaustrumu virtuvi.

Kādi ēdieni obligāti jānogaršo ceļojumā uz Grieķiju:

Olīvas (un olīveļļa klāt visiem ēdieniem) – Grieķija ir viena no lielākajām šo produktu eksportētājām pasaulē.

Fetas siers – ja šķiet, ka sieri tevi pārsteigt vairs nevar, tad nogaršo zemnieku tirgū pirktu svaigu fetas sieru… Tas būs neaizmirstams piedzīvojums!

Baklava – kārtainās mīklas, medus un riekstu apvienojums, kas iepriecinās pat izsmalcinātākos saldummīļus.

Rūpīgi saplānots ceļojums uz eksotisko Taizemi būs neaizmirstams piedzīvojums – tas noteikti iepriecinās dabas skaistuma cienītājus (gleznaini kalni, krāsainas pludmales, tirkīzzils ūdens) un Āzijas aso ēdienu gardēžus.

Kādi ēdieni obligāti jānogaršo ceļojumā uz Taizemi:

Som Tum – šie papaijas salāti būs īpašs garšas piedzīvojums. Skābs, salds un sāļš apvienojumā ar izteiktu pikantumu.

Khao Neeo Mamuang – “lipīgie mango rīsi”. Šis ir populārākais deserts Taizemē, un viss ģeniālais ir vienkāršs – gatavs mango, lipīgi rīsi un kokosriekstu piens…

Šķiet, ka komentāri par saulainās Itālijas virtuvi ir lieki… Bet viens gan ir skaidrs – lai arī cik labā restorānā tev ir bijusi iespēja baudīt itāļu ēdienus, tie nekur negaršos tik pasakaini kā tieši Itālijā, jūras krastā ar skatu uz saulrietu…

Kādi ēdieni obligāti jānogaršo ceļojumā uz Itāliju:

Pasta Carbonara – protams, makaroni… Prasmīgi pagatavota Carbonara ar olu un īpašo “pancetta” šķiņķi ir kas neatkārtojams.

Pizza Margarita – īsta itāļu pica seko devīzei “jo vienkāršāk, jo labāk”, taču pat tikai trīs sastāvdaļu Margarita garšos neticami labi.

Tiramisu – īsts tiramisu ir tik gaisīgs, ka to pat nevar just mutē. Perfekts kafijas rūgtums apvienojumā ar krēmīgu saldumu un kanēļa noti…

Meksikāņu seriāli mums ir iemācījuši daudz par šo valsti, tekilas dzimteni. Tur dzīvo karstasinīgi cilvēki, daba ir vienkārši ir pasakaini skaista un ēdiens – neticami garšīgs. Ne velti tas kļuvis tik populārs visā pasaulē!

Guacamole – pasakaini garda mērce, ko gatavo no samīcīta avokado un dažādām piedevām. Bet tikai retais zina, ka tās recepte saglabājusies no seno acteku laikiem.

Churros – saukti arī par meksikāņu virtuļiem, churros ir eļļā vārītas mīklas strēmelītes ar cukuru un kanēli. Vienkārši, bet ļoti gardi!

Ja esi eksotikas mednieks un izlemsi izmantot mūsu pakalpojumu, kura ietvaros izplānosim tev individuāli sagatavotu ceļojumu, mūsu ceļojumu eksperti noteikti iekļaus piedāvājumā Indiju. Izteiktu kontrastu valsts, kuras ēdiens ir tik lielisks, ka kļuvis populārs visā pasaulē. Sagatavojies iespaidu un garšu virpulim!

Paneer – saukts arī par “cāli sviestā” ir viens no populārākajiem vidēji asiem indiešu ēdieniem visā pasaulē, bet, protams, garšos vēl labāk tieši Indijā.

Daal Makhani – šis veģetārais ēdiens garšos pat lielākajiem gaļas ēdienu cienītājiem. Tā sastāvā ir lēcas un pupiņas, kas pagatavotas īpašā, nedaudz pikantā mērcē.

Gulab Jamun – šīs vienkāršā izskata mīklas bumbiņas ir īpašs gardums visā Indijā, jo tās ir mērcētas cukuru sīrupā, kas pagatavots ar dārgo un eksotisko garšvielu safrānu.

Labam ceļojumam jāpaliek atmiņā ilgi – netērē savu dārgo laiku!

Izmanto Vanilla Travel pakalpojumu un ļauj mūsu ceļojumu ekspertiem saplānot tieši tev individuāli sagatavotu ceļojumu. Piesakies konsultācijai jau tagad vai izpēti visus mūsu galamērķus!

Saturs

Saņem ceļojumu jaunumus e-pastā!

Akcijas, iedvesma un padomi ceļotājiem!

saņem savā epastā