Atpūta Grieķijas kūrortos 2021

Saturs

Grieķija ceļotājus vilina ar savas antīkās vēstures liecībām un gleznainām pludmalēm dažādās jūrās izkaisītajās piekrastes salās. Katra Grieķijas sala ir unikāla ar savu šarmu, arhitektūru, dabas skatiem un apskates objektiem, kas bieži apvīti ar sengrieķu mitoloģijas leģendām.

Čarterlidojumi no Rīgas uz Grieķijas salu kūrortiem notiek līdz 23. oktobrim.

Informācija drošam ceļojumam uz Grieķiju 2021

Ieceļošana Grieķijā

Ielidojot Grieķijā, pieaugušajiem un bērniem no 12 gadu vecuma jāuzrāda negatīvs PCR testa rezultāts (kas veikts ne agrāk par 72 stundām pirms izlidošanas) vai antigēna ekspress-testa rezultāts (kas veikts ne agrāk par 48 stundām pirms izlidošanas). Testa rezultātam ir jābūt oriģinālam, papīra formā, angļu valodā. Testa derīguma termiņš sākas ar tā veikšanas brīdi, nevis atbildes saņemšanas brīdi!

Covid tests nav jāveic ceļotājiem, kuri var uzrādīt:

 • sadarbspējīgu vakcinācijas sertifikātu angļu valodā, kas apliecina, ka ne mazāk kā 14 dienas pirms ierašanās Grieķijā ir veikts pilns vakcinācijas kurss. 
 • sadarbspējīgu pārslimošanas sertifikātu angļu valodā, kas apliecina, ka pasažieris ir izslimojis COVID-19 pēdējo 180 dienu laikā, bet pozitīvs pirmais tests ir veikts ne mazāk kā 30 dienas pirms ierašanās.

SVARĪGI!  Sertifikātu iespējams iegūt mājas lapā https://covid19sertifikats.lv un sertifikātu papīra formātā (drukātu) jāņem līdzi dodoties ceļojumā. 

Veselības veidlapa

Pirms iebraukšanas Grieķijā jāaizpilda veselības veidlapa šeit on-line, veidlapa jāiesniedz iepriekšējā dienā pirms lidojuma līdz 23:59. Pēc veidlapas aizpildīšanas saņemsiet QR kodu, kas būs jāuzrāda lidostas personālam (izdrukāts vai viedtālrunī). Ja pasažieris pirms iekāpšanas lidmašīnā nevar uzrādīt QR koda apstiprinājuma e-pastu, tiek liegta iekāpšana lidmašīnā. Uz ģimeni var izpildīt vienu formu.

Noteikumi Grieķijas viesnīcās

 • Atsevišķās viesnīcās iespējams ierodoties reģistrēties viesnīcas online aplikācijā, tādējādi saīsinot reģistratūrā pavadīto laiku.
 • Maltītes restorānos un bāros pasniedz un servē apkalpotāji.
 • Pie ieejas viesnīcā var tikt mērīta apmeklētāju ķermeņa temperatūra.
 • Sauļošanās gultas pludmalēs un pie baseina izvietotas ievērojot 1.5 metra attālumu.
 • Pēc iespējas jāievēro 2 m distance starp citiem viesnīcas viesiem un personālu.
 • Viesnīcu telpas un koplietošanas priekšmeti tiek regulāri dezinficēti, lai nodrošinātu maksimālu viesu drošību. 

Vai ceļojuma laikā jālieto sejas maskas?

Grieķijā maskas jālieto visās slēgtajās sabiedriskajās vietās (telpās).

Kā rīkoties, ja pirms lidojuma uz Latviju saņemts pozitīvs Covid – 19 testa rezultāts?

Būs jāpaliek Grieķijā pašizolācijā uz vismaz 10 dienām. Viesnīcas vai operatora pārstāvis sazināsies ar ārstu. Atgriezties Latvijā varēs, kad būs saņemts apstiprinājums no vietējā ārsta, ka apkārtējiem vairs nepastāv risks inficēties ar Covid – 19. Tūristiem, kas dzīvo vienā telpā ar saslimušo, būs jāveic Covid-19 tests. Ja testa rezultāts būs negatīvs, viņi varēs turpināt ceļojumu. Grieķijas valdība parūpēsies par inficēto personu (un to līdzbaucējiem) izmitināšanu karantīnas laikā. Tūristam jābūt derīgai EVAK (European Health Insurance Card), lai bez maksas saņemtu medicīnisko aprūpi valsts slimnīcās.

Ar visiem aktuālajiem noteikumiem par atgriešanos Latvijā var iepazīties šeit.

Kam iesakām ceļojumu uz Grieķiju?

Grieķijas salas patiks tiem ceļotājiem, kas vēlas relaksēties augsta līmeņa kūrortos, izjust grieķu viesmīlību omulīgās ģimeniskās viesnīciņās, kā arī baudīt tradicionālos ēdienus un vīnus autentiskās tavernās. Plašās ūdens atrakciju iespējas un lielais apskates objektu klāsts neļaus garlaikoties nevienam.

Ko apskatīt Grieķijā?

Krētas sala

Siltās Vidusjūras ieskautā Krēta ir lielākā un ceļotāju iecienītākā Grieķijas sala. Tā priecē gan ar saules pielietām, zeltainām smilšu pludmalēm populārākajās kūrortpilsētās Hersonisos, Hanija un Malia, gan klinšu ieskautiem līcīšiem un lagūnām citviet piekrastē. 

Atpūtu Krētas salā iesakām jebkuram tūristam. Ģimenes ar bērniem te atradīs lieliskas viesnīcas ar attīstītu infrastruktūru atpūtai ar bērniem – izklaides pasākumiem, ūdens atrakcijām un rotaļu laukumiem, kā arī interesantus un izglītojošus apskates objektus un tematiskos parkus. Jauniešus priecēs rosīgas kūrortpilsētas ar bāriem, restorāniem un naktsklubiem, kā arī iespēja par mazām naudiņām noīrēt mašīnu un doties uz vientuļām pludmalēm vai pārgājienā kalnos vai aizās. Pāri būs sajūsmā par fantastiskiem saulrietiem, romantiskiem ciematiņiem un satriecošiem saulrieta skatiem virs Mirabello līča.

 • Tiešie lidojumi no Rīgas: 15. maijs – 24. oktobris
 • Izbraukšanas dienas: trešdiena, sestdiena un svētdiena, septembra un oktobra mēnešos – arī ceturtdienās
 • Atpūtas ilgums: trīs, četras, septiņas, desmit, vienpadsmit un 14 dienas

Apskati atpūtas ceļojumu piedāvājumus uz Krētu šeit.

Rodas sala

Lielākā Dodekanese sala, pie kuras krastiem satiekas divas jūras – Vidusjūra un Egejas jūra. Īpaši iecienīts atpūtas galamērķis, pateicoties saulainajām, klinšu ieskautajām smilšu pludmalēm populārākajās kūrortpilsētās Faliraki, Ixia un Kallithea. Savukārt, senatnes mīļotāji novērtēs Rodas vecpilsētu un autentiskos grieķu ciematiņus. 

Uz Rodas salu iesakām doties ģimenēm ar bērniem, jo tur ir kvalitatīvas viesnīcas ar dažādām atrakcijām, daudz dažādu fermu, kur var satikt dzīvniekus – ēzeļus, strausus, pāvus, kā arī liels ūdens atrakciju parks. Bērni būs sajūsmā par izbraucienu ēzeļa mugurā pa skaisto Lindos pilsētiņu, bet vecāki varēs nesteidzīgi baudīt idilliskus skatus. Rodas sala būs piemērota arī dažādu ūdenssportu cienītājiem. Rietumu piekraste izcili derēs sērfotājiem un kaitsērfinga piekritējiem, jo tur vienmēr ir viļņi.

 • Tiešie lidojumi no Rīgas: 15. maijs – 24. oktobris
 • Izbraukšanas dienas: sestdiena un svētdiena
 • Atpūtas ilgums: viena vai divas nedēļas

Apskati atpūtas ceļojumu piedāvājumus uz Rodas salu šeit.

Peloponesa

Grieķijas pussala, kurā vislabāk saglabājušās grieķu vēstures liecības un tradīcijas. Ja vēlies iepazīt senus, mītiem apvītus apskates objektus, patverties no lielpilsētu kņadas, izbaudīt apkārt esošo zaļumu, dzidro jūru, garas smalko smilšu pludmales un gleznainus līcīšus, Peloponesa būs lieliska izvēle. 

Uz Peloponēses pussalu iesakām doties pāriem un ģimenēm, kas meklē mierīgu atpūtu prom no lielpilsētas kņadas, jo šeit viesnīcas atrodas prom no centriem, īstos Grieķijas laukos un var netraucēti baudīt mieru, jūru un skaistu dabu. Šeit atrodas daudzi interesanti vēstures objekti, kuru apmeklējums lieliski papildinās ceļojumu.

 • Tiešie lidojumi no Rīgas: 30. maijs – 19. septembris
 • Izbraukšana: reizi nedēļā svētdienās.
 • Atpūtas ilgums: viena vai divas nedēļas

Apskati atpūtas ceļojumu piedāvājumus uz Peleponēzi šeit.

Korfu sala

Siltās Jonijas jūras ieskautā un smaržīgām ciprešu un olīvkoku audzēm bagātā Korfu ir zaļākā Grieķijas sala.  Šeit varēsi relaksēties zeltainu smilšu pludmalēs, dzidros klinšu ieskautos līcīšos un lagūnās, kā arī no kuģīša klāja baudīt skatus uz jūras ūdens izskalotajām klinšu alām.

Atpūtu Korfu salā rekomendējam pāru atpūtai un dabas skatu kolekcionētājiem. Šī nelielā, zaļā sala pārsteigs ar ainavu dažādību, romantiskiem līcīšiem un majestātiskām drupām, bet mazās omulīgas grieķu viesnīciņas un tavernas sniegs māju sajūtu, it kā esat atbraukuši pie savas grieķu vecmāmiņas uz pasakaini skaistu vietu.

 • Tiešie lidojumi no Rīgas: 9. septembris – 7. oktobris
 • Izbraukšana: reizi nedēļā ceturtdienās
 • Atpūtas ilgums: viena vai divas nedēļas

Apskati atpūtas ceļojumu piedāvājumus uz Korfu šeit.

Santorini

Grieķijas sala Santorini ir viens no romantiskākajiem pasaules galamērķiem. Tā apbur ar savu unikālo arhitektūru, kurā baltas mājiņas un bruģētas ieliņas mijas ar zilajiem baznīcu kupoliem un krāšņiem oker-krāsu akcentiem. Spilgtus iespaidus un brīnišķīgas fotogrāfijas nodrošina siltās Egejas jūras klinšainās piekrastes ainavas, gleznainās pilsētiņas un panorāmas skati ar purpurkrāsas saulrietiem. Savukārt, mierīgu atpūtu saulē var baudīt dažādu krāsu un formu pludmalēs. Šeit acis un pēdas priecēs gan melnas un sarkanas smiltis, gan tumši oļi un klintis.

Pateicoties ērtajai prāmju satiksmei, ceļojumu uz Santorini ir ērti un izdevīgi apvienot ar atpūtu Krētas salā.

Ceļojumiem uz Santorini piedāvājam individuāli sagatavotas ceļojumu programmas.

Labākais laiks ceļojumam uz Grieķiju

Pludmales atpūtai piemērotākie un siltākie laikapstākļi Grieķijas salās ir no maija beigām līdz oktobra sākumam. Šajos mēnešos klimats ir karsts, saulains un ūdens ir ideāli piemērots peldēšanai.

Ja vēlaties veltīt laiku ekskursijām un karstums šķiet traucējošs, tad labākie mēneši Grieķijas iepazīšanai būs no marta līdz maijam, kā arī oktobris un novembris, kad laika apstākļi ir silti, taču ne karsti. Šajos mēnešos būs zemākas arī ceļojuma izmaksas.

Noderīga informācija ceļotājiem

 • Oficiālā valoda: grieķu
 • Reliģiskā piederība: grieķu pareizticīgie (97%), musulmaņi
 • Spriegums tīklā: 230 V
 • Laika josla: tā pati, kas Latvijā
 • Naudas vienība: eiro
 • Sākot ar 01.01.2018. Grieķijā ieviests valsts tūrisma nodoklis (2 – 4 EUR diennaktī par numuru). Nodoklis jāapmaksā uz vietas viesnīcā.

Interesanti fakti par Grieķiju

 • Krētā uzplauka pirmā Eiropas civilizācija (2800. – 1150. g. p. m. ē.), kuras liecības joprojām ir sastopamas arheoloģiskajos izrakumos, muzeju ekspozīcijās un mākslas priekšmetos.
 • Korfu sauc arī par Smaragda salu, jo tajā aug vairāk kā 3 miljoni olīvkoku. Runā, ka laikā no 14-18.gs. ciematu iedzīvotāji par katru iestādīto olīvkoku varējuši saņemt vienu zelta monētu.
 • 1893.gadā starp Peloponesas pussalu un Grieķijas kontinentālo daļu tika izrakts Korintas kanāls, tādejādi tehniski padarot pussalu par atsevišķu salu. Šī kanāla mērķis bija izveidot jūras ceļu no Korintas līča uz Egejas jūru. Pateicoties šim kanālam, mūsdienās abas Grieķijas daļas ir atdalītas viena no otras un tās savieno vienīgi divi tilti – Rio-Antirrio un Isthmus of Corinth.
 • Senajos, mītiskajos laikos Rodas salu dēvēja par saules dieva Hēlija salu. Saskaņā ar mītu, kad viņš iemīlējies nimfā vārdā Roda un apspīdējis to ar savu gaismu, viņa pārvērtusies par salu.
 • Santorini sala ir bagāta ar daudzām, mazām baznīciņām. Daudzas no tām ir privātas. Baznīcu uz šīs salas esot pat vairāk, nekā dzīvojamo māju.

Jaunums! Izdevīgāko piedāvājumu meklētājs!

Lai Tu ātri atrastu un pareizi izvēlētos savu atpūtas ceļojumu, esam izveidojuši unikālu meklētāju, ar kuru atradīsi labākos cenas/kvalitātes samēra piedāvājumus. 

 • Tikai pārbaudītas, novērtētas un attiecīgajai kategorijai atbilstošas viesnīcas.
 • Cena tiek salīdzināta pie visiem tūroperatoriem un parādīta izdevīgākā.

Apskati labākos atpūtas ceļojumus uz Grieķijas salām šeit!

Ekskluzīvi! Individuāla ceļojumu programma uz Grieķiju

Individuāli saplānota ceļojuma programma atpūtai Grieķijas populārākajos galamērķos – Korfu, Santorini, Mikonosā, Atēnās un Salonikos.

Piesakies konsultācijai un uzzini vairāk par personalizēta ceļojuma izveides pakalpojumu šeit!

Uzzini par visiem atpūtas piedāvājumiem populārākajos Grieķijas kūrortos!

Uzzini par ceļojumu jaunumiem pirms citiem!

Izdevīgi piedāvājumi, iedvesma un padomi veiksmīgam ceļojumam. Piesakies un saņem e-pastā!

Saņem ceļojumu jaunumus e-pastā!