Atpūta Maldīvu salās 2022

Ko uzzināsi šajā rakstā:

Maldīves ir savirknējušās pie ekvatora pašā Indijas okeāna vidū un atgādina tropisku paradīzi, ko veido 20 dabīgi atoli, salas un koraļļu rifi. Smiltis šeit ir žilbinoši baltas, jūra pārsteidz ar tirkīzzilo nokrāsu bagātību, bet starp krāšņajiem koraļļiem un pat pie paša krasta rosās eksotiskas zivis. Šeit varēsiet baudīt mierpilnu pludmales atpūtu, fantastiski skaistus ekvatoriālos saulrietus un ainaviskus skatus uz okeānu. 

Informācija drošam ceļojumam uz Maldīvu salām

Ieceļošana Maldīvu salās

Ielidojot Maldīvu salās gan vakcinētiem, gan nevakcinētiem ceļotājiem jāuzrāda negatīvs Covid (PCR) testa rezultāts, kas veikts ne vairāk kā 72 stundas pirms izlidošanas no Rīgas (izņemot bērnus līdz 1 gada vecumam). Ja līdz izlidošanai no Rīgas lidostas ir atlikušas vairāk nekā 72 stundas un jūs esat veicis testu, tas nebūs derīgs. PCR testa rezultāts būs jāpievieno veselības veidlapai “Traveller Health Declaration”. Testa rezultātam jābūt līdzi arī izdrukātā formātā.  Respiratoro simptomu gadījumā var būt jāveic paša apmaksāts atkārtots tests lidostā.

Nevakcinētiem ceļotājiem (izņemot bērnus, kuri pavada vakcinētas personas) ielidojot Maldīvu salās jāievēro 14 dienu pašizolācija. Aktuālā informācija par ieceļošanas noteikumiem Maldīvu salās šeit.

Atpakaļceļam Covid tests jāveic saskaņā ar ieceļošanas noteikumiem valstī, uz kuru lidosiet. Testus var veikt viesnīcā, taču laicīgi jāpiesaka un jāsaskaņo laiks.  

Veselības veidlapa

Jābūt aizpildītai obligātajai ieceļošanas veidlapai “Traveller Health Declaration”. Šo procedūru iespējams izpildīt šeit on-line (24 h vai mazāk pirms ierašanās Maldīvu salās). Veidlapa jāaizpilda atkārtoti arī 24 h vai mazāk pirms izlidošanas no Maldīvu salām.

Iesakām savlaicīgi iegādāties ceļojuma apdrošināšanu, kas sedz ar Covid-19 inficēšanos saistītos riskus. Ja apdrošināšana nav iegādāta, jāņem vērā, ka saslimstot, pašiem būs jāsedz visi medicīniskie, izmitināšanas u.c. izdevumi.

Vīza

Latvijas pilsoņi un nepilsoņi Maldīvu salās var ieceļot bez vīzas un uzturēties līdz 30 dienām no ieceļošanas brīža. Ieceļojot jāuzrāda pase ar derīguma termiņu vismaz 6 mēneši, atpakaļ/tālāk ceļa biļete, finanšu līdzekļi (150 USD/dienā) vai apstiprināta viesnīcas rezervācija.  

Noteikumi Maldīvu salu viesnīcās

 • Maltītes restorānos un bāros pasniedz un servē apkalpotāji.
 • Pie ieejas viesnīcā var tikt mērīta apmeklētāju ķermeņa temperatūra.
 • Sauļošanās gultas pludmalēs un pie baseina izvietotas ievērojot 1.5 metra attālumu.
 • Pēc iespējas jāievēro 2 m distance starp citiem viesnīcas viesiem un personālu.
 • Viesnīcu telpas un koplietošanas priekšmeti tiek regulāri dezinficēti, lai nodrošinātu maksimālu viesu drošību. 

Vai ceļojuma laikā jālieto sejas maskas?

Visas apdzīvotajās salās sabiedriskās vietās ir jālieto sejas maskas.

Kā rīkoties, ja pirms lidojuma uz Latviju saņemts pozitīvs Covid – 19 testa rezultāts?

Būs jāpaliek Maldīvu salās pašizolācijā. Viesnīcas vai operatora pārstāvis sazināsies ar ārstu. Atgriezties Latvijā varēs, kad būs saņemts apstiprinājums no vietējā ārsta, ka apkārtējiem vairs nepastāv risks inficēties ar Covid – 19. Šajā gadījumā uzturēšanos viesnīcā un atpakaļceļa izdevumus apmaksā pats ceļotājs vai apdrošināšanas kompānija, ja ir noformēta ceļojuma veselības apdrošināšana, kura ietver Covid – 19 saslimšanas risku.

Ar visiem aktuālajiem noteikumiem par atgriešanos Latvijā var iepazīties šeit.

Kam iesakām ceļojumu uz Maldīvu salām?

Maldīvu salas piemērotas atpūtniekiem, kas vēlas baudīt mierpilnu relaksāciju Indijas okeāna pludmalēs privātā gaisotnē. Salas ir tik mazas, ka lielākoties uz katras atrodas tikai viena līdz divas kūrortviesnīcas, kurās uzturēties var vienīgi to viesi, apmetoties villās vai raksturīgajos bungalo tipa namiņos virs ūdens. Šeit varēsiet droši ļauties atpūtai, neuztraucoties par svešām acīm.

Atjaunojošas SPA procedūras un masāžas palīdzēs aizgaiņāt pēdējās noguruma pazīmes, bet izsmalcināti restorāni iepazīstinās ar jaunām garšu niansēm. Aktīvākai atpūtai piedāvājumā ir plaša ūdens prieku izvēle sākot ar snorkelēšanu un niršanu, un beidzot ar makšķerēšanu no laivas. 

Maldīvu salas būs lieliski piemērotas medusmēneša pavadīšanai, eksotiskām kāzu ceremonijām un vienkārši romantiskai relaksācijai ar savu otro pusīti, vērojot saulrietus, baudot kokteiļus un pilnībā atslēdzoties no ikdienas rūpēm. Skaistāko mirkļu iemūžināšanai iespējams noorganizēt arī profesionālu fotosesiju.

Maldīvu salas patiks arī ģimenēm ar maziem bērniem, jo šeit gan pieaugušie, gan bērni varēs ļauties ūdens priekiem, saulei un sajūtai, ka nekur nav jāsteidzas. Atliek vien izvēlēties tādu viesnīcu, kas piedāvā bērniem piemērotu vidi, izklaides un ēdienkarti, jo tad viss nepieciešamais būs pieejams turpat uz jūsu salas.

Ko apskatīt Maldīvu salās?

Male

Maldīvu salu galvaspilsēta, kurā iespējams iepazīt vietējo iedzīvotāju vidi un sadzīvi. Pilsētas miniatūrais izmērs ļauj to viegli izstaigāt dažu stundu laikā. Šauras ieliņas, ieskautas ēku biezoknī un burzma ir raksturīgākās Male iezīmes, bet Sultāna parks, prezidenta pils, Nacionālais muzejs un mošejas – zīmīgākās apskates vietas. Blakus salas ostai atrodas populārs vietējais tirgus, kurā var iegādāties svaigi nozvejotas zivis un augļus.

Maafushi sala

Apdzīvota sala, kurā sajust vietējo kolorītu un nodoties aktīvai atpūtai uz ūdens. Atrodas vien īsa brauciena attālumā no lidostas, tadēļ ir ērta izvēle, ja vēlaties savā ceļojumā iekļaut vēl kādas salas apskati. Mazo salu var izstaigāt pārdesmit minūtēs un uz tās mājo vien ap 2000 iedzīvotāju. Šeit var baudīt atpūtu tūristiem paredzētajā Bikini pludmalē, doties delfīnu vērošanas kruīzos, snorkelēt kopā ar bruņurupučiem, sērfot, izbraukt ar kajakiem un nodoties citiem ūdens sporta veidiem.

Fulhadhoo sala

Pasakaina Indijas okeāna saliņa, ko klāj palmu mežs un rotā brīnišķīgas pludmales un lagūnas. Uz tās mazā ciematiņā dzīvo vien apmēram 250 cilvēki, kuru pamatnodarbošanās ir zvejniecība. Šī ir klusa un mierīga vieta, kur baudīt dabu un divvientulību. Saliņu visērtāk sasniegt būs ar privātas ātrumlaivas palīdzību.

Banāna rifs

Viena no pasaules labākajām niršanas vietām – banāna formas rifs, kas bagāts ar krāšņiem koraļļiem, zemūdens klintīm, pārkarēm un alām, kā arī eksotisku zivju bariem. Lieliska izvēle, ja vēlaties izbaudīt pilnvērtīgu niršanu un snorkelēšanu.

Ceļojums uz Maldīvu salām ar bērniem – atrakcijas, ko iesakām

Whales zemūdene

Ļaujieties kruīzam pa dabīgiem zemūdens dārziem starp krāšņām zivīm un koraļļu rifiem 45 metru dziļumā. Šis ir unikāls veids, kā iepazīt Indijas okeāna zemūdens pasauli, un sagādās prieku gan pieaugušajiem, gan bērniem.

Delfīnu vērošanas kruīzi

Izmantojiet iespēju pavērot delfīnus to dabiskajā vidē Maldīvu salu piekrastē. Vislabāk to darīt rīta pusē vai pēcpusdienās, jo tad ir lielākas iespējas šos dzīvniekus sastapt. Dažreiz delfīni nolemj kādu brīdi doties līdzi kruīza kuģītim, kas sniegs neaizmirstamus iespaidus visiem tā dalībniekiem. Papildus prieks būs arī skaistās ainavas uz piekrasti un Indijas okeānu.

Labākais laiks ceļojumam uz Maldīvu salām

Maldīvu salām ir raksturīgas divas izteiktas sezonas – sausā sezona un lietus sezona. Lai arī laikapstākļi vienmēr ir tropiski karsti, atšķiras nokrišņu daudzums.

Sausā sezona ir no novembra līdz aprīlim, kad nokrišņu tikpat kā nav un laikapstākļi ir ideāli piemēroti pludmales atpūtai.

Lietus sezona ir no maija līdz oktobrim, kad vērojami nokrišņi – visbiežāk vakaros un naktīs, kas netraucē baudīt atpūtu.  Šis ir arī laiks, kad ir mazāk tūristu un izdevīgākas ceļojumu cenas.

Noderīga informācija ceļojumam uz Maldīvu salām

 • Oficiālās valodas: maldīviešu valoda jeb divehi
 • Reliģiskā piederība: islāms
 • Spriegums tīklā: 230 V
 • Laika josla: Maldives Time (+2 st.)
 • Naudas vienība: Maldivu rufija (MVR)

Interesanti fakti par Maldīvu salām

 • Tā kā Maldīvu salas atrodas ļoti tuvu ekvatoram, saules stari šeit uz zemi krīt 90° leņķī, tādēļ, lai neapdegtu, ceļotājiem jāizmanto ļoti spēcīgi UV aizsardzības krēmi.
 • Dažu Maldīvu salu formas mēdz būt mainīgas. To piekrastes smiltis pārvietojas sezonālo straumju un vēju ietekmē – kādi sēkļi pazūd, bet citi parādās vietā.
 • Pasaules lielākā zivs – vaļhaizivs savu mājvietu atradusi trīs vietās pie Maldīvu arhipelāga. Maldīvu salas ir viena no retajām pasaules vietām, kur šīs zivis mājo visu gadu.
 • Maldīvu salas ir zemākā valsts pasaulē. Tās atrodas vidēji tikai 1.5 metru virs jūras līmeņa.

Personalizēts atpūtas ceļojums uz Maldīvu salām

Ceļojumiem uz Maldīvu salām piedāvājam katra klienta vēlmēm pielāgotas personalizētas individuālo ceļojumu programmas.

Personalizēta Individuāla ceļojumu programma ir pakalpojums, kurā iekļauts:
– konsultācija par klienta vēlmēm atbilstoša ceļojuma iespējām;
– ceļojuma plāna un programmas izveidošana;
– ceļojuma rezervēšana un organizēšana;
– atbalsts ceļojuma laikā.
Rezultātā saņemsiet tieši jūsu vēlmēm atbilstošu, individuālu ceļojumu uz Maldīvu salām, ietaupot savu laiku plānošanas procesā, kā arī drošību par vērtīgu ieguldījumu un profesionālu atbalstu ceļojuma laikā. 

Esam atpūtas ceļojuma eksperti ar vairāk kā 25 gados uzkrātu pieredzi un zināšanām, kā arī pārbaudītiem partneriem visos pasaulē populārākajos ceļojumu galamērķos.

Uzzini par tieši Tev piemērota atpūtas ceļojuma iespējām uz Maldīvu salām.

Uzzini par ceļojumu jaunumiem pirms citiem!

Izdevīgi piedāvājumi, iedvesma un padomi veiksmīgam ceļojumam. Piesakies un saņem e-pastā!

Saņem ceļojumu jaunumus e-pastā!