Atpūtas ceļojums uz Portugāli

Portugāle īpaši iecienīta, pateicoties tās neskartajai dabai ar krāšņajiem ūdenskritumiem, dzīvīgi zaļojošajiem mežiem, ziedu ielejām un dabas takām. Brīnišķīgās dabas ainavas papildina gleznaini viduslaiku cietokšņi, kolorītas pilis un krāšņi botāniskie dārzi. Savukārt, pludmales atpūtu šeit var baudīt skarbo piekrastes klinšu ieskautās pludmalēs, no kurām visskaistākās atrodas Algarves reģionā pie Atlantijas okeāna.

Kalnaino Portugāli ērti iepazīt pārvietojoties ar trošu vagoniņiem, no kuriem paveras lieliski panorāmas skati.

Kam iesakām ceļojumu uz Portugāli?

Portugālē ikviens sev var atrast tīkamāko nodarbi – kā atpūtu slavenajās Algarves pludmalēs pie Atlantijas okeāna, tā arī pastaigas pa portugāļu pilsētām un ainaviskām dabas takām ar skatiem uz ziedošajiem līdzenumiem un kalnu virsotnēm. Šeit labi pavadīt laiku varēs gan romantiski pāri, gan draugu kompānijas, gan ģimenes ar bērniem.

Izbraucieni ar kaijakiem gar piekrastes klintīm vai ar bagijiem pa ceļiem un bezceļiem, delfīnu un vaļu vērošanas kruīzi un portugāļu vīna darītavu apmeklējumi ar degustācijām – tie ir tikai daži no piedzīvojumiem, ko izbaudīt Portugālē. Atpūtu jo patīkamāku padarīs izslavētā portugāļu viesmīlība un autentiskā vide, kas ir mazāk komerciāla kā citviet Eiropā.

Savukārt, bērniem Portugāle paliks atmiņā ne vien ar skaisto dabu un gleznainajām pludmalēm, bet arī ar daudzpusīgajām atrakcijām tematiskajos parkos un akvaparkos. Īpašs piedzīvojums būs arī iespēja satikt delfīnus ne tikai delfinārija baseinos, bet arī okeānā, vērojot tos no kuģīša klāja.

Ko apskatīt Portugālē?

Lisabona

Elegantā Portugāles galvaspilsēta Lisabona ceļotājus piesaista ar portugāļu gleznaino arhitektūru, zaļām alejām un pakalniem, Atlantijas okeāna piekrastes ainavām, kā arī lielisku virtuvi un Dienvideiropai raksturīgo nesteidzīgo dzīvesveidu. Viens no Lisabonas nosaukumiem ir “Pilsēta uz 7 kalniem”. Tos iepazīt palīdzēs tramvaji un funikuleri.

Faro

Faro ir lielākā Algarves reģiona pilsēta, kuras vecpilsētā var ieiet caur monumentālu neoklasicisma stila arku, kas savulaik bijusi daļa no oriģinālās Mauru sienas. Staigājot pa pilsētas gaišajām, bruģētajām ieliņām, var izjust autentisko portugāļu pilsētām raksturīgo atmosfēru un mieru, ko vakaros nomaina rosība un nakts dzīve bāros, klubos un restorānos.

Algarves pludmales

Portugāles dienvidos esošais Algarves reģions ir slavens ar savām zeltaino smilšu pludmalēm, ko iekļauj smilšakmens klintis un interesanti klinšu veidojumi, kas mēdz krāsoties gan zeltainās, gan rūsganās un okera nokrāsās. Vienas no gleznainākajām ir Praia da Rocha, Praia da Falésia, Praia da Marinha un Camilo pludmales.

Benagil alas

150 metru attālumā no Praia de Benagil pludmales slejas Benagil alas, kas no iekšpuses apskatāmas, piebraucot ar laivu, kaijaku vai SUP dēli. Pavisam šeit ir 10 alas, no kurām iespaidīgākā veidojuma griestos paveras apaļš “logs” uz zilajām debesīm.

St Vincent zemes rags

Kontinentālās Eiropas dienvidrietumu tālākais punkts, ko veido gandrīz pilnīgi vertikālas iespaidīgas klintis 75 metru augstumā. Klinšu galotnē slejas bāka, kas jau kopš seniem laikiem izgaismo ceļu garām braucošajiem kuģiem.

Ceļojums uz Portugāli ar bērniem – atrakcijas, ko iesakām

Ūdens atrakciju parki

Pavadiet saulainu un jautrības pilnu dienu kopā ar bērniem, laižoties lejā pa ūdens slidkalniņiem, peldoties siltos baseinos, vizinoties atrakciju laivās un nododoties daudziem citiem ūdens priekiem uz ūdens un ūdenī. Slide and Splash, Aquashow un Aqualand ir lielākie akvaparki Algarves reģionā, kuros jautrus mirkļus pavadīt varēs gan bērni, gan pieaugušie.

Zoomarine

Vieta, kur satikt delfīnus, noskatīties roņu šovus un sadraudzēties ar portugāļu pirātiem, bet, ja ar to vēl šķiet par maz- papildus var baudīt ūdens priekus arī baseinos, vizināties karuseļos un sauļoties labiekārtotā smilšu pludmalē.

Lagos Zoo

Neliels zooloģiskais dārzs ar apmēram 150 sugu dzīvniekiem no 5 kontinentiem ar eksotiskiem putniem un flamingo dīķi, dažādiem pērtiķīšiem, lūšiem, grauzējiem, bruņurupučiem un citiem dzīvniekiem, kuru apskati var apvienot ar atpūtu parka pludmalē un baseinā.

Labākais laiks ceļojumam uz Portugāli

Pludmales atpūtai piemērotākie un siltākie laikapstākļi Portugālē ir no jūlija līdz oktobrim. Šajos mēnešos klimats ir silts, saulains un ūdens ir ideāli piemērots peldēšanai.

Ja vēlies veltīt laiku ekskursijām un pludmales atpūta ir mazāk svarīga, tad labākie mēneši ceļojumam uz Portugāli būs maijs, jūnijs un novembris, kad laika apstākļi ir mēreni silti.

Plānojot ceļojumu, jāņem vērā, ka laikapstākļi dažādos Portugāles reģionos var būtiski atšķirties.

Noderīga informācija ceļotājiem

Interesanti fakti par Portugāli

  • Portugālē uzbūvēts otrs garākais tilts Eiropā. Vasco da Gama tilts Lisabonā ir 12.3 kilometrus garš un savieno Portugāles ziemeļu un dienvidu daļas.
  • Lisabona ir senāka, nekā Roma un viena no senākajām pilsētām pasaulē. Tā pastāv jau apmēram 3000 gadu.
  • Algarves reģionā atrodas 85 Zilā karoga pludmales, dažas no kurām ierindojas pasaules labāko pludmaļu topā.
  • Madeira nav vientuļa sala, kā varētu domāt, bet gan salu arhipelāgs, kas sastāv no vairākām lielām un daudzām mazām saliņām. Uz otrās lielākās salas aiz Madeiras – Porto Santo savulaik dzīvojis Kristofers Kolumbs, kura māja nu pārtapusi par muzeju.
  • Pateicoties Azoru salu reljefa un krāsu dažādībai, vietējie iedzīvotāji katrai no deviņām salām ir piešķīruši savu krāsas apzīmējumu – no dzeltenās un zaļās līdz pat melni pelēkai.

Izvēlies profesionāli organizētu ceļojumu uz Portugāli!

Esam atpūtas ceļojuma eksperti ar vairāk kā 25 gados uzkrātu pieredzi un zināšanām, kā arī pārbaudītiem partneriem visos pasaulē populārākajos ceļojumu galamērķos.

Uzzini par Vanilla Travel piedāvājumu atpūtas ceļojumiem uz Portugāli.

Saņem ceļojumu jaunumus savā e-pastā!

Izdevīgi piedāvājumi, idejas un padomi veiksmīgam ceļojumam.
Uzdot jautājumu
Saņem atbildi no Vanilla Travel ceļojumu ekspertiem.

Saņem ceļojumu jaunumus e-pastā!