Atpūta Spānijas kūrortos 2021

Saturs

Spānija lepojas ar savu eleganto arhitektūru un saulainajām pludmalēm, kā arī brīnišķīgajiem botāniskajiem dārziem un dabas parkiem, kuros acis priecē skati uz klinšainiem kalniem, vulkāniskām ainavām un zaļām ielejām. Ceļotāju vidū īpaši iemīļotas ir saulainās Kanāriju salas un slavenā Costa del Sol reģiona kūrortpilsētas, kur pieejamas visdažādākās atpūtas iespējas – sākot ar pastaigām pilsētās un dabas parkos un beidzot ar izbraucieniem ar jahtām un aizraujošām izklaidēm pasaulslavenos atrakciju parkos.

Informācija drošam ceļojumam uz Spāniju 2021

Ieceļošana Spānijā

Ieceļojot Spānijā, pieaugušajiem un bērniem no 12 gadu vecuma ir jāuzrāda ES Digitālais Covid sertifikāts, kas apliecina ES dalībvalstī izsniegtu apliecinājumu par:

 • negatīvu PCR testu, ņemot paraugus iepriekšējo 72 stundu laikā līdz ierašanās brīdim Spānijā, vai negatīvu antigēnu testu, ņemot paraugus iepriekšējo 48 stundu laikā līdz ierašanās brīdim Spānijā. Ar Eiropas Komisijas apstiprināto ātrās noteikšanas testu sarakstu varat iepazīties šeit.
 • pabeigtu Covid-19 vakcinācijas kursu, pēc kura veikšanas ir pagājušas 14 dienas (vakcinācijai jābūt veiktai ar Eiropas Zāļu aģentūrā atzītām vakcīnām), vai;
 • izslimotu Covid-19, kas apliecina, ka personai nav jāievēro pašizolācija.

Bērniem, kas ir jaunāki par 12 gadiem, nav jāveic antigēnu vai molekulārais tests.

SVARĪGI!  Sertifikātu iespējams iegūt mājas lapā https://covid19sertifikats.lv un sertifikātu papīra formātā (drukātu) jāņem līdzi dodoties ceļojumā. 

Veselības veidlapa

Ielidojot valstī jāaizpilda ieceļošanas veidlapa. Pēc veidlapas iesniegšanas jūs saņemsiet QR kodu, kas jums būs jāuzrāda gan iekāpšanas laikā, gan pēc ierašanās Spānijā veselības kontrolē.

Noteikumi Spānijas viesnīcās

 • Atsevišķās viesnīcās iespējams ierodoties reģistrēties viesnīcas online aplikācijā, tādējādi saīsinot reģistratūrā pavadīto laiku.
 • Maltītes restorānos un bāros pasniedz un servē apkalpotāji.
 • Pie ieejas viesnīcā var tikt mērīta apmeklētāju ķermeņa temperatūra.
 • Sauļošanās gultas pludmalēs un pie baseina izvietotas ievērojot 1.5 metra attālumu.
 • Pēc iespējas jāievēro 2 m distance starp citiem viesnīcas viesiem un personālu.
 • Viesnīcu telpas un koplietošanas priekšmeti tiek regulāri dezinficēti, lai nodrošinātu maksimālu viesu drošību. 

Vai Spānijā jālieto sejas maskas?

Spānijā personām, kas vecākas par 6 gadiem, maskas jālieto visās slēgtajās sabiedriskajās vietās (telpās, transportā).

Kā rīkoties, ja pirms lidojuma uz Latviju saņemts pozitīvs Covid – 19 testa rezultāts?

Būs jāpaliek Spānijā pašizolācijā uz vismaz 10 dienām. Atgriezties Latvijā varēs, kad būs saņemts apstiprinājums no vietējā ārsta, ka apkārtējiem vairs nepastāv risks inficēties ar Covid – 19. Šajā gadījumā uzturēšanos viesnīcā un atpakaļceļa izdevumus apmaksā pats ceļotājs vai apdrošināšanas kompānija, ja ir noformēta ceļojuma veselības apdrošināšana, kura ietver Covid – 19 saslimšanas risku. Spānijas valdība nepieciešamības gadījumā apmaksās ārstēšanos valsts slimnīcā (ES pilsoņiem).

Ar visiem aktuālajiem noteikumiem par atgriešanos Latvijā var iepazīties šeit.

Kam iesakām ceļojumu uz Spāniju?

Spānijas piekrastes pilsētas un tai piederošās Kanāriju salas ir piemērota izvēle atpūtas ceļojumam gan ar otro pusīti vai draugu lokā, gan ģimenēm ar bērniem, jo rosīgajos piekrastes kūrortos ikviens var atrast sev interesantu nodarbi. Šeit varēsiet relaksēties komfortablās viesnīcās pie labiekārtotām pludmalēm, baudīt spāņu klutūru un atmosfēru kolorītajās pilsētās, kā arī apbrīnot brīnišķīgos tikai Spānijai raksturīgos dabas skatus. Spānija ir slavena arī ar savu aktīvo nakts dzīvi klubos, bāros un restorānos, kas īpaši patiks jauniešiem. Savukārt, plašās ūdens atrakciju iespējas un tematiskie parki sniegs daudz prieka mirkļu arī pašiem mazākajiem ceļotājiem.

Ko apskatīt Spānijā?

Tenerife

Kanāriju sala Tenerife atrodas netālu no Āfrikas krastiem, tuvu ekvatoram, tāpēc tai raksturīgi silti laikapstākļi visos gadalaikos. Saulainās Atlantijas okeāna pludmales, kolorītās pilsētas, krāšņā daba un plašās izklaižu iespējas Tenerifi padara par ideālu ceļojuma galamērķi romantiskai atpūtai ar otro pusīti, jautrām izklaidēm draugu kompānijā vai ģimeniskām brīvdienām.

Kā bērnus, tā pieaugušos šeit priecēs iespaidīgi atrakciju parki un botāniskie dārzi, labiekārtotas pludmales, brīnišķīgi dabas skati uz Teides vulkānu un Los Gigantes klintīm, džipu safari apvidū, kā arī iespēja snorkelējot satikt bruņurupučus vai no kuģīša klāja vērot delfīnus un vaļus to dabiskajā vidē.

Apskati atpūtas ceļojumu piedāvājumus uz Tenerifi šeit.

Grankanārija

Tenerifes kaimiņiene Grankanārija lepojas ar 320 saulainām dienām gadā, tādēļ, ja vēlies atvaļinājumu pavadīt siltās pludmalēs pie Atlantijas okeāna, Grankanārija būs pareizā izvēle jebkurā gadalaikā. Šo Kanāriju salu dēvē arī par miniatūru kontinentu, jo tās dažādais reljefs padara salas ziemeļu un dienvidu klimatu atšķirīgus. Siltā klimata dēļ salas dienvidu daļā ir izvietoti kūrorti, bet vēsākajā – ziemeļu pusē – atrodas iespaidīgi dabas parki, kā arī kolorīti ciematiņi un pilsētas, no kurām ievērojamākā ir Kanāriju salu arhipelāga lielākā pilsēta Las Palmas.

Gan pieaugušos, gan bērnus Grankanārijā priecēs aizraujoši atrakciju parki un krāšņi botāniskie dārzi, kā arī izjādes ar kamieļiem pa tuksnešainajām Maspalomas kāpām un jūras kruīzi, kuru laikā iespējams satikt arī vaļus un delfīnus. Te patiks ikvienam, kam svarīgas daudzpusīgas izklaides iespējas – gan pāriem, gan draugu kompānijām, gan ģimenēm ar lielākiem un mazākiem bērniem.

Ceļojumiem uz Grankanāriju piedāvājam individuāli sagatavotas ceļojumu programmas.

Malaga

Malaga ir saulaina kontinentālās Spānijas piekrastes pilsēta Costa del Sol reģionā, kas īpaši iecienīta, pateicoties tās zeltaino smilšu pludmalēm, siltajai Vidusjūrai un kvalitatīvajām viesnīcām. Malagas vēsturē savijusies dažādu kultūru ietekme – fēniksiešu, romiešu, arābu un, protams, karstasinīgo spāņu, kuras neatņemama sastāvdaļa ir flamenko šovi, kā arī tradicionālie vīni un tapas restorānos.

Asāku izjūtu cienītājiem iesakām izstaigāt Malagas dziļās Nerja pazemes alu sistēmas un doties pastaigā pa slaveno Caminito del Rey taku, kas vijas 100 metru augstumā gar stāvajām El Chorro kanjona sienām, bet mākslas mīļotāji noteikti gūs baudījumu acīm un dvēselei apmeklējot Picasso un Carmen Thyssen muzejus, kuros skatāmi slavenu mākslinieku darbi. Un tam visam pāri – iespēja ikdienu tvert siltās Malagas saules starus daudzajās zeltainu smilšu pludmalēs Vidusjūras kūrortos un baudīt malagiešu vīnu un tapas tradicionālajos restorānos.

Malaga patiks arī ģimenēm, kas ceļo ar bērniem, jo daudzas viesnīcas šeit piedāvā bērnu baseinus ar slidkalniņiem, rotaļu laukumus un izklaidējošas animācijas turpat viesnīcas teritorijā. Bērniem atpūtu krāsaināku padarīs arī ūdens prieki Malagas akvaparkos, delfīnu šovi delfinārijā un zemūdens pasaules skaistums milzu akvārijā.

Ceļojumiem uz Malagu piedāvājam individuāli sagatavotas ceļojumu programmas.

Labākais laiks ceļojumam uz Spāniju

Pludmales atpūtai piemērotākie un siltākie laikapstākļi Malagā ir no jūnija līdz septembrim. Šajos mēnešos klimats ir karsts, saulains un ūdens ir ideāli piemērots peldēšanai. Ja vēlies veltīt laiku ekskursijām un karstums šķiet traucējošs, tad labākie mēneši ceļojumam uz Malagu būs maijs un oktobris, kad laika apstākļi ir silti, taču ne karsti.

Savukārt, Kanāriju salās – Grankanārijā un Tenerifē saule un siltums valda visu gadu, tādēļ pludmales atpūtu un ekskursijas šeit var baudīt jebkurā gadalaikā.

Noderīga informācija ceļotājiem

 • Oficiālā valoda: spāņu
 • Reliģiskā piederība: katoļu
 • Spriegums tīklā: 220 V
 • Laika josla: atkarīga no reģiona
 • Naudas vienība: eiro

Interesanti fakti par Spāniju

 • Kanāriju salu un Grankanārijas nosaukums nav radies par godu košajiem kanārijputniņiem, kā varētu domāt. “Canariae Insulae” no latīņu valodas tulkojas kā “suņu sala”. Pastāv dažādas versijas, kādēļ radies tieši šāds nosaukums. Viena no tām – Kanāriju salu pirmatklājēji to krastos redzējuši daudz lielus suņus.
 • Lielākā daļa pludmaļu Tenerifē ir mākslīgi veidotas ar šim mērķim speciāli atvestām dzeltenajām smiltīm. Dabiskās pludmales parasti ir ar vulkāniskajām, melnajām smiltīm.
 • Maljorka ir bagāta ne tikai ar gleznainām pludmalēm, bet arī ar neskaitāmām dabas takām (~400 km garumā), pa kurām doties pārgājienos un velo braucienos.
 • Malaga, iespējams, ir viena no pasaules senākajām pilsētām. To dibinājuši fēniksieši vēl 770 gadus pirms mūsu ēras.  Pilsētas sākotnējais nosaukums bija Malaka, kas nozīmē “fabrika”.
 • Pateicoties ekoloģiski tīrajai un dažādajai dabai, Menorkas sala 1993.gadā ieguvusi UNESCO Biosfēras rezervāta statusu.
 • Līdz pat 1992.gada Olimpiskajām spēlēm Barselonas pilsētai nebija nevienas pludmales. Tās tika mākslīgi izveidotas un pašlaik stiepjas 4.5 km garumā, bet septiņām no tām piešķirts Zilā karoga statuss.

Uzzini par ceļojumu jaunumiem pirms citiem!

Izdevīgi piedāvājumi, iedvesma un padomi veiksmīgam ceļojumam. Piesakies un saņem e-pastā!

Saņem ceļojumu jaunumus e-pastā!