Atpūta Turcijas kūrortos 2021

Saturs

Četru jūru ieskautā Turcija ar savu saulaino vasaras klimatu, daudzveidīgo dabu un plašajām atpūtas iespējām visa vecuma ceļotājiem ir viens no populārākajiem ceļojumu galamērķiem pasaulē. Savukārt, Antālijas kūrortzona, kas stiepjas gar siltās Vidusjūras piekrasti, ir īpaši iemīļota tieši pludmales atpūtnieku vidū. Tā ietver sevī slaveno Alānijas kūrortpilsētu, jauko Sidi, mūsdienīgo Beleku, populāro Kemeru, kā arī daudzas mazas pilsētiņas, no kurām katra ir ar savu īpatnējo šarmu.

Čarterlidojumi no Rīgas uz Turcijas Vidusjūras piekrasti (Antāliju) notiek no 21. aprīļa līdz 24. oktobrim.

Informācija drošam ceļojumam uz Turciju 2021

Ieceļošana Turcijā

Ielidojot Turcijā, pieaugušajiem un bērniem no 6 gadu vecuma jāuzrāda negatīvs Covid – 19 PCR testa rezultāts (kas veikts ne agrāk par 72 stundām pirms izlidošanas) vai antigēna ekspress-testa rezultāts (kas veikts ne agrāk par 48 stundām pirms izlidošanas). 

Covid tests nav jāveic ceļotājiem, kuri var uzrādīt:

 • sadarbspējīgu vakcinācijas sertifikātu angļu valodā, kas apliecina, ka ne mazāk kā 14 dienas pirms ierašanās Turcijā ir veikts pilns vakcinācijas kurss.
 • sadarbspējīgu pārslimošanas sertifikātu angļu valodā, kas apliecina, ka pasažieris ir izslimojis COVID-19 pēdējo 180 dienu laikā, bet pozitīvs pirmais tests ir veikts ne mazāk kā 28 dienas pirms ierašanās.

SVARĪGI!  Sertifikātu iespējams iegūt mājas lapā https://covid19sertifikats.lv un sertifikātu papīra formātā (drukātu) jāņem līdzi dodoties ceļojumā. COVID-19 sertifikātam jābūt papīra formātā (drukātam vai oriģinālam) angļu valodā. 

Ierodoties Turcijā, var tikt veikta veikta veselības pārbaude. Covid-19 simptomu gadījumā iespējama hospitalizācija.

Veselības veidlapa

Ne vairāk kā 72 stundas pirms iebraukšanas Turcijā jāaizpilda veselības veidlapa šajā vietnē. Pēc veidlapas aizpildīšanas saņemsiet HES kodu, kas būs jāuzrāda lidostas kontrolpunktos un reģistrējoties viesnīcā. Avio kompānijas pirms iekāpšanas lidmašīnā veiks pārbaudi. Personai ir jāspēj uzrādīt telefonā vai izprintētu uz lapas, aizpildītu apliecinājumu.

Ceļošana Turcijas Republikas iekšienē iespējama tikai ar HES kodu. Lai iekļūtu sabiedriskās vietās, piemēram, iepirkšanās centri, restorāni, kafejnīcas, sporta centri, skaistumkopšanas saloni, masāžu saloni un spēļu zāles, var tikt prasīts uzrādīt HES kodu.

SVARĪGI! Bērniem,kas jaunāki par 2 gadiem, HES kods nav nepieciešams, taču bērniem no 2-18 gadiem HES kodam ir jābūt!

Ceļojuma apdrošināšana (ieteicams)

Iesakām noformēt Turcijas valdības ceļojuma veselības apdrošināšanu, kas ietver Covid -19 ārstēšanas izdevumus, gadījumā ja saslimšana notikusi ceļojuma laikā.

Iesakām iegādāties šādas apdrošināšanas polises:

 • Tūristu aizsardzības un atbalsta apdrošināšana (Tourist Protection and Support Insurance). Šī apdrošināšana sedz apdrošinātā ārstēšanos slimnīcā. Apdrošināšanu var noformēt vecumā no 0 līdz 65 gadiem. Derīga 30 dienas. Apdrošināšanas cena no 15 EUR (atkarībā no izvēlētajiem nosacījumiem).
 • Izmitināšanas atbalsta apdrošināšana (Accommodation Support Insurance). Šī apdrošināšana sedz apdrošinātā apmešanās vietas pagarināšanas izmaksas līdz EUR 100 dienā, maks. 15 dienas (kopā EUR 1500). Apdrošināšanu var noformēt vecumā no 0 līdz 65 gadiem. Derīga visu ceļojuma laiku. Apdrošināšanas cena no 43,50 EUR (atkarībā no izvēlētiem nosacījumiem).

Ar visiem polises nosacījumiem var iepazīties šeit.  

Noteikumi Turcijas viesnīcās

 • Reģistrējoties viesnīcā un dodoties uz viesnīcas restorānu jānēsā maskas. Pārējā viesnīcas teritorijā maskas nav jāvelk.
 • Atsevišķās viesnīcās iespējams ierodoties reģistrēties viesnīcas online aplikācijā, tādējādi saīsinot reģistratūrā pavadīto laiku.
 • Maltītes restorānos un bāros pasniedz un servē apkalpotāji.
 • Pie ieejas viesnīcā var tikt mērīta apmeklētāju ķermeņa temperatūra.
 • Sauļošanās gultas pludmalēs un pie baseina izvietotas ievērojot 1.5 metra attālumu.
 • Pēc iespējas jāievēro 2 m distance starp citiem viesnīcas viesiem un personālu.
 • Viesnīcu telpas un koplietošanas priekšmeti tiek regulāri dezinficēti, lai nodrošinātu maksimālu viesu drošību. 

Vai ceļojuma laikā jālieto sejas maskas?

Turcijā maskas jālieto slēgtās sabiedriskajās vietās (telpās), piemēram, transports, veikali, viesnīcas reģistratūra.

Kā rīkoties, ja pirms lidojuma uz Latviju saņemts pozitīvs Covid – 19 testa rezultāts?

Būs jāpaliek Turcijā pašizolācijā gan inficētajam ceļotājam, gan viņa ceļabiedriem (ja dzīvo vienā numuriņā), pat ja tie ir pilnībā vakcinēti. Viesnīcas vai operatora pārstāvis sazināsies ar ārstu. Atgriezties Latvijā varēs, kad būs saņemts apstiprinājums no vietējā ārsta, ka apkārtējiem vairs nepastāv risks inficēties ar Covid – 19. Šajā gadījumā uzturēšanos viesnīcā un atpakaļceļa izdevumus apmaksā pats ceļotājs vai apdrošināšanas kompānija, ja ir noformēta ceļojuma veselības apdrošināšana, kura ietver Covid – 19 saslimšanas risku.

Atsevišķos gadījumos, ja kāda no Turcijas viesnīcām nevarēs nodrošināt papildu izmitināšanu ar COVID-19 inficētai personai, tūroperators palīdzēs atrast klientam viesnīcu, kas sniedz izmitināšanu un maltītes uz nepieciešamo izolācijas periodu un apmaksās to. Par šī piedāvājuma nosacījumiem konsultējieties ar ceļojumu konsultantu, veicot rezervāciju.

Ar visiem aktuālajiem noteikumiem par atgriešanos Latvijā var iepazīties šeit.

Kam iesakām ceļojumu uz Turciju?

Turcija patiks ikvienam, kam svarīgas daudzpusīgas izklaides iespējas – gan pāriem, gan draugu kompānijām, gan ģimenēm ar lielākiem un mazākiem bērniem. Daudzas Turcijas viesnīcas ir kā kvartāli, kuros pieejams viss nepieciešamais pilnvērtīgai atpūtai – tieša pieeja pludmalei, baseini, skaisti dārzi, restorāni, izklaižu programmas un diskotēkas, sporta zāles ar fitnesa nodarbībām un ūdens sports speciāli viesnīcas viesiem. Un tam visam pāri – slavenais All Inclusive serviss ar bagātīgām maltītēm visas dienas garumā, turku viesmīlība un gardie turku saldumi, kas paši kūst uz mēles.

Turcija piedāvā plašas ekskursiju iespējas jebkurai gaumei – gan uz senām pilsētām un tempļiem, gan unikāliem dabas parkiem. Ūdens priekus iespējams baudīt snorkelējot, sērfojot, braucot ar ūdensslēpēm, burājot vai dodoties izbraucienā ar jahtu. Asākām izjūtām pieejami raftinga braucieni pa kalnu upēm, džipu safari pa ceļiem un bezceļiem, kā arī zemūdens niršana. Bērnus Turcijā sajūsminās baseini ar slidkalniņiem viesnīcu teritorijās, rotaļu laukumi un tematiskās aktivitātes, kā arī Antālijas atrakciju parku piedāvājums.

Lai izjustu īpašo austrumu tirgošanās atmosfēru un kaulēšanās prieku, noteikti jāiegriežas arī kādā tradicionālajā tirdziņā. Savukārt, absolūtu relaksāciju un romantisku atpūtu varēs izbaudīt autentiskās hammam turku pirtīs, kas piedāvā arī masāžas, aromātiskas vannas un tvaika peldes.

Ko apskatīt Turcijā?

Kaleici vecpilsēta

Senā pilsēta ir viena no Antālijas skaistākajām un unikālākajām vietām – vēsturiskas drupas, atjaunotas osmāņu mājas, minareti un jūras līcītis ar jahtu piestātni, ko ieskauj seni forti. Tas viss izvietots apmēram viena kvadrātkilometra platībā un tādēļ ērti apskatāms un izstaigājams vieglā pastaigā.

Duden ūdenskritumi

12 km no Antālijas pilsētas centra atrodas gan vietējo iedzīvotāju, gan ceļotāju iecienītie Duden ūdenskritumi. Viens no ūdenskritumiem plūst no klints tieši jūrā, otrs ir mazāku kaskāžu ūdenskritums dziļāk parkā. Aiz tā plūstošā ūdens slēpjas ala, kas bieži tiek izmantota kā piknika vieta. Tajā iekļūt var kāpjot pa spirālveida kāpnēm.

Konyaalti pludmale

Viena no divām populārākajām Antālijas pludmalēm, kas stiepjas 7 km garumā netālu no Taurus kalniem. To ieskauj pludmales parks un neskaitāmi bāri, kafejnīcas, naktsklubi un viesnīcas, bet rietumos paveras lielisks skats uz kalniem. Pludmale ir bezmaksas un pieejama ikvienam.

Pamukkale

Dabas brīnums, kur minerāliem bagāti termālie avoti tek lejup pa kalna nogāzēm un, mirdzot spilgtajā Turcijas saulē, veido iespaidīgas sniegbaltā travertīna terases un stalaktītus. Šo avotu ūdenim piemīt unikālas atjauninošās un ārstnieciskās īpašības. Nopeldoties kādā no dabiskajiem baseiniem āda kļūst maiga un zīdaina, kā arī tiek atvieglotas reimatisma un muskuļu sāpes. Īpašu noskaņu šai vietai piešķir arī turpat blakus esošais Kleopatras baseins un antīkās pilsētas Hieropolis drupas, starp kurām atrodas arī labi saglabājies amfiteātris un senā romiešu pirts.

Kapadokija

Īpatnēji dabas veidojumi, kas rada sireālu citas planētas sajūtu. Šeit esošās tufa klintis miljnoniem gadu garumā ir drupinājis un gludinājis lietus un vējš. Rezultātā radušies fantastiski viļņi, dziļas plaisas un kanjoni. Kad, vairoties no romiešiem, šeit ieradušies kristieši, tie pārvērtuši neparasto vietu par kilometriem garu alu pilsētu ar mājām, klosteriem, staļļiem, vīna pagrabiem un citām sadzīves telpām, kas stiepjas 7 stāvu dziļumā zem zemes. Kapadokijā atrodas arī Goreme brīvdabas muzejs ar baznīcu un kapelu kompleksu, kurā apskatāmas seno laiku freskas.

Ceļojums uz Turciju ar bērniem – atrakcijas, ko iesakām

Antālijas akvārijs

Pasaulē lielākais tuneļu akvārijs (131 metrs) un 40 tematiski akvāriji, kuros smelties iespaidus par zemūdens krāšņo valstību.

Sand Land Antālijā

Viena no lielākajām smilšu atrakcijām pasaulē pēc tās lieluma un aizņemtā laukuma – aptuveni 10 000 kvadrātmetru. Tajā apskatāmas no smiltīm veidotas pasaulslavenas figūras un celtnes, kas vakaros tiek krāšņi izgaismotas. 

Antālijas Akvalande

Turcijas lielākais ūdens atrakciju parks ar neskaitāmiem ūdens slidkalniņiem, mākslīgajām upēm, rotaļu laukumiem un milzīgiem viļņu baseiniem.

Labākais laiks ceļojumam uz Turciju

Pludmales atpūtai piemērotākie un siltākie laikapstākļi Turcijas kūrortos ir vasaras mēnešos – no jūnija līdz augustam. Šajos mēnešos klimats ir karsts, saulains un ūdens ir ideāli piemērots peldēšanai.

Ja vēlies veltīt laiku gan pludmales atpūtai, gan ekskursijām un izteikts karstums šķiet traucējošs, tad labākie mēneši Turcijas iepazīšanai būs no aprīļa līdz maijam un no septembra līdz oktobrim, kad laika apstākļi ir patīkami silti, taču ne pārlieku karsti.

Noderīga informācija ceļotājiem

 • Oficiālā valoda: turku
 • Reliģiskā piederība: 99,8% musulmaņi
 • Spriegums tīklā: 220V
 • Laika josla: GMT+3 (+ 1 st.)
 • Naudas vienība:  Turku Lira

Interesanti fakti par Turciju

 • Turcijā apskatāmas 13 UNESCO pasaules mantojumā iekļautas vēsturiskas vietas – sākot no mezolīta laikmeta tempļa Göbekli Tepe un bībeliskās pilsētas Efesas (Ephesus) līdz pat Pirmā pasaules kara kaujas laukam Gallipoli.
 • Īstā Santa Klausa dzimtene atrodas Turcijas reģionā Patarā.  Tas bija svētais, kuru uzskatīja par bērnu un kuģotāju aizgādni.
 • Turcijā ir ļoti bagāta augu un dzīvnieku valsts – ap 10 000 augu un 80 000 dzīvnieku sugu, kuras var iepazīt dabas parkos un rezervātos.
 • Amulets, kas pasargā no “ļaunas acs” ir viens no ceļotāju pirktākajiem suvenīriem Turcijā.

Jaunums! Izdevīgāko piedāvājumu meklētājs!

Lai Tu ātri atrastu un pareizi izvēlētos savu atpūtas ceļojumu, esam izveidojuši unikālu meklētāju, ar kuru atradīsi labākos cenas/kvalitātes samēra piedāvājumus. 

 • Tikai pārbaudītas, novērtētas un attiecīgajai kategorijai atbilstošas viesnīcas.
 • Cena tiek salīdzināta pie visiem tūroperatoriem un parādīta izdevīgākā.

Apskati labākos atpūtas ceļojumus uz Turciju šeit!

Uzzini par ceļojumu jaunumiem pirms citiem!

Izdevīgi piedāvājumi, iedvesma un padomi veiksmīgam ceļojumam. Piesakies un saņem e-pastā!

Saņem ceļojumu jaunumus e-pastā!