Informācija drošam ceļojumam uz Turciju 2021

Saturs

Jaunums – atpūta Turcijas Vidusjūras piekrastē (Antālijā) ar tiešo lidojumu no Rīgas! Izlidošanas dienas: otrdiena, trešdiena, ceturtdiena, sestdiena un svētdiena, sākot no 21. aprīļa.

Svarīga informācija ceļotājiem

Dodoties uz Turciju

Negatīvs Covid – 19 PCR testa rezultāts

Ielidojot Turcijā, pieaugušajiem un bērniem no 6 gadu vecuma jāuzrāda negatīvs Covid – 19 (PCR) testa rezultāts angļu valodā. Testa rezultātam jābūt papīra formātā (drukātam vai oriģinālam) angļu valodā. Tajā jāietver informācija: personas vārds un uzvārds, pases numurs, testa datums un laiks, laboratorijas identifikācijas numurs un kontaktinformācija, kā arī testa veikšanas tehnika un negatīvais rezultāts. 

JAUNUMS! Sākot ar 15.05.2021. pasažieriem, kas ierodas Turcijā no Latvijas un Igaunijas, nav jāuzrāda negatīvs COVID-19 PCR testa rezultāts. Bet mēs ļoti iesakām pirms došanās uz Turciju patstāvīgi veikt COVID testu, lai pārliecinātos, ka esat vesels un varat bez rūpēm baudīt atvaļinājumu.

Aizpildīta veselības veidlapa

Ne vairāk kā 72 stundas pirms iebraukšanas Turcijā jāaizpilda veselības veidlapa šajā vietnē. Pēc veidlapas aizpildīšanas saņemsiet HES kodu, kas būs jāuzrāda lidostas kontrolpunktos un reģistrējoties viesnīcā. Atsevišķos gadījumos to var lūgt uzrādīt arī apmeklējot sabiedriskās vietas, piemēram, Antālijas tirgu un iepirkšanās centrus.

SVARĪGI! Bērniem,kas jaunāki par 2 gadiem, HES kods nav nepieciešams, taču bērniem no 2-18 gadiem HES kodam ir jābūt!

Ceļojuma apdrošināšana (ieteicams)

Iesakām noformēt Turcijas valdības ceļojuma veselības apdrošināšanu, kas ietver Covid -19 ārstēšanas izdevumus, gadījumā ja saslimšana notikusi ceļojuma laikā.

Iesakām iegādāties šādas apdrošināšanas polises:

 • Tūristu aizsardzības un atbalsta apdrošināšana (Tourist Protection and Support Insurance). Šī apdrošināšana sedz apdrošinātā ārstēšanos slimnīcā. Apdrošināšanu var noformēt vecumā no 0 līdz 65 gadiem. Derīga 30 dienas. Apdrošināšanas cena no 15 EUR (atkarībā no izvēlētajiem nosacījumiem).
 • Izmitināšanas atbalsta apdrošināšana (Accommodation Support Insurance). Šī apdrošināšana sedz apdrošinātā apmešanās vietas pagarināšanas izmaksas līdz EUR 100 dienā, maks. 15 dienas (kopā EUR 1500). Apdrošināšanu var noformēt vecumā no 0 līdz 65 gadiem. Derīga visu ceļojuma laiku. Apdrošināšanas cena no 43,50 EUR (atkarībā no izvēlētiem nosacījumiem).

Ar visiem polises nosacījumiem var iepazīties šeit.  

Atgriešanās Latvijā

Aizpildīta forma COVIDPASS

Ne vairāk kā 48h pirms atgriešanās Latvijā jāaizpilda anketa ar apliecinājumu, ka, ierodoties Latvijā, tiks ievēroti valstī noteiktie epidemioloģiskās drošības pasākumi. Pēc veidlapas aizpildīšanas saņemsiet QR kodu, kas vēlāk būs jāuzrāda lidostu veselības kontroles punktos. Ņemiet vērā, ka pēc atgriešanās no Turcijas, Latvijā ir jāievēro 10 dienu ilga pašizolācija!

Negatīvs Covid–19 PCR testa rezultāts

Atgriežoties Latvijā, pieaugušajiem un bērniem no 11 gadu vecuma jāuzrāda negatīvs Covid – 19 (PCR) testa rezultāts angļu valodā. Testam jābūt veiktam ne vairāk kā 72 stundas pirms ierašanās Rīgas lidostā (atskaites punkts ir laiks, kad paraugs paņemts analīzei, nevis brīdis, kad saņemts testa rezultāts). Gadījumā, ja nebūs ievērots noteiktais 72 stundu periods, ceļotāju var neielaist lidmašīnā. 

Covid testu var neveikt:
 • personas, kuras ar atbilstošu dokumentu var pierādīt, ka jau ir izslimojušas Covid-19 un kopš pēdējās slimošanas reizes nav pagājuši vairāk kā 3 mēneši
 • diplomātiskā korpusa pārstāvji 

Kā jārīkojas atgriežoties Latvijā

Divas dienas pirms atgriešanās Latvijā tūrisma operatora pārstāvis organizēs Covid -19 PCR testa nodošanu viesnīcas telpās. Testa cena ir 25 EUR. Rezultāts zināms vienas dienas laikā. Par konkrētu laiku un kārtību, kā arī citām testa nodošanas iespējām izstāstīs grupas info sanāksmē Turcijā. 

Uzreiz pēc atgriešanās Latvijā tūristam ir pienākums nekavējoties tuvākajā pieejamajā  testēšanas punktā veikt Covid-19 testu (par saviem līdzekļiem). Ja tas nav iespējams, nekavējoties jādodas pašizolācijā uz tūristu mītni no LIAA saraksta, un jāpaliek tur līdz brīdim, kamēr tests tiek veikts. 

Ja testa rezultāts negatīvs, persona var doties pašizolācijā uz savu dzīvesvietu. 

Ja tests ir pozitīvs vai ja persona testu neveic vispār, jāatzīmē informāciju tīmekļvietnē covidpass.lv un nekavējoties jādodas pašizolācijā brīvi izvēlētā Latvijas tūristu mītnē no LIAA administrētā tūristu mītņu saraksta, kam ir izstrādāti nepieciešamie drošības protokoli.

Savukārt, tūristu mītnei ir pienākums informēt Valsts policiju par personas nenakšņošanu vai ilgstošu neatrašanos tūristu mītnē izolācijas perioda laikā. 

Kā rīkoties, ja pirms lidojuma uz Latviju saņemts pozitīvs Covid – 19 testa rezultāts?

Būs jāpaliek Turcijā pašizolācijā. Viesnīcas vai operatora pārstāvis sazināsies ar ārstu. Atgriezties Latvijā varēs, kad būs saņemts apstiprinājums no vietējā ārsta, ka apkārtējiem vairs nepastāv risks inficēties ar Covid – 19. Šajā gadījumā uzturēšanos viesnīcā un atpakaļceļa izdevumus apmaksā pats ceļotājs vai apdrošināšanas kompānija, ja ir noformēta ceļojuma veselības apdrošināšana, kura ietver Covid – 19 saslimšanas risku.

Atsevišķos gadījumos, ja kāda no Turcijas viesnīcām nevarēs nodrošināt papildu izmitināšanu ar COVID-19 inficētai personai, tūroperators palīdzēs atrast klientam viesnīcu, kas sniedz izmitināšanu un maltītes uz nepieciešamo izolācijas periodu un apmaksās to. Šis piedāvājums ir spēkā tikai ar izlidošanu aprīlī un maijā. Par šī piedāvājuma nosacījumiem konsultējieties ar ceļojumu konsultantu, veicot rezervāciju.

Noteikumi Turcijas viesnīcās

 • Reģistrējoties viesnīcā un dodoties uz viesnīcas restorānu jānēsā maskas. Pārējā viesnīcas teritorijā maskas nav jāvelk.
 • Atsevišķās viesnīcās iespējams ierodoties reģistrēties viesnīcas online aplikācijā, tādējādi saīsinot reģistratūrā pavadīto laiku.
 • Maltītes restorānos un bāros pasniedz un servē apkalpotāji.
 • Pie ieejas viesnīcā var tikt mērīta apmeklētāju ķermeņa temperatūra.
 • Sauļošanās gultas pludmalēs un pie baseina izvietotas ievērojot 1.5 metra attālumu.
 • Pēc iespējas jāievēro 2 m distance starp citiem viesnīcas viesiem un personālu.
 • Viesnīcu telpas un koplietošanas priekšmeti tiek regulāri dezinficēti, lai nodrošinātu maksimālu viesu drošību. 

Ierobežojumi apskates objektos un izklaides vietās

 • Atvērti muzeji, tūristu apskates objekti un tirdzniecības centri. To apmeklējuma laikā jānēsā maskas.
 • Notiek grupu ekskursijas, ir atvērti viesnīcu baseini, saunas un pirtis. 
 • Restorāni un kafejnīcas ir atvērti, taču jāņem vērā, ka līdz 21.maijam Turcijā būs ramadāns, kura laikā restorāni būs slēgti. Maltītes varēs iegādāties līdzņemšanai.
 • Viesnīcās strādā bērnu mini klubi, rotaļu zonas, koncerti un diskotēkas.
 • Ir ieviesta komandantstunda  –  darba dienās no plkst. 21:00 līdz 5:00 un nedēļas nogalēs no piektdienas pulksten 21:00 līdz pirmdienai pulksten 5:00, taču ierobežojums neattiecas uz tūristiem, kas šajā laikā var brīvi pārvietoties un doties uz apskates objektiem, izvairoties no drūzmas.
 • Brīvdienās ir slēgti apģērbu veikali un tirdzniecības centri, bet pārtikas produktu veikali strādā līdz plkst. 17:00 vakarā.

Pārvietošanās

 • Pilsētas sabiedriskajā transportā ir atļauts pārvietoties tikai izmantojot sēdvietas, lai nodrošinātu drošu attālumu starp pasažieriem. Personas līdz 20 gadiem, kā arī personas no 65 gadiem (un vairāk), nedrīkst izmantot sabiedrisko transportu.
 • Tūristi var pārvietoties ar privātiem transportlīdzekļiem bez papildu atļaujas, ja viņiem ir savs izmitināšanas / ceļojuma rezervēšanas dokuments.

Vai ceļojuma laikā jālieto sejas maskas?

Gan lidostā, gan lidmašīnā lidojuma laikā ir jālieto sejas maksas. Tās jālieto arī sabiedriskās vietās, piemēram, transports, veikali. Sejas maskas nav jālieto maltīšu laikā, kā arī atrodoties ārpus sabiedriskām telpām, piemēram, pludmalē.

Apskati labākos atpūtas ceļojumu uz Turciju!

Vēlies baudīt atpūtu Turcijas saulainajās pludmalēs? Apskati piedāvājumus šeit.

Saņem ceļojumu jaunumus e-pastā!

Akcijas, iedvesma un padomi veiksmīgam ceļojumam.
Līdzīgi raksti

Saņem ceļojumu jaunumus e-pastā!