Atpūtas ceļojums uz Gruziju

Saņemt piedāvājumu
Sākums / Blogs / Galamērķu ceļvedis / Atpūtas ceļojums uz Gruziju

Atpūtas ceļojums uz Gruziju

Atpūtas ceļojums uz Gruziju

Gruzija iepriecina un pārsteidz ne tikai ar savu dienvidu šarmu un brīnišķīgajām kalnu ainavām, bet arī ar vietējo iedzīvotāju izslavēto viesmīlību un saulaino Melnās jūras piekrasti, kurā izvietojušās kūrortpilsētas. Populārākā un lielākā no tām ir Batumi, kas piedāvā kvalitatīvu un maciņam draudzīgu pludmales atpūtu, kā arī labi attīstītu tūrisma infrastruktūru.

Kam iesakām ceļojumu uz Gruziju?

Kaukāza kalnu ainavas, garda tradicionālā virtuve, vīni un gruzīņu viesmīlība parasti ir pirmais, kas nāk prātā, domājot par Gruziju, taču ceļotājus šurp vilina arī kosmopolītiskā Batumi pilsēta, kas izvietojusies Melnās jūras piekrastē. Tā pārsteidz ar augstiem debesskrāpjiem, kas vakara tumsā iedegās dažādās krāsās, izklaidēm bagāto kūrortzonu, vecpilsētas šarmu, un, protams, silto jūru.

Īpaši jāizceļ gruzīņu nacionālie ēdieni, ko šeit var baudīt gan greznos restorānos, gan mazās, omulīgās ēstuvītēs. Sākot no sulīga šašlika, ar suluguni sieru pildītiem hačapuri un hinkaļiem līdz pat cālim tabakā un harčo zupai - gruzīņu virtuves piedāvājums ir tik plašs, ka vajadzētu ļoti ilgu laiku, lai nogaršotu no visa pa druskai. Un, protams, nevar aizmirst par gruzīņu vīniem un reibinošo čaču, kas palīdzēs atvērties arī visatturīgākajam sarunu biedram.

Gruzija ir ļoti daudzveidīga un katram tās reģionam piemīt īpašs šarms, tadēļ tajā ir daudz ko apskatīt un iepazīt. Tā patiks pāriem, kas vēlas iepazīt dabu un vēsturi, jautrām kompānijām, kas vēlas ļauties vīna degustēšanas priekiem un naktsdzīvei, kā arī ģimenēm ar bērniem, kas laiku varēs pavadīt Batumi delfinārijā, akvaparkā vai baudot atrakcijas piejūras promenādē. Turklāt izmaksas pie līdzīga servisa līmeņa šeit būs patīkami zemākas nekā atpūtai citos Eiropas pludmales kūrortos.

Ko apskatīt Gruzijā?

Batumi bulvāris

Piejūras promenāde, kas stiepjas 7 kilometru garumā un ved gar kafejnīcām un restorāniem, apzaļumotām parku zonām, strūklakām un pludmales atpūtas vietām, pa ceļam piedāvājot visdažādākās izklaides bērniem un pieaugušajiem. To izpētīt var dodoties garākā pastaigā vai braucot ar velosipēdu.

Batumi botāniskais dārzs

Plešas 111 ha platībā un ir viens no augu kolekcijām bagātākajiem botāniskajiem dārziem pasaulē. Sadalīts 9 nodaļās, kurās var iepazīt Austrumāzijas, Ziemeļamerikas, Jaunzēlandes, Dienvidamerikas, Himalaju, Meksikas, Austrālijas, Vidusjūras, kā arī Aizkaukāza augu bagātību. Viskrāšņāk uzzied pavasarī un vasaras sākumā.

Piazza skvērs

Viens no skaistākajiem Batumi laukumiem, kura arhitektūras šarmu var izjust gan vienkārši pastaigājoties, gan baudot gardu maltīti kādā no šeit izvietotajiem restorāniem. Īpaši brīnišķīgs tas kļūst, iestājoties tumsai, kad ēkas tiek izgaismotas, lai pievilinātu naktsdzīves tīkotājus.

Martvili kanjons

Skaists, neliels kanjons, ko var apskatīt 25-40 minūšu garā pastaigā vai dodoties nelielā braucienā ar laivu. Tā gleznainās ainavas veido smaragdzilais ūdens un nelielo ūdenskritumu putojošās kaskādes, kas plūst gar stāvām, sūnām apaugušām klintīm. Atrodas pāris stundu brauciena attālumā no Batumi.

Prometeja ala

Lielākā ala Gruzijā, kurā gadu tūkstošiem, milimetru pa milimetram veidojušies stalaktīti, stalagmīti un citi visdažādāko formu minerālu veidojumi, kas tagad tūristu priekam izgaismoti visās varavīksnes krāsās. Kopumā alu veido 22 zāles, taču apmeklētājiem pieejamas tikai sešas no tām. To iepazīšanai būs jānoiet vairāk kā 1400 metri, bet noslēguma daļu iespējams izbaudīt braucienā ar laivu pa pazemes upi.

Ceļojums uz Gruziju ar bērniem – atrakcijas, ko iesakām

Batumi delfinārijs

Atrakciju parks, kurā var vērot iespaidīgus šovus ar delfīnu priekšnesumiem, piedalīties to barošanā un pat doties kopīgā peldē. Atrodas 6. maija parka teritorijā, kur apskatāms arī jūras akvārijs ar eksotiskām zivīm, mini zoodārzs un pieejamas dažādas izklaides bērniem.

Miracle Park

Viens no populārākajiem parkiem, uz kuru ved Batumi bulvāris. Īpašu simbolismu šai vietai piešķir Ali & Nino - astoņus metrus garas vīrieša un sievietes statujas, kas ik pēc 10 minūtēm tuvojas viena otrai, lai saplūstu un uz mirkli kļūtu par vienu veselumu. Tepat atrodas arī ikoniskais Alfabēta tornis, kas atveido DNS molekulas formu, kā arī panorāmas rats, no kura paveras ainaviski skati uz Melno jūru un pilsētu.

Dejojošās strūklakas

Strūklaka Batumi bulvārī, kas tiek izgaismota, iestājoties vakaram, un piedāvā krāšņu mūzikas un trīsdimensiju lāzeršovu. Patiks gan bērniem, gan pieaugušajiem, kas šeit varēs veldzēties pēc karstajā saulē pavadītās dienas. Programma sākas 21:00 vakarā un ilgst līdz 2:00 naktī.

Labākais laiks pludmales atpūtai Gruzijā

Gruzija atrodas uz mērenās un subtropu joslas robežas, tādēļ tās klimats ir daudzveidīgs īpašo ģeogrāfisko apstākļu dēļ. Labākais laiks, lai baudītu pludmales atpūtu Gruzijā, ir no jūnija līdz septembrim, kad saule iesilst līdz pat 27° un ūdens jūrā ir silts.

Tā kā lielu daļu Gruzijas teritorijas veido kalni, dažādos reģionos laikapstākļi var būtiski atšķirties. Tas jaņem vērā, plānojot atpūtu un ekskursiju programmu.

Noderīga informācija ceļojumam uz Gruziju

Labākās viesnīcas pludmales atpūtai Batumi

Batumi gar piekrasti stiepjas septiņus kilometrus gara promenāde, kas lielākoties atdala viesnīcas no tiešas piekļuves jūrai. Tomēr pludmale parasti atrodas īsas pastaigas attālumā un no labāko viesnīcu numuriem paveras ainavisks skats uz jūru. Turklāt to viesiem tiek piedāvāti baseini un SPA centri, kā arī sakoptas teritorijas. 

Lai palīdzētu tev izvēlēties sev piemērotāko viesnīcu Batumi, esam atlasījuši Top viesnīcas, ņemot vērā labāko cenu un kvalitātes attiecību, kā arī mūsu klientu atsauksmes.

Interesanti fakti par Gruziju

Izdevīgākie ceļojumi uz Gruziju

Ceļojumu piedāvājumus un labākās cenas atpūtai Gruzijas kūrortos apskati šeit.

Saņem ceļojumu jaunumus savā e-pastā!
Izdevīgi piedāvājumi, idejas un padomi veiksmīgam ceļojumam.