Atpūtas ceļojumi uz Gruziju

Personalizēts atpūtas ceļojums uz Gruziju

Izveidosim Tavām vēlmēm atbilstošu ceļojumu!

Par galamērķi

Ko apskatīt Gruzijā?

Gruzija ir valsts, kurā senās tradīcijas savijušās ar mūsdienu kultūru. Tā iepriecina un pārsteidz ne tikai ar savu dienvidu šarmu, bet arī ar īpašo vietējo iedzīvotāju viesmīlību, gardo virtuvi un brīnišķīgajiem vīniem. Varenie Kaukāza kalni, zaļie meži, slavenie Boržomi minerālūdens avoti un Melnās jūras pludmales apvienojumā ar seniem arhitektūras pieminekļiem, bagātu vēsturi un kultūru – šeit ir viss nepieciešamais iespaidiem bagātai atpūtai.

Gergeti baznīca

Vairāk kā 2000 metru augstajā Gergeti kalnā, Kazbeka kalna piekājē atrodas 14.gadsimtā celtā Svētās Trīsvienības baznīca, kas savulaik kalpojusi kā slēptuve gan cilvēkiem, gan dārgām relikvijām. No kalna virsotnes paveras iespaidīgs skats uz Kaukāza kalniem un citām mazām baznīciņām.

Batumi

Šarmanta, Kaukāza kalnu ieskauta pilsēta pie Melnās jūras, kurā modernais satiekas ar seno. Dodies pastaigā pa piejūras bulvāri, apskati tā sniegbaltās kolonādes un dziedošās strūklakas, ka arī nobaudi tradicionālos adžāru ēdienus restorānā!

Alu pilsēta Uplistsikhe

Alu un tuneļu sistēma, kas uzcelta 2. gadsimta beigās pirms mūsu ēras, un sākotnēji kalpojusi kā pagānu svētvieta, bet vēlāk – cara laikā izmantota dažādiem rituāliem. No pilsētas caur slepenu izeju iespējams doties lejup uz upi.

Boržomi parks

Pastaigas pa parka plašo teritoriju, peldes dabīgā minerālūdens baseinos, nobraukšana ar vagoniņu pa gaisa sliežu ceļu – viss nepieciešamais veselīgi pavadītai dienai!

Prometeja ala

Alā slēpjas 6 krāšņiem stalaktītiem un stalagmītiem rotātās zāles, kuru izpētīšanai būs jānoiet ap 1420 metri, bet pastaigas noslēgumā varēsi ļauties unikālai pieredzei braucot ar laivu pa pazemes upi.

Atrakcijas bērniem

Batumi delfinārjs

Uzdāvini bērniem un sev daudz pozitīvu emociju, vērojot kā delfīni lec caur riņķiem, balancē uz savām astēm, dejo un veic daudz citus trikus! Turklāt, aktīvākajiem skatītājiem būs iespēja arī pašiem iejusties delfīnu treneru lomā.

Labākais laiks ceļojumam uz Gruziju

Pteicoties Kaukāza kalnu un Melnās jūras ietekmei, klimats dažādos Gruzijas reģionos ir ļoti atšķirīgs – sausāks un vēsāks austrumos, bet mitrāks un karstāks – rietumos.

 

Pludmales atpūtai piemērotākie un siltākie laikapstākļi Gruzijā ir no maija līdz septembrim. Šajos mēnešos klimats ir karsts un saulains.

 

Ja vēlies veltīt laiku ekskursijām un karstums šķiet traucējošs, tad labākie mēneši Gruzijas iepazīšanai būs aprīlis un oktobris, kad laika apstākļi ir silti, taču ne karsti.

Noderīga informācija ceļotājiem

  • Oficiālā valoda: gruzīņu
  • Reliģiskā piederība: 83.4% – pareizticīgie, 10.7% – musulmaņi
  • Spriegums tīklā: 220 V
  • Laika josla: Eastern Daylight Time (+2 st.)
  • Naudas vienība: Gruzijas lari

Interesanti fakti par Gruziju

  • Unikālā gruzīņu vīna darīšanas metode, kas tiek izmantota jau 8000 gadu – vīna raudzēšana māla krūkās, ko dēvē par Qvevri, ir iekļauta UNESCO kultūras mantojuma sarakstā.
  • Gruzijā pastāv 12 dažādas klimata joslas, kā arī 49 augsnes veidi, tādejādi šī valsts ir viena no ekoloģiski daudzveidīgākajām pasaulē.
  • Gruzija ir Eiropas pirmatnējo cilvēku dzimtene. Tieši Kaukāzā ir atrasti pasaules senākie cilvēku galvaskausi – apmēram 1.8 miljonus gadus seni.
  • Patīkama ziņa ceļotājiem – Gruzija ir septītā lētākā valsts pasaulē, tādēļ iepirkšanās un maltītes šeit ir ļoti izdevīgas.

Saņem ceļojumu jaunumus e-pastā!