Atpūtas ceļojumi uz Jamaiku

Personalizēts atpūtas ceļojums uz Jamaiku

Izveidosim Tavām vēlmēm atbilstošu ceļojumu!

Par galamērķi

Ko apskatīt Jamaikā?

Jamaika ir dzīvīgākā, kolorītākā un viena no skaistākajām Karību salām. Šeit ir gan skaistas palmu un eksotisku dārzu ieskautas balto smilšu pludmales, gan arī āfrikāņu temperamenta caurstrāvota kultūra, ko papildina bezrūpīga Karību atmosfēra un regeja mūzikas ritmi. Ienirsti pie krāsainiem koraļļu rifiem, izstaigā lietusmežu takas, iepazīsti pazemes labirintus vai uzkāp Zilajā kalnā! Jamaika ir slavena ar savu brīnišķīgo dabu un bezrūpīgo atmosfēru.

 

Ļaujies atpūtai šajā eksotiskajā salā ar tās pērļu baltajām smilšu pludmalēm, dzidri zilo Karību jūru un krāšņo zemūdens pasauli! Jamaika ir piemērots galamērķis gan aktīvai atpūtai dabā, gan romatiskai atpūtai ar otro pusīti, gan arī ģimenēm ar bērniem.

Montego līcis

Ideāla izvēle tropiskai atpūtai – saules pielietas sniegbaltu smilšu pludmales pie krāsainiem koraļļu rifiem, vēsturiskas plantācijas, tropiski dārzi un plašas izklaides iespējas. Šeit atradīsi modernus golfa laukumus, lieliskas niršanas vietas, varēsi doties makšķerēšanas kruīzos vai laisties pa zip-line trasēm džungļos.

Dunnas upes ūdenskritums

Apmēram 55 m augsts un 180 m garšs terasveidīgs ūdenskritums, kas noslēdzas burvīgā balto smilšu pludmalē un ietek tieši Karību jūrā. Tā forma atgādina milzīgas kāpnes, pa kurām iespējams uzkāpt 1-1.5 stundu garā kāpienā.

Rose Hall Great House

Iepazīsti 18.gadsimta Eiropas buržuju dzīvi šajā koloniālajā plantācijā un noklausies spoku stāstus par tās bijušo saimnieci – Balto Raganu jeb Anniju Palmeri, kas savulaik nogalinājusi savus trīs vīrus un daudzus vergus!

Martha Brae upe

Relaksējoša atpūta uz ūdens, baudot džungļu upes skatus braucienā ar bambusa plostiem. Sajūti Jamaikas dabas skaistumu un ļaujies upes plūdumam!

Zaļās grotas alas

Slavena, līdz galam neizpētīta alu sistēma, kuras labirinti sevī slēpj daudzus vēsturiskus notikumus. Dodies pazemes pasaules piedzīvojumā un iepazīsti tās dziļumā dusošo kristāldzidro ezeru, kā arī stalaktītu un stalagmītu skaistumu!

Atrakcijas bērniem

Dolphin Cove

Lieliska iespēja iepazīt delfīnus, haizivis un rajas to dabiskajā vidē, kā arī doties pastaigā pa džungļu taku ciemos pie iguānām, čūskām un krāšņiem, eksotiskiem putniem. Ērti apvienot ar Dunnas upes ūdenskrituma apmeklējumu.

Cool Runnings ūdens atrakciju parks

Lielākais un labākais Jamaikas ūdens atrakciju parks, kurā iespējams nodoties ne tikai ūdens priekiem, bet arī raftingam, braucieniem ar kaijakiem, peintbolam un daudz citām aktīvām izklaidēm.

Mystic Mountain's Rainforest piedzīvojumu parks

Adrenalīna bagāts piedzīvojumu parks īstā lietus mežā, kurā asas izjūtas var baudīt ne tikai bērni, bet arī pieaugušie – bobsleja trase, kāpelēšanas labirints, zip-line trases, kā arī mierīgākam baudījumam – brauciens caur džungliem ar pacēlāju.

Labākais laiks ceļojumam uz Jamaiku

Jamaiku saule un karstums lutina visu gadu, tadēļ to apmeklēt var jebkurā gadalaikā. Šai Karību salai ir raksturīgas divas sezonas – sausā sezona un lietus sezona. Lai arī laikapstākļi vienmēr ir tropiski karsti, atšķiras nokrišņu daudzums.

Sausā sezona un labākais laiks, lai apmeklētu Jamaiku, ir no decembra līdz aprīlim, kad nokrišņi ir maz un laikapstākļi ir ideāli piemēroti pludmales atpūtai.

Lietus sezona ir no maija līdz novembrim, kad vērojami nokrišņi – visbiežāk vakaros un naktīs, kas netraucē salu iepazīt ekskursijās.  Šis ir arī laiks, kad ir mazāk tūristu un izdevīgākas ceļojumu cenas.

Noderīga informācija ceļotājiem

Oficiālā valoda: angļu

Reliģiskā piederība: 66% kristieši, 20% nav reliģiski

Spriegums tīklā: 110V

Naudas vienība: Jamaikas dolārs

Laika josla: Eastern Standard Time (- 7 st.)

Interesanti fakti par Jamaiku

  • Kaut arī Jamaika plaši pazīstama kā regeja mūzikas dzimtene, tajā radīti arī daudzi citi mūzikas žanri, no kuriem vispopulārākais ir dancehall.
  • Jamaikā ir lielākais baznīcu skaits pasaulē uz kvadrātjūdzi – apmēram 2.75 baznīcas. Šis fakts ir atzīmēts arī Pasaules Ginesa rekordu grāmatā.
  • Līdzīgi kā ar baznīcām, Jamaikā ir arī lielākais ruma bāru skaits uz kvadrātjūdzi, kaut arī precīzas statistikas nav, jo daudzi no tiem nav reģistrēti. Tomēr ļoti raksturīga iezīme ir, ka pie katras baznīcas ir apmēram divi bāri.
  • Jamaika ir pirmā valsts pasaulē, kas uzsāka ruma eksportu vēl pirms pirātu laikiem. Rums šeit tiek plaši pielietots arī dažādu ēdienu pagatavošanā, piemēram, gardajās ruma kūkās.

Saņem ceļojumu jaunumus e-pastā!