Atpūtas ceļojumi uz Karību salām

Personalizēts atpūtas ceļojums uz Karību salām

Izveidosim Tavām vēlmēm atbilstošu ceļojumu!

Par galamērķi

Ko apskatīt Karību salās?

Karību salas savirknējušās Karību jūras vidū starp Meksiku un Dienvidameriku. Saule un tropiski karsts klimats tās lutina visa gada garumā, tādēļ šīs salas bieži tiek dēvētas par pludmales atpūtas paradīzi. Eksotiskās Karību salas ir katra ceļotāja sapnis, jo priecē ne tikai ar sniegbaltām, kokospalmu ieskautām pludmalēm un krāsainiem koraļļu rifiem siltajā Karību jūrā, bet arī ar senlaicīgu koloniālo arhitektūru, krāšņiem lietusmežiem, noslēpumainām pazemes alām, džungļu upēm, kalnu virsotnēm un dzidriem ūdenskritumiem.

Karību salas bieži tiek izvēlētas kāzu un medusmēneša ceļojumiem, taču tās ir lielisks galamērķis arī ģimeniskai atpūtai ar bērniem.

Barbadosa

Viesmīlīga Karību sala, kas ceļotājus priecē ar bezrūpīgu atmosfēru, brīnišķīgiem tropiskiem dārziem, koloniālo arhitektūru un visdažādākajiem ūdens sporta veidiem.  Barbadosa ir slavena arī ar krāšņiem festivāliem, rosīgu nakts dzīvi un senām ruma gatavošanas tradīcijām.

Dominikāna

Āfrikas kultūras eksotika un spāņu kolonizācijas ietekme šeit jūtama gan arhitektūrā un kultūrā, gan tradicionālajā virtuvē. Šī Karību sala ir slavena ar sava Puerto Plata reģiona pasakainajām balto smilšu pludmalēm, ekoloģiski tīro vidi, krāšņajiem festivāliem un drosmīgajām bačatas dejām.

Jamaika

Dzīvīgākā un kolorītākā Karību sala. Šeit ir gan skaistas palmu un eksotisku dārzu ieskautas balto smilšu pludmales, gan arī afrikāņu temperamenta caurstrāvota kultūra, ko papildina bezrūpīga Karību atmosfēra un regeja mūzikas ritmi. Ienirsti pie krāsainiem koraļļu rifiem, izstaigā lietusmežu takas, iepazīsti pazemes labirintus vai uzkāp Zilajā kalnā!

Kuba

Kuba ir viens no autentiskākajiem eksotiskajiem galamērķiem, kurā var noķert gan dzīva muzeja sajūtu, vērojot retro auto uz ielām, gan baudīt atpūtu gleznainajās Varadero balto smilšu pludmalēs. Īpašā retro atmosfēra, senā koloniālā arhitektūra un latīņamerikas mūzikas ritmu pavadītā ikdiena šeit liks aizmirst par ierasto rietumu dienas ritējumu.

Atrakcijas bērniem

Karību salas bērniem patiks gan ar skaistajām, palmu ieskautajām pludmalēm, gan brīnišķīgo dabu savvaļas rezervātos un džungļu piedzīvojumu parkos. Varēsiet iepazīt arī krāšņo zemūdens pasauli akvārijos un delfinārijos.

Labākais laiks ceļojumam uz Karību salām

Saule un karstums Karību salas lutina visu gadu, tādēļ tās apmeklēt var jebkurā gadalaikā. Tomēr jāņem vērā, ka tām raksturīgas divas sezonas – sausā sezona un lietus sezona. Lai arī laikapstākļi vienmēr ir tropiski karsti, atšķiras nokrišņu daudzums.

Sausā sezona un labākais laiks, lai apmeklētu Karību salas parasti, ir no decembra līdz maijam, kad nokrišņi ir maz un laikapstākļi ir ideāli piemēroti pludmales atpūtai.

Lietus sezona ir no jūlija līdz novembrim, kad vērojami nokrišņi – visbiežāk vakaros un naktīs, kas netraucē salas iepazīt ekskursijās.  Šis ir arī laiks, kad ir mazāk tūristu un izdevīgākas ceļojumu cenas.

Noderīga informācija ceļotājiem

Katrai Karību salai raksturīga sava kultūra, reliģija, kā arī valūta un laika josla, bet spriegums tīklā tajās ir no 100-115V.

Interesanti fakti par Karību salām

  • Barbadosu pilnībā ieskauj Atlantijas okeāns un tā ir tik maza, ka tai apkārt iespējams apbraukt apmēram 3 stundu laikā.
  • 17.gadsimtā Dominikānu kā savu bāzi izmantoja Karību jūras pirāti, kuri šeit vervēja jūrniekus, lai organizētu uzbrukumus spāņu kuģiem.
  • Kaut arī Jamaika plaši pazīstama kā regeja mūzikas dzimtene, tajā radīti arī daudzi citi mūzikas žanri, no kuriem vispopulārākais ir dancehall.
  • Kuba ir vienīgā valsts pasaulē, kurā ieviesta dubultās valūtas sistēma: kubiešu peso (CUP) – mazvērtīga nauda – apmēram 0.04 $, ko izmanto sīkiem pirkumiem un konvertējamais peso (CUC) – apmēram 1$. Tirdzniecībā tiek izmantotas abas valūtas, tādēļ, veicot pirkumus, ir ļoti svarīgi pievērst uzmanību tam, kādā valūtā ir norādīta preces vai pakalpojuma cena.

Saņem ceļojumu jaunumus e-pastā!