Atpūtas ceļojumi uz Kipru

Labākie atpūtas ceļojumu piedāvājumi uz Kipru

Visi ceļojumi uz Kipru

Pēdējā brīža ceļojumi uz​ Kipru

Labākie ceļojumi uz Kipru līdz €700 personai

Premium ceļojumi uz Kipru

Izdevīgākais datums ceļojumam

Cenas norādītas par vienu pieaugušo. Spied uz datuma, lai apskatītu piedāvājumus.

Par galamērķi

Ko apskatīt Kiprā?

Kipru ceļotāji īpaši iecienījuši dēļ tās siltā un saulainā Vidusjūras klimata un populārajām Ayia Napa un Pafosas kūrortpilsētu pludmalēm. Turklāt tajā saglabājušās dažādas antīkās vēstures liecības – senu tempļu un amfiteātru drupas, kā arī kipriotu katakombas un klosteri. Kipra ir mītu un leģendu zeme, jo tieši šajā saulainajā salā ir dzimusi Afrodīte, tādēļ dievu un dieviešu ietekme šeit jūtama visur – gan veikalu un restorānu nosaukumos, gan apskates objektos. Ja vēlies baudīt siltu un kvalitatīvu atpūtu Vidusjūras kūrortā, iepazīt antīkās pasaules vēstures liecības, kā arī izbaudīt dzidro jūru un pludmaļu dažādību, šis galamērķis būs Tev lieliski piemērots.

Nissi pludmale

Lēzena smilšu pludmale ar Zilā karoga statusu. Tās nosaukums radies, pateicoties mazajai, neapdzīvotajai piekrastes saliņai Nissi, ko var ērti sasniegt dodoties ar kājām pa silto un dzidro Vidusjūras ūdeni.

Troodos kalni

Dodies džipu braucienā pa līkumainiem kalnu ceļiem, no kuriem paveras gleznains skats uz banānu plantācijām, vīteņaugu ieskautiem mežiem, kā arī maziem ciematiņiem, viduslaiku klosteriem un baznīcām. Uzbrauc Olimpa kalna 1952 metru augstajā virsotnē un iemūžini sevi fotogrāfijā uz stikla skatu platformas!

Kouriona

Antīka pilsēta, kura 17.gadsimtā cieta no piecām zemestrīcēm, un pašlaik ir viens no iespaidīgākajiem arheoloģiskajiem pieminekļiem Kiprā. Vieta, kur sajust antīkās kultūras dvesmu, izstaigājot tās amfiteātri, tempļus, dārgumu glabātuvi un citas telpas.

Cavo Greko dabas parks

Iepazīsti Kipras dabu dodoties pastaigā vai velo braucienā pa takām, kas vijas gar Vidusjūras piekrasti ar iespaidīgiem skatiem uz smilšakmens klintīm, kurās viļņi izskalojuši alas un arkas! Šeit arī ērti uzrīkot pikniku, baudot atpūtu uz kāda no daudzajiem soliņiem.

Kykkos klosteris

Viens no bagātākajiem pareizticīgo klosteriem Kiprā, kas tika dibināts 11.gadsimtā, un atrodas netālu no Troodos kalniem. Tas pārsteidz ar krāšņi apgleznotām ejām un greznām, zelta izstrādājumiem bagātām zālēm, kurās glabājas svētās ikonas un krusti.

Atrakcijas bērniem

Parko Paliatso Luna Park

Kipras lielākais atrakciju parks, kas atrodas Ayia Napa kūrortpilsētā, un apmeklētājiem piedāvā gan ekstrēmas, gan ģimenēm un mazuļiem draudzīgas atrakcijas. Lieliska izvēle aktīvi pavadītai dienai svaigā gaisā!

WaterWorld akvaparks

Grieķu tematikā izveidots ūdens atrakciju parks ar neskaitāmiem baseiniem, ūdens slidkalniņiem un mākslīgo upi blakus smilšu pludmalei. Īstam ūdens un Kipras saules piedzīvojumam!

Labākais laiks ceļojumam uz Kipru

Pludmales atpūtai piemērotākie un siltākie laikapstākļi Kiprā ir no maija līdz oktobrim. Šajos mēnešos klimats ir karsts, saulains un ūdens ir ideāli piemērots peldēšanai.

 

Ja vēlies veltīt laiku ekskursijām un karstums šķiet traucējošs, tad labākie mēneši ceļojumam uz Kipru būs aprīlis un novembris, kad laika apstākļi ir silti, taču ne karsti.

Noderīga informācija ceļotājiem

  • Oficiālās valodas: grieku un turku
  • Reliģiskā piederība: 78 % pareizticīgo, 18% musulmaņi
  • Spriegums tīklā: 240 V
  • Laika josla: tāda pati, kā Latvijā
  • Naudas vienība: eiro

Interesanti fakti par Kipru

  • Leģenda vēsta, ka grieķu mīlas dieviete Afrodīte ir dzimusi Kiprā. Tās dzimšanas vieta apskatāma Afrodītes grotā, bet netālu no kūrortpilsētas Pafosas, jūrā atrodas Afrodītes akmens. Saskaņā ar ticējumu, šī ir vieta, kur dieviete iznākusi no jūras.
  • Kipra ir sadalīta divās daļās – dienvidu un ziemeļu. Ziemeļu daļu sauc par Ziemeļkipras Turku republiku, bet dienvidu – Neatkarīgā Kipras republika.
  • Pasaules senākā vīna šķirne “Commandaria” radīta Kiprā. Tās vēsture stiepjas 5000 gadu senatnē.
  • Kiprā mājo reta savvaļas aitu suga – Kipras mufloni, kurus var satikt vienīgi uz šīs salas.
  • Kipra ir viena no četrām Eiropas savienības valstīm, kur automašīnu stūre atrodas labajā pusē un satiksme norit pretēji mums ierastajam virzienam. Tas ir būtisks faktors, kas jāņem vērā īrējot mašīnu, kā arī  pārvietojoties pa ielām.

Saņem ceļojumu jaunumus e-pastā!