Atpūtas ceļojumi uz Krētu

Labākie atpūtas ceļojumu piedāvājumi uz Krētu

Visi ceļojumi uz Krētu

Pēdējā brīža ceļojumi uz​ Krētu

Labākie ceļojumi uz Krētu līdz €700 personai

Premium ceļojumi uz Krētu

Izdevīgākais datums ceļojumam

Cenas norādītas par vienu pieaugušo. Spied uz datuma, lai apskatītu piedāvājumus.

Par galamērķi

Ko apskatīt Krētā?

Siltās Vidusjūras ieskautā Krēta ir lielākā un ceļotāju iecienītākā Grieķijas sala. Tā priecē gan ar saules pielietām, zeltainām smilšu pludmalēm populārākajās kūrortpilsētās Hersonisos, Hanija un Malia, gan klinšu ieskautiem līcīšiem un lagūnām citviet piekrastē. Šeit varēsiet relaksēties augsta līmeņa kūrortos pie dzidrās Vidusjūras, iepazīt senās kultūras vēstures liecības, ļauties grieķu mitoloģijas burvībai, doties pastaigās pa dabas takām klinšu ieskautās aizās, kā arī baudīt tradicionālos grieķu ēdienus un vīnus autentiskās grieķu tavernās.

Pateicoties ērtajai prāmju satiksmei, ceļojums uz Krētu ir ideāls sākumpunkts arī citu Grieķijas salu apskatei. Tikai dažu stundu brauciena attālumā ar prāmi atrodas Santorini, Naxos, Paros, Ios un Mykonos salas.

Seitan Limania pludmale

Apslēptais Krētas salas dārgums – grūti pieejama, taču vienreizēji skaista stāvu klinšu ieskauta pludmale, kurai papildu burvību piešķir tās nosaukums, kas tulkojumā nozīmē Sātana osta.

seitan lemania pludmale kreta1

Balos lagūna

Viena no fotogrāfētākajām vietām Krētā, ko visērtāk sasniegt ar kuģīti. Slavena ar savu tirkīzzilo ūdeni un eksotiski sniegbaltajām smiltīm, kas, pateicoties sīkajām gliemežvāku drumslām, daudzviet iekrāsojušās rozā.

Knossas pils

Lielākais bronzas laikmeta arheoloģiskais piemineklis Krētā, kas aizņem apmēram 2 hektārus lielu platību un pēc savas uzbūves atgādina labirintu. Pastāv versija, ka pils piederējusi valdniekam Mīnojam un ir par pamatu briesmoņa Mīnotaura labirinta mītam.

Knosas pils Krēta

Diktaean ala

Antīka ala Lasithi plakankalnē, kurā saskaņā ar vienu no leģendām dzimis Zevs. Šeit atradīsiet fantastiskus klintsakmeņu un stalaktītu veidojumus, kā arī pazemes ezeru. Daudzus gadus šo mītiem apvīto vietu uzskatīja par svētu un tā nebija publiski pieejama.

Samarijas aiza

Garākā aiza Eiropā un daudzveidīgs dabas parks, kurā iespējams doties lejup pa kanjonu līdz pašai Lībijas jūrai. Turklāt, visa šī garā ceļa laikā pār jums sliesies divas milzīgas akmens sienas un visam pāri – zilā Krētas debess.

Atrakcijas bērniem

Akvārijs Cretaquarium

Atrakciju parks Dinosauria Park

Ūdens atrakciju parks Acqua Plus

Labākais laiks ceļojumam uz Krētu

 • Pludmales atpūtai piemērotākie un siltākie laikapstākļi Krētā un citās Grieķijas salās ir no maija beigām līdz oktobra sākumam. Šajos mēnešos klimats ir karsts, saulains un ūdens ir ideāli piemērots peldēšanai.
 • Ja vēlaties veltīt laiku ekskursijām un karstums šķiet traucējošs, tad labākie mēneši salas iepazīšanai būs no marta līdz maijam, kā arī oktobris un novembris, kad laika apstākļi ir silti, taču ne karsti. Šajos mēnešos būs zemākas arī ceļojuma izmaksas.
Krēta ceļojums

Noderīga informācija ceļotājiem

 • Oficiālā valoda: grieķu
 • Reliģiskā piederība: grieķu pareizticīgie (97%), musulmaņi
 • Spriegums tīklā: 230 V
 • Laika josla: tā pati, kas Latvijā
 • Naudas vienība: eiro
 • Sākot ar 01.01.2018. Grieķijā ieviests valsts tūrisma nodoklis (2 – 4 EUR diennaktī par numuru). Nodoklis jāapmaksā uz vietas viesnīcā.

Interesanti fakti par Krētu

 • Krētā uzplauka pirmā Eiropas civilizācija (2800. – 1150. g. p. m. ē.), kuras liecības joprojām ir sastopamas arheoloģiskajos izrakumos, muzeju ekspozīcijās un mākslas priekšmetos.
 • Krētas piekrastes ūdens ir tik tīrs un dzidrs, ka pat no 40 metru augstuma var redzēt zemūdens pasauli. Pateicoties šīm īpašībām, Krēta ir mājvietām daudzām Zilā karoga pludmalēm.
 • Senās un izkoptās olīvkoku audzēšanas tradīcijas ļauj Krētā radīt olīveļļu, ko dēvē par vienu no labākajām pasaulē.
 • Saskaņā ar mītu, visu seno grieķu dievu tēvs Zevs ir dzimis uz Krētas salas. Viņš piedzima un tika paslēpts Idas kalnā, lai viņu neapēstu tā tēvs Krons. Leģenda vēsta, ka Zevu izaudzinājuši Krētas savvaļas dzīvnieki.
 • Daudzi uzskata, ka Krētas gaisam piemīt dziedinošas spējas un tiek stāstīts, ka, pateicoties tam, tikuši izdziedināti daudzi cilvēki. Šo brīnišķo mītu savulaik apstiprinājis arī mūsdienu medicīnas aizsācējs Hipokrāts.

Saņem ceļojumu jaunumus e-pastā!