Atpūtas ceļojumi uz Madeiru

Personalizēts atpūtas ceļojums uz Madeiru

Izveidosim Tavām vēlmēm atbilstošu ceļojumu!

Par galamērķi

Ko apskatīt Madeirā?

Madeira ir īsta paradīze aktīvās atpūtas cienītājiem, jo tās klinšainie krasti, zaļie kalni, ūdenskritumi un dabas parki piedāvā plašas pārgājienu, velo maršrutu un džipu ekskursiju iespējas. Turklāt, pa Madeiru ir ērti pārvietoties arī ar trošu vagoniņiem, no kuriem paveras lieliski skati uz salas pilsētām un piekrasti. Savukārt, galvaspilsēta Funšala piedāvā īstu portugāļu arhitektūras un kultūras baudījumu gan vecpilsētā, gan muzejos. Bet pēc aktīvi pavadītas dienas var veldzēties dabiskos vulkāniskajos baseinos vai baudīt gardu maltīti restorānā ar tradicionālajiem ēdieniem un slaveno Madeiras vīnu.

Funšala

Madeiras arhipelāga galvaspilsēta, ko ieskauj klinšaina piekraste un Atlantijas okeāns. Izbaudi portugāļu arhitektūras šarmu, muzejus, krāsaino durvju kolorītu vecpilsētā un iepirkšanos rosīgajā tirdziņā, kā arī fantastiskus panorāmas skatus braucot trošu vagoniņā.

Seixal pludmale

Viena no biežāk fotografētājām Madeiras pludmalēm. Tās smalkās, tumši brūnās smiltis apvienojumā ar zilo okeāna ūdeni smaragdzaļo pakalnu piekājē veido brīnišķīgas ainavas, bet nelielā piestātne aiztur lielākos okeāna viļņus. Netālu atrodas arī Seixal dabiskie, vulkāniskie baseini.

Madeiras botāniskais dārzs

Pastaigām pa krāšņu ziedu ornamentu veidotu parku, no kura paveras brīnišķīgs panorāmas skats uz Funšalas pilsētu. Šeit krāsaini kontrasti mijas ar harmoniskiem dārziem un koku alejām, ko papildina eksotisku putnu kolekcija.

Santana pilsēta

Šarmanta pilsētiņa, kas slavena ar savām unikālajām, trīsstūra formas akmens mājiņām, kuras būvētas 16.gadsimtā. Vieta, kur iepazīt portugāļu vēsturi, kultūru un tradīcijas, kā arī sākumpunkts dažādām dabas takām.

Rocha Navio dabas rezervāts

Ūdenskritumi, kas no klintīm ieplūst tieši Atlantijas okeānā, gleznainas oļu pludmales un iespaidīgi panorāmas skati no trošu vagoniņa augstumiem – viss nepieciešamas skarbās Madeiras dabas baudījumam!

Atrakcijas bērniem

Porto Moniz dabiskie baseini

Vulkāniskas lavas veidoti, dabiski baseini, kuros veldzēties atspirdzinošajā Atlantijas okeāna ūdenī, vienlaikus baudot piekrastes dabas skatus. Mazākajiem peldētājiem – bērnu baseins, bet sausākām aktivitātēm – rotaļu laukums.

Labākais laiks ceļojumam uz Madeiru

 • Pludmales atpūtai piemērotākie un siltākie laikapstākļi Madeirā ir no jūlija līdz oktobrim. Šajos mēnešos klimats ir silts, saulains un ūdens ir ideāli piemērots peldēšanai.
 • Ja vēlies veltīt laiku ekskursijām un pludmales atpūta ir mazāk svarīga, tad labākie mēneši ceļojumam uz Madeiru būs maijs, jūnijs un novembris, kad laika apstākļi ir mēreni silti.

Noderīga informācija ceļotājiem

 • Oficiālās valodas: portugāļu
 • Reliģiskā piederība: katoļu
 • Spriegums tīklā: 230 V
 • Laika josla: Western European Summer Time (- 2 st.)
 • Naudas vienība: eiro

Interesanti fakti par Madeiru

 • Madeira nav vientuļa sala, kā varētu domāt, bet gan salu arhipelāgs, kas sastāv no vairākām lielām un daudzām mazām saliņām. Uz otrās lielākās salas aiz Madeiras – Porto Santo savulaik dzīvojis Kristofers Kolumbs, kura māja nu pārtapusi par muzeju.
 • Madeirā tiek izmantota interesanta apūdeņošanas sistēma – levadas jeb akvedukti, pa kuriem tiek novadīts ūdens no kalniem uz sausākiem lauksaimniecības reģioniem. Lai 16.gadsimtā ieviestu šo sistēmu, tika nodarbināti vergi un notiesātie. Mūsdienās levadas tiek izmantotas arī kā pastaigu un pārgājienu takas.
 • Šeit dzimis arī slavenais Madeiras vīns – sākot no sausā aperitīva līdz saldajam desertu vīnam, ko sāka gatavot 15.gadsimtā, kad Madeira bija populāra piestātne kuģiem, kas devās uz Austrumindiju.
 • Viens no tradicionālajiem ēdieniem – espetada tiek gatavots no liellopa gaļas, kas ierīvēta ar ķiploku, sāli un lauru lapām, un 4-6 stundas marinēta Madeiras vīnā, etiķī un olīveļļā, bet pēc tam grilēta. Ēdiens, ko noteikti jānobauda!

Saņem ceļojumu jaunumus e-pastā!