Atpūtas ceļojumi uz Maldīvu salām

Personalizēts atpūtas ceļojums uz Maldīvu salām

Uzzini par ceļošanas iespējām!

Par galamērķi

Ko apskatīt Maldīvu salās?

Maldīvu salas ir savirknējušās pie ekvatora pašā Indijas okeāna vidū un atgādina tropisku paradīzi. Smiltis tajās ir žilbinoši baltas, jūra – tirkīza krāsā, bet starp krāšņajiem koraļļiem rosās eksotiskas zivis. Šeit var baudīt netraucētu, mierīgu pludmales atpūtu, fantastiski skaistus ekvatoriālos saulrietus un dažādus ūdens priekus – sākot ar snorkelēšanu un niršanu un beidzot ar makšķerēšanu no laivas.  Uz daudzām salām izvietoti privāti kūrorti un tajās var apmesties vienīgi to viesi, bet citas ir neapdzīvotas. Salas ir tik mazas, ka tās var izstaigāt dažu stundu laikā, bet uz galvaspilsētu Male ved prāmji un ātrlaivas.

Maldīvu salas bieži tiek izvēlētas kāzu un medusmēneša ceļojumiem, taču tās ir lielisks galamērķis arī ģimeniskai atpūtai ar bērniem privātā atmosfērā.

Male

Maldīvu salu galvaspilsēta, kas slavena ar savām krāsainajām celtnēm un mošejām. Blakus tās ostai atrodas populārs vietējais tirgus, kurā var iegādāties gan svaigi nozvejotas zivis, gan augļus.

Banāna rifs

Viena no pasaules labākajām niršanas vietām – banāna formas rifs, kas bagāts ar krāšņiem koraļļiem, zemūdens klintīm, pārkarēm un alām, kā arī eksotisku zivju bariem. Lieliska izvēle pilnvērtīgai niršanai un snorkelēšanai!

Fulhadhoo sala

Pasakaina Indijas okeāna saliņa, ko klāj palmu mežs un rotā brīnišķīgas pludmales. Uz tās mazā ciematiņā dzīvo vien apmēram 250 cilvēki, tādējādi nodrošinot perfektu vietu divvientulīgai atpūtai.

Atrakcijas bērniem

Whales zemūdene

Kruīzs pa dabīgiem zemūdens dārziem starp krāšņām zivīm un koraļļu rifiem, kas sagādās prieku gan pieaugušajiem, gan bērniem. Unikāls veids, kā iepazīt Indijas okeāna zemūdens pasauli!

Labākais laiks ceļojumam uz Maldīvu salām

Maldīvu salām ir raksturīgas divas izteiktas sezonas – sausā sezona un lietus sezona. Lai arī laikapstākļi vienmēr ir tropiski karsti, atšķiras nokrišņu daudzums.

 

Sausā sezona ir no novembra līdz aprīlim, kad nokrišņu tikpat kā nav un laikapstākļi ir ideāli piemēroti pludmales atpūtai.

 

Lietus sezona ir no maija līdz oktobrim, kad vērojami nokrišņi – visbiežāk vakaros un naktīs, kas netraucē baudīt atpūtu.  Šis ir arī laiks, kad ir mazāk tūristu un izdevīgākas ceļojumu cenas.

Noderīga informācija ceļotājiem

  • Oficiālās valodas: maldīviešu valoda jeb divehi
  • Reliģiskā piederība: islāms
  • Spriegums tīklā: 230 V
  • Laika josla: Maldives Time (+2 st.)
  • Naudas vienība: Maldivu rufija (MVR)

Interesanti fakti par Maldīvu salām

  • Tā kā Maldīvu salas atrodas ļoti tuvu ekvatoram, saules stari šeit uz zemi krīt 90° leņķī, tādēļ, lai neapdegtu, ceļotājiem jāizmanto ļoti spēcīgi UV aizsardzības krēmi.
  • Dažu Maldīvu salu formas mēdz būt mainīgas. To piekrastes smiltis pārvietojas sezonālo straumju un vēju ietekmē – kādi sēkļi pazūd, bet citi parādās vietā.
  • Pasaules lielākā zivs – vaļhaizivs savu mājvietu atradusi trīs vietās pie Maldīvu arhipelāga. Maldīvu salas ir viena no retajām pasaules vietām, kur šīs zivis mājo visu gadu.
  • Maldīvu salas ir zemākā valsts pasaulē. Tās atrodas vidēji tikai 1.5 metru virs jūras līmeņa.

Saņem ceļojumu jaunumus e-pastā!