Atpūtas ceļojumi uz Meksiku

Personalizēts atpūtas ceļojums uz Meksiku

Izveidosim Tavām vēlmēm atbilstošu ceļojumu!

Par galamērķi

Ko apskatīt Meksikā?

Meksika lepojas ar savu trīs tūkstošus gadu ilgo vēsturi, kurā pēdas atstājušas senās acteku, maiju un olmeku civilizācijas. Šeit atrodas antīkas indiāņu pilsētas, milzīgas piramīdas un koloniālo laiku dārgumi, kā arī unikāli krāšņa daba, ko papildina skati uz grandioziem vulkāniem. Un tam visam klāt – brīnišķīgās Kankūnas pludmales, kas atzītas kā vienas no labākajām pasaulē, un tropiskās dabas krāšņums!

Eksotiskā Meksika ir katra ceļotāja sapnis, jo priecē ne tikai ar unikāliem arhitektūras pieminekļiem un fantastisku dabu, bet arī ar slavenajiem meksikāņu ēdieniem un dzērieniem. 

Teotihuacan

Arheoloģisks komplekss ziemeļos no Meksikas pilsētas, kurā atrodas senajā Mezoamerikas laikmetā radītā Nāves ieleja. Tā savieno Spārnotās Čūskas templi ar Mēness un Saules piramīdām, no kuru virsotnēm paveras fantastisks panorāmas skats uz apkārtni.

Kankūnas pludmales

Kankūnas pilsēta lepojas ar brīnišķīgām balto smilšu pludmalēm, gar kurām izvietoti kūrorti un viesnīcas.  Šeit var baudīt gan karsto Meksikas sauli un nodoties ūdens priekiem, gan doties piekrastes kruīzos un iepazīt zemūdens pasauli snorkelējot un nirstot.

Puebla

Puebla jeb “Enģeļu pilsēta” ir viena no skaistākajām koloniālā laika pilsētām Meksikā, kas izvietota grandiozā Popokatepetlu vulkāna pakājē. Tā slavena ar talavera stila keramiku, rokdarbiem, greznām baznīcām un kapellām. Šeit perfekti savijas vēsture, meksikāņu tradīcijas, kultūra, dabas skaistums un moderni mūsdienīgais.

Ezers Ik-Kil

Noslēpumains ezers, kas slēpjas starp ideāli apaļām klints sienām, ko sedz zaļi vīteņaugi. Daudzi no tiem sniedzas līdz pat ūdens virsmai, piešķirot ezeram dramatisku izskatu. Peldi šajā 30 metru dziļajā ezerā var ērti apvienot ar īsa brauciena attālumā esošās Kukulkāna piramīdas jeb “akmens kalendāra” apskati, kas atzīts par vienu no 7 jaunajiem pasaules brīnumiem.

Kankūnas zemūdens muzejs

Unikāls muzejs, kuru var iepazīt vienīgi atrodoties ūdenī – snorkelējot, nirstot vai braucot ar laivu, kurai ir stikla dibens. Šeit ūdens dzīlēs izvietotas trīs galerijas ar 500 dabiska lieluma skulptūrām un priekšmetiem. Muzeja mērķis ir piedāvāt alternatīvu niršanas entuziastiem, novirzot tos no apdraudētajiem koraļļu rifiem, kā arī sniegt vēl nebijušu zemūdens pieredzi.

Atrakcijas bērniem

Ventura Park

Atrakcijām bagāts parks visiem vecumiem! Šeit var baudīt ūdens priekus akvaparkā, satikt delfīnus, laisties pa gaisu zip-line trasēs un sacensties ātrumā kartingā. Bet tie, kam šādas aktivitātes šķiet par traku, var mierīgi atpūsties blakus esošajā pludmalē.

Croco Cun Zoo

Interaktīvs zooloģiskais dārzs, kura apmeklētāji var ne tikai apskatīt, bet arī pabarot un aptaustīt vai pat paturēt rokās čūskas, krokodilus, mērkaķus, papagaiļus un citus eksotiskus dzīvniekus. Lieliskām atmiņām un unikālām fotogrāfijām!

Xcaret

Dabas parks, kurā var gan vizināties pazemes upēs, gan iepazīt meksikāņu kultūru vairāk kā 50 dažādās atrakcijās. Šeit apskatāmi gan milzu akvāriji, eksotiski putni un tauriņu paviljons, gan tematiski šovi, kas attēlo seno maiju un acteku dzīvi un tradīcijas.

Labākais laiks ceļojumam uz Meksiku

Meksikai ir raksturīgas divas izteiktas sezonas – sausā sezona un lietus sezona. Lai arī laikapstākļi vienmēr ir tropiski karsti, atšķiras nokrišņu daudzums. Būtiska nozīme ir arī Meksikas reģionam, kurā plānots apmesties, jo laikapstākļi būtiski atšķiras.

Sausā sezona ir no decembra līdz aprīlim, kad nokrišņu tikpat kā nav un laikapstākļi ir ideāli piemēroti pludmales atpūtai.

Lietus sezona ir no maija līdz novembrim, kad vērojami nokrišņi, kas netraucē Meksiku iepazīt ekskursijās. Šis ir arī laiks, kad ir mazāk tūristu un izdevīgākas ceļojumu cenas.

Noderīga informācija ceļotājiem

  • Oficiālās valodas: spāņu
  • Reliģiskā piederība: 82.7% katoļi
  • Spriegums tīklā: 127 V
  • Laika josla: Central Standard Time (- 9 st.)
  • Naudas vienība: Meksikas peso (MXN)

Interesanti fakti par Meksiku

  • Pasaules lielākā piramīda ir Cholula piramīda Meksikā. Tā atzīta arī par lielāko jebkad pasaulē uzbūvēto pieminekli, bet Kukulkāna piramīda jeb “akmens kalendārs”  – novērtēta kā viens no 7 jaunajiem pasaules brīnumiem.
  • Meksikas pilsēta uzbūvēta uz senās acteku pilsētas Tenochtitlán drupām. Tā ir senākā pilsēta Ziemeļamerikā un viena no lielākajām pilsētām pasaulē.
  • Mūsdienu meksikāņu kultūrā ir apvienojušās dažādu senu kultūru ietekmes: olmeku, zapoteku, tolteku, maiju, acteku, inku, āfrikāņu, fanču un spāņu, kas atspoguļojas viņu tradīcijās, arhitektūrā un ēdienos.
  • Meksika atrodas tā saucamajā “uguns aplī”, jo to ieskauj joprojām aktīvi vulkāni un vulkāniskās zonas.

 

Saņem ceļojumu jaunumus e-pastā!