Atpūtas ceļojumi uz Melnkalni

Personalizēts atpūtas ceļojums uz Melnkalni

Izveidosim Tavām vēlmēm atbilstošu ceļojumu!

Par galamērķi

Ko apskatīt Melnkalnē?

Balkānu pērle Melnkalne sevī apvieno burvīgas viduslaiku pilsētiņas, saulainas Adrijas jūras pludmales, Durmitoru kalnu ainavas un pirmatnējās dabas skaistumu. Šis galamērķis ir īsta paradīze aktīvās atpūtas cienītājiem, jo Melnkalnes dabas rezervāti ir bagāti ar pārgājienu un velo maršrutiem, kas vijas gar kalniem, ezeriem, upēm un plašiem līdzenumiem. Savukārt, dienvidu piekrastes pilsētas Kotora, Budva un Tivata piedāvā izjust viduslaiku vecpilsētu šarmu, brīnišķīgas piekrastes ainavas un atpūtu labiekārtotās pludmalēs.

Ceļojums uz Melnkalni būs lieliska izvēle tiem, kam patīk apvienot mierīgu pludmales atpūtu ar pastaigām dabas parkos un senās pilsētās.

Kotora

Senā Kotora ir lieliski saglabājusies viduslaiku pilsētiņa, ko no vienas puses ietver augsti kalni, bet no otras – Kotoras līcis. Izstaigā šaurās vecpilsētas ieliņas, sajūti senatnes auru mazajos veikaliņos, antikvariātos un muzejos, kā arī noteikti ielūkojies vēsturiskajā Saint Tryphon katedrālē!

Mogren pludmale

Viena no populārākajām pludmalēm UNESCO Pasaules mantojumā iekļautajā Budvas pilsētā. Tā interesanta ar to, ka veidota no divām mazākām pludmalēm, kas abas savienotas ar tuneli, bet no rosīgās vecpilsētas to atdala klintis.

Ostrog klosteris

Unikāls, klintī iebūvēts pareizticīgo klosteris, kas sadalīts divās daļās – augšējais un apakšējais klosteris. Sajūti īpašo auru, dodoties pastaigā no vienas senās celtnes uz otru, kā arī novērtē panorāmas skatus uz Bjelopavlići līdzenumu!

Durmitor nacionālais parks

Durmitoru kalnu dabas rezervāts, kurā duss 18 seno ledāju izveidotie ezeri, kā arī cauri vijas dziļākais Eiropas kanjons ar tajā plūstošo Taras upi. Rezervātam piekļāvusies Zabljak pilsētiņa, no kuras ērti doties dabas taku pārgājienos un raftinga braucienos.

Skadar ezers

Lielākais ezers Dienvideiropā, ko visērtāk iepazīt, dodoties braucienā ar kuģīti vai kajakiem. Tas priecē ar fantastiskiem skatiem, kā arī ir īsta paradīze putnu vērotājiem, jo tajā savu mājvietu atradušas ap 270 putnu sugu.

Atrakcijas bērniem

Budvas akvaparks

Sauļošanās terases, neskaitāmi baseini, plaša ūdens slidkalniņu izvēle un vairāk kā 50 atrakcijas bērniem apvienojumā ar lieliskiem skatiem uz Budvas pilsētu, zilo Adrijas jūru un Melnkalnes kalniem.

Labākais laiks ceļojumam uz Melnkalni

 • Pludmales atpūtai piemērotākie un siltākie laikapstākļi Melnkalnē ir no maija līdz septembrim. Šajos mēnešos klimats ir karsts, saulains un ūdens ir ideāli piemērots peldēšanai.
 • Ja vēlies veltīt laiku ekskursijām un karstums šķiet traucējošs, tad labākie mēneši ceļojumam uz Melnkalni būs aprīlis un oktobris, kad laika apstākļi ir silti, taču ne karsti. Šajos mēnešos būs zemākas arī ceļojuma izmaksas.

Noderīga informācija ceļotājiem

 • Oficiālā valoda: melnkalniešu
 • Reliģiskā piederība: pareizticīgo
 • Spriegums tīklā: 230V
 • Naudas vienība: eiro
 • Laika josla: Central European Summer Time (-1 h)

Interesanti fakti par Melnkalni

 • Viena no Melnkalnes bagātībām ir tās daudzās un dažādās pludmales – apmēram 117 pludmales ar kopējo garumu 293 kilometri. Šeit atrodamas gan smilšu, gan akmeņu pludmales, kas ērti pieejamas ikvienam, kā arī burvīgi mazi līcīši, ko atrast prot tikai zinātāji.
 • 1991.gadā Melnkalne tika pasludināta par ekoloģiski tīrāko un mūsdienu civilizācijas neskartāko valsti.
 • Bojana ir unikāla upe Melnkalnē, kurā plūst gan sālsūdens, gan saldūdens. Šī upe uz Adrijas jūru plūst divos slāņos – sālsūdens zemākajos slāņos, bet saldūdens – augšējos.
 • Melnaklnē atrodas viens no retajiem Eiropas lietusmežiem – Biogradska Gora. Tas ieskauj ledāju izveidoto Beiograda ezeru, kuram var apiet apkārt 3200 m garā pastaigā.
 • Stara Maslina ir pasaules vecākais olīvkoks, kas aug Melnkalnes dienvidu pilsētā – Barā. Tas ir apmēram 2000 gadu vecs. Šajā reģionā aug vēl daudzi citi olīvkoki, no kuriem vairāk kā 100 000 ir ap 1000 gadu veci.

Saņem ceļojumu jaunumus e-pastā!