Atpūtas ceļojumi uz Menorku

Personalizēts atpūtas ceļojums uz Menorku

Izveidosim Tavām vēlmēm atbilstošu ceļojumu!

Par galamērķi

Ko apskatīt Menorkā?

Menorka ir viena no Baleāru salām, kas pieder Spānijai un atrodas Vidusjūrā blakus Maljorkai. Lai arī abas salas ir kaimiņienes, tās ir ļoti atšķirīgas. Menorka ir klusāka, mierīgāka, ar mazāk tūristiem. Dzīve šeit rit relaksēti un bez steigas.  Menorkas daba tiek aizsargāta kā UNESCO Biosfēras rezervāts, tādejādi uz šīs salas nodrošinot ekoloģiski tīru, autentisku un koptu vidi. Šeit ceļotājus priecē atpūta gleznainās smilšu pludmalēs, snorkelēšana tirkīzzilajā Vidusjūrā un spāņu vecpilsētu arhitektūras baudījums.

Ceļojums uz Menorku ļaus Tev izbaudīt patīkamu Vidusjūras klimatu, siltu jūru un patiesi skaistu, tīru dabu.

Mahon osta

Lielākā dabiski izveidojusies osta Vidusjūrā, kas ir vairāk kā kilometru gara un līdz pat 30 metriem dziļa. Turklāt, Mahon ostu ieskauj skaistas angļu parauga arhitektūras celtnes, vasarnīcas un seni cietokšņi, tādējādi to padarot arī par interesantu ekskursiju objektu, ko ērti izbaudīt izklaidējošā braucienā ar kuģīti.

Cala Macarelleta

Viena no populārākajām pludmalēm, kas noslēpusies ainaviskā klinšu ieskautā līcītī un priecē ar savu kristāldzidro, tirkīzzilo ūdeni un mirdzoši baltajām smiltīm. Tā ir ideāli piemērota vieta peldēšanai un koraļļu rifu baudīšanai snorkelējot.

Ciutadella

Viduslaiku ieliņu burvību un senu arhitektūru baudi Menorkas rietumu krastā esošajā ostas pilsētiņā Ciutadella! Tās vēsturiskajā kvartā Es Born atradīsi senas pilis, baznīcas un cietokšņus. Daudzus ceļotājus uz šejieni vilina arī pilsētiņas rosīgā nakts dzīve un dažādi tematiskie festivāli.

Cami de Cavalls

Menorkas sala ir tik maza, ka aktīvās atpūtas cienītāji var tai apiet apkārt pa vēl 13.gadsimtā izveidotu ceļu Cami de Cavalls. Tā kopējais garums ir 185 kilometri, kurus var mērot kājām, braucot ar velosipēdu vai kā senatnē – jājot zirga mugurā. Viss maršruts ir sadalīts 20 posmos, tādējādi vari izvēlēties sev piemērotāko ceļa garumu.

Punta Nati bāka

Šī sniegbaltā bāka ir 19 metrus augsta un slejas 42 metrus virs jūras līmeņa, tādēļ tā ir viena no ērtākajām vietām, kurā noskatīties, kā rietošā saule “ieslīd” Vidusjūrā. Saulrietu vērošana ir populāra Menorkas viesu nodarbe, tādēļ vēlams savu skatu vietu izraudzīties jau laicīgi.

Atrakcijas bērniem

Lloc de Menorca Zoo

Mājīgs zooloģiskais dārzs tikai īsa brauciena attālumā no Mahonas, kurā var apskatīt gan zirgus, govis un kazas, gan arī tādus eksotiskus dzīvniekus, kā lemurus, dažādus rāpuļus un putnus. Šeit atrodas arī mazs muzejs un jautrākai laika pavadīšanai pieejams rotaļu laukums.

Aquarock akvaparks

Neliels akvaparks, kurā pavadīt laiku, baudot ūdens priekus. Te varēs plunčāties gan lielā viļņu baseinā, gan arī laisties lejā no ūdens slidkalniņiem. Turpat blakus atrodas arī kartingu trase, kurā ļauties ātrumam.

Labākais laiks ceļojumam uz Menorku

Pludmales atpūtai piemērotākie un siltākie laikapstākļi Menorkā ir no jūnija līdz septembrim. Šajos mēnešos klimats ir karsts, saulains un ūdens ir ideāli piemērots peldēšanai.

Ja vēlies veltīt laiku ekskursijām un karstums šķiet traucējošs, tad labākie mēneši ceļojumam uz Menorku būs maijs un oktobris, kad laika apstākļi ir silti, taču ne karsti. Šajos mēnešos būs zemākas arī ceļojuma izmaksas.

Noderīga informācija ceļotājiem

  • Oficiālā valoda: spāņu
  • Reliģiskā piederība: katoļi
  • Spriegums tīklā: 230V
  • Naudas vienība: eiro
  • Laika josla: Central European Summer Time (-1 h)

Interesanti fakti par Menorku

  • Menorkas krasta līnija stiepjas 220 kilometru garumā, no kuriem apmēram 180 kilometri ir pludmales. Daudzas no tām ir ērti pieejams smilšu pludmales, bet citas slēpjas grūtāk pieejamos klinšu ieskautos līcīšos.
  • Pateicoties ekoloģiski tīrajai un dažādajai dabai, Menorkas sala 1993.gadā ieguvusi UNESCO Biosfēras rezervāta statusu.
  • Interesants akcents, kas papildina Menorkas vidi, ir pa visu salu izkaisīti seni megalītiski pieminekļi, kuru izcelšanās un mērķi nav skaidri zināmi. Viena no versijām ir, ka tie tika izveidoti talaiotiskajā periodā un senajiem cilvēkiem pildīja mājvietu, izlūkpunktu vai nocietinājumu funkcijas.
  • Pastāv uzskats, ka tieši Menorkas galvaspilsēta Mahona bijusi mūsdienās plaši zināmās majonēzes dzimtene. Tās sākotnējais nosaukums Salsa Mahonesa. 18.gadsimtā franču okupācijas laikā, recepte tika aizvesta uz Parīzi, kur šī mērce prezentēta uzvaras banketā.
  • Ēdiens, ko noteikti jānobauda Menorkā, ir tās tradicionālais Mahón siers. Tam ir dažādi veidi katrai gaumei – gan cietāki, gan mīkstāki, gan ilgāk noturēti, gan sāļāki, gan maigākas garšas.

Saņem ceļojumu jaunumus e-pastā!