Atpūtas ceļojumi uz Portugāli

Personalizēts atpūtas ceļojums uz Portugāli

Izveidosim Tavām vēlmēm atbilstošu ceļojumu!

Par galamērķi

Ko apskatīt Portugālē?

Portugāle īpaši iecienīta, pateicoties tās neskartajai dabai ar krāšņajiem ūdenskritumiem, dzīvīgi zaļojošajiem mežiem, ziedu ielejām un dabas takām. Brīnišķīgās dabas ainavas papildina gleznaini viduslaiku cietokšņi, kolorītas pilis un krāšņi botāniskie dārzi. Savukārt, pludmales atpūtu šeit var baudīt skarbo piekrastes klinšu ieskautās pludmalēs, no kurām visskaistākās atrodas Algarves reģionā pie Atlantijas okeāna.

Kalnaino Portugāli ērti iepazīt pārvietojoties ar trošu vagoniņiem, no kuriem paveras lieliski panorāmas skati.

Lisabona

Elegantā Portugāles galvaspilsēta Lisabona ceļotājus piesaista ar portugāļu gleznaino arhitektūru, zaļām alejām un pakalniem, Atlantijas okeāna piekrastes ainavām, kā arī lielisku virtuvi un Dienvideiropai raksturīgo nesteidzīgo dzīvesveidu. Viens no Lisabonas nosaukumiem ir “Pilsēta uz 7 kalniem”. Tos iepazīt palīdzēs tramvaji un funikuleri.

Sintra

Pasaku grāmatas cienīga zaļu pakalnu ieskauta piekrastes pilsētiņa ar viduslaiku pilīm, krāšņiem parkiem un ikonisko Penas pili, kas atzīta par vienu no septiņiem Portugāles brīnumiem. Tās kolorītajā arhitektūrā savijušies dažādi arhitektūras stili – sākot no seno mauru līdz pat renesanses.

Madeiras sala

Īsta paradīze aktīvās atpūtas cienītājiem, jo Madeiras salas klinšainie krasti, zaļie kalni, ūdenskritumi un dabas parki piedāvā plašas pārgājienu, velo maršrutu un džipu ekskursiju iespējas. Turklāt, pa Madeiru ir ērti pārvietoties arī ar trošu vagoniņiem, no kuriem paveras lieliski skati uz salas pilsētām un piekrasti.

Aveiro

Pilsēta pie Ria de Aveiro lagūnas, ko, pateicoties tās kanālu sistēmai, dēvē arī par Portugāles Venēciju. Jūgendstila ēkas, katedrāle ar  zvanu torni un krāsainās barkas pilsētas kanālos padara Aveiro pilsētu par iecienītu ceļotāju galamērķi.

Azoru salas

Deviņas salas Atlantijas okeānā, kuras radušās vulkāniskas aktivitātes rezultātā. Azoru salas vilina pie sevis unikālu skatu un dabas mīļotājus, jo to vulkāniskā daba iepriecina ar iespaidīgiem krāteriem, karstajiem avotiem, alām, krāšņiem ūdenskritumiem un geizeriem.

Atrakcijas bērniem

Portugāle bērniem patiks gan ar skaisto dabu un piekrastes ainavām, gan aktīvu atpūtu piedzīvojumu parkos un zooloģiskajos dārzos. Īpašs piedzīvojums būs arī Lisabonas iespaidīgā okeanārija apskate, peldes termālajos baseinos un braucieni funikulieros.

Labākais laiks ceļojumam uz Portugāli

Pludmales atpūtai piemērotākie un siltākie laikapstākļi Portugālē ir no jūlija līdz oktobrim. Šajos mēnešos klimats ir silts, saulains un ūdens ir ideāli piemērots peldēšanai.

Ja vēlies veltīt laiku ekskursijām un pludmales atpūta ir mazāk svarīga, tad labākie mēneši ceļojumam uz Portugāli būs maijs, jūnijs un novembris, kad laika apstākļi ir mēreni silti.

Plānojot ceļojumu, jāņem vērā, ka laikapstākļi dažādos Portugāles reģionos var būtiski atšķirties.

Noderīga informācija ceļotājiem

  • Oficiālās valodas: portugāļu
  • Reliģiskā piederība: katoļu
  • Spriegums tīklā: 230 V
  • Laika josla: atšķiras dažādos reģionos
  • Naudas vienība: eiro

Interesanti fakti par Portugāli

  • Portugālē uzbūvēts otrs garākais tilts Eiropā. Vasco da Gama tilts Lisabonā ir 12.3 kilometrus garš un savieno Portugāles ziemeļu un dienvidu daļas.
  • Lisabona ir senāka, nekā Roma un viena no senākajām pilsētām pasaulē. Tā pastāv jau apmēram 3000 gadu.
  • Madeira nav vientuļa sala, kā varētu domāt, bet gan salu arhipelāgs, kas sastāv no vairākām lielām un daudzām mazām saliņām. Uz otrās lielākās salas aiz Madeiras – Porto Santo savulaik dzīvojis Kristofers Kolumbs, kura māja nu pārtapusi par muzeju.
  • Pateicoties Azoru salu reljefa un krāsu dažādībai, vietējie iedzīvotāji katrai no deviņām salām ir piešķīruši savu krāsas apzīmējumu – no dzeltenās un zaļās līdz pat melni pelēkai.

Saņem ceļojumu jaunumus e-pastā!