Atpūtas ceļojumi uz Santorini

Personalizēts atpūtas ceļojums uz Santorini

Izveidosim Tavām vēlmēm atbilstošu ceļojumu!

Par galamērķi

Ko apskatīt Santorini?

Grieķijas sala Santorini ir viens no romantiskākajiem pasaules galamērķiem. Tā apbur ar savu unikālo arhitektūru, kurā baltas mājiņas un bruģētas ieliņas mijas ar zilajiem baznīcu kupoliem un krāšņiem oker-krāsu akcentiem. Spilgtus iespaidus un brīnišķīgas fotogrāfijas nodrošina siltās Egejas jūras klinšainās piekrastes ainavas, gleznainās pilsētiņas un panorāmas skati ar purpurkrāsas saulrietiem. Savukārt, mierīgu atpūtu saulē var baudīt dažādu krāsu un formu pludmalēs. Šeit acis un pēdas priecēs gan melnas un sarkanas smiltis, gan tumši oļi un klintis.

Pateicoties ērtajai prāmju satiksmei, ceļojumu uz Santorini ir ērti un izdevīgi apvienot ar atpūtu Krētas salā.

Fira

Santorini galvaspilsēta, kas unikāla ar savu vienreizējo balto arhitektūru un debeszilajiem akcentiem – sniegbaltas mājas, terases ar baseiniem, mazi, bruģēti skvēriņi un vītņveidīgas trepes, kas vijas arvien augstāk kalnā.  No šejienes ērti laisties panorāmas skatu bagātā braucienā ar trošu vagoniņu uz Seno ostu, vai arī doties aktīvā pastaigā pa piekrastes klinšu taku uz krāsaino Oia pilsētiņu.

Oia

Viena no fotogēniskākajām pilsētiņām pasaulē ar daudzkrāsainu, mazu ieliņu labirintiem, kuros slēpjas mazas baznīciņas, trepju vītnes, kā arī bruģēti celiņi ar kafejnīcām un veikaliņiem. Daudzu mākslinieku iedvesmas avots ar brīnišķīgiem skatiem uz zilo Egejas jūru un saulrietiem!

Vlychada pludmale

Ērti sasniedzama pludmale Santorini salas dienvidos. Tā pārsteidz ar interesantajā reljefā vēja un jūras izdobtajām piekrastes klintīm un tumšajām, vulkāniskajām pludmales smiltīm. Pateicoties lēzenajai ieejai jūrā un labiekārtotajai videi, šī ir lieliska vieta, kur baudīt gan siltu pludmales atpūtu, gan brīnišķīgus skatus.

Caldera

Pusmēness formai līdzīgs līcis, kas radies vulkāniska izvirduma laikā vēl senās Mīnojas civilizācijas periodā. Iespējams, tas bijis viens lielākajiem vulkāna izvirdumiem uz zemeslodes. Mūsdienās šis iespaidīgais līcis priecē daudzu ceļotāju acis gan raugoties uz to no stāvajām piekrastes klintīm, gan vizinoties pa jūru ar kuģīti.

Atrakcijas bērniem

Santorini akvaparks

Neliels akvaparks, kurā ūdens priekus var baudīt trīs dažādos baseinos, kā arī ūdens slidkalniņos. Papildus bērnu priekam pieejams arī rotaļu laukums. Lieliska izvēle ūdens un Santorini saules piepildītai dienai!

Labākais laiks ceļojumam uz Santorini

Pludmales atpūtai piemērotākie un siltākie laikapstākļi Santorini salā ir no jūnija līdz septembra beigām. Šajos mēnešos klimats ir karsts, saulains un ūdens ir ideāli piemērots peldēšanai.

Ja vēlies veltīt laiku ekskursijām un karstums šķiet traucējošs, tad labākie mēneši salas iepazīšanai būs aprīlis, maijs un oktobris, novembris, kad laika apstākļi ir silti, taču ne karsti. Šajā laikā arī būs mazāki tūristu pūļi un lielākas iespējas netraucēti baudīt Santorini gleznainos skatus.

Noderīga informācija ceļotājiem

  • Oficiālā valoda: grieķu
  • Reliģiskā piederība: pareizticīgie
  • Spriegums tīklā: 230 V
  • Laika josla: tā pati, kas Latvijā
  • Naudas vienība: eiro

Interesanti fakti par Santorini

  • Santorini un tai piederošās salas radušās milzīga vulkāniska izvirduma laikā apmēram pirms 3,600 gadiem, Mīnaja kultūras periodā.
  • Santorini sala ir bagāta ar daudzām, mazām baznīciņām. Daudzas no tām ir privātas. Baznīcu uz šīs salas esot pat vairāk, nekā dzīvojamo māju.
  • Pirmās ēkas Santorini salā bija iebūvētas vulkāna atstātajās klintīs. Šādas ēkas uz salas atrodas arī mūsdienās un lielākoties kalpo kā dārgi premium apartamenti.
  • Santorini salā plūst daudzi karstie avoti. To krāsas variē sākot no dzidri zilās līdz pat dažādiem brūnajiem toņiem.

Saņem ceļojumu jaunumus e-pastā!