Atpūtas ceļojumi uz Sicīliju

Personalizēts atpūtas ceļojums uz Sicīliju

Izveidosim Tavām vēlmēm atbilstošu ceļojumu!

Par galamērķi

Ko apskatīt Sicīlijā?

Sicīlija ir lielākā Itālijas sala, kuras krastus apskalo trīs jūras – Jonijas, Tirēnu un Vidusjūra, bet piekrasti rotā izkaisītas mazākas saliņas. Turklāt, daba šo kolorīto salu ir apveltījusi ar gleznainām pludmalēm, piekrastes klintīm, iespaidīgo Etnas vulkānu, sastingušas lavas veidotām upēm un brīnišķīgām dabas takām.

Savukārt, Sicīlijas arhitektūrā savijusies dažādu kultūru ietekme – greznas baroka laikmeta katedrāles, antīki grieķu tempļi un arābu stila pilis apvienojumā ar omulīgiem ciematiņiem un pilsētiņām, kurās kūsā itāļu temperaments un rosība. Pilnai emociju gammai noteikti jānobauda arī Sicīlijas vulkāniskajā augsnē augušo vīnogu vīns, kā arī tradicionālie ēdieni – picas, jūras veltes un canolli deserti.

Ceļojums uz Sicīliju patiks gan pieaugušajiem, gan bērniem, jo šī saulainā sala piedāvā plašas izklaides iespējas ikvienam!

Etnas dabas parks

Vulkāna Etna teritorija ir aizsargāts nacionālais parks, kuru iepazīt var pastaigās pa daudzajām takām, kas ved gan kalnā, gan ap to, kā arī vulkāna pakājē esošajos ciematos. Aizrautīgākie var uzkāpt arī paša vulkāna virsotnē un novērtēt brīnišķīgo skatu uz Katāniju un jūru.

Isola Bella pludmale

Skaista oļu pludmale Taorminas pilsētas piekrastē, kas savienota ar mazu, tāda paša nosaukuma saliņu.  Paisuma laikā pludmali klāj ūdens, taču bēgumā tā ir iemīļota atpūtas vieta Sicīlijas karstās saules un jūras baudītājiem.

Taormina pilsēta

Viena no populārākajām un šarmantākajām Katānijas pilsētām, kas uzbūvēta uz klinšaina plato 250 metru augstumā. Pateicoties tās atrašanās vietai, no pilsētas ieliņām paveras lielisks skats uz Jonijas jūru un Etnas vulkānu, bet vislabākie skatu punkti ir no IX Aprile pils un la Chiesa Madonna della Rocca baznīcas.

Ursino pils

Labi saglabājusies 13.gadsimta pils, kurā izbaudīt viduslaiku auru. Agrāk šis cietoksnis slējās jūras krastā, bet pēc zemestrīces ap 1600. gadu lavas straumes izmainīja piekrastes līniju, izveidojot lielāku attālumu starp pili un jūru. Pastaigājies gar senās pils sienām un torņiem, kā arī apmeklē tās telpās esošo muzeju!

Grieķu - romiešu amfiteātris

Antīks amfiteātris Taorminas pilsētā, kura būvniecību aizsāka senie grieķi apmēram 300 gadus pirms mūsu ēras, bet vēlāk pabeidza romieši. Celtne būvēta tā, lai dabiski iekļautos apkārtējā vidē, tādēļ senās drupas un kolonnas papildina brīnišķīgi skati uz piekrasti, Jonijas jūru un Etnas kalnu.

Atrakcijas bērniem

Etnaland

Akvaparks apvienojumā ar tematisko atrakciju parku, kurā baudīt jautru dienu gan ūdens slidkalniņos un baseinos, gan amerikāņu jautrajos kalniņos un karuseļos. Turklāt, mazie dinozauru pētnieki atzinīgi novērtēs arī aizvēsturisko dzīvnieku parku, kurā izstādītas 20 dinozauru statujas.

Adventure Etna Park

15 augstākas un zemākas kāpelēšanas trases Sicīlijas mežā, Etnas nogāzē, kas piemērotas gan bērniem, gan pieaugušajiem. Lieliska ideja aktīvai laika pavadīšanai svaigā gaisā visai ģimenei, kuras noslēgumā turpat var baudīt arī mierīgu pikniku!

Labākais laiks ceļojumam uz Sicīliju

Pludmales atpūtai piemērotākie un siltākie laikapstākļi Sicīlijā ir no jūnija līdz septembrim. Šajos mēnešos klimats ir karsts, saulains un ūdens ir ideāli piemērots peldēšanai.

Ja vēlies veltīt laiku ekskursijām un karstums šķiet traucējošs, tad labākie mēneši salas iepazīšanai būs maijs un oktobris, kad laika apstākļi ir silti, taču ne karsti.

Noderīga informācija ceļotājiem

  • Oficiālā valoda: itāļu
  • Reliģiskā piederība: katoļu
  • Spriegums tīklā: 230 V
  • Laika josla: Central European Summer Time (-1 h)
  • Naudas vienība: eiro

Interesanti fakti par Sicīliju

  • Sicīlija ir lielākā Vidusjūras sala ar ap 100,000 km garu krasta līniju. Turklāt, no dažādām pusēm tās krastus apskalo arī Jonijas un Tirēnu jūras, kas nodrošina plašu pludmaļu izvēli.
  • Kaut arī Sicīlija ir daļa no Itālijas, tā ir autonoms reģions. Tādēļ tās iedzīvotāji sevi pirmkārt uzskata par sicīliešiem un tikai pēc tam par itāļiem. Pateicoties raibajai Sicīlijas vēsturei, tās kultūrā ir savijušās dažādu tautu ietekmes: seno fēniksiešu, grieķu, romiešu, bizantiešu, arābu, normāņu, franču, vāciešu, spāņu, britu un, protams, itāļu, kuru pēdas jūtamas gan arhitektūrā, gan sicīliešu kultūrā.
  • Sicīlijā atrodas divi aktīvi vulkāni – Stromboli uz tāda paša nosaukuma salas un augstākais aktīvais vulkāns Eiropā – Etna (3,350 m) starp Katānijas un Mesinas pilsētām.  Nelieli, nekaitīgi izvirdumi tajā notiek vidēji reizi gadā.
  • Sicīlijā atrodas ārpus Grieķijas vislabāk saglabājušās antīko grieķu ēku drupas, kā piemēram, Tempļu ieleja pie Agrigento. Pastāv uzskats, ka šeit esošie tempļi esot pat skaistāki un iespaidīgāki kā Atēnās.

Saņem ceļojumu jaunumus e-pastā!