Atpūtas ceļojumi uz Slovēniju

Personalizēts atpūtas ceļojums uz Slovēniju

Izveidosim Tavām vēlmēm atbilstošu ceļojumu!

Par galamērķi

Ko apskatīt Slovēnijā?

Slovēnija īpaši patiks tiem ceļotājiem, kuri augstu vērtē pastaigas dabā un viduslaiku arhitektūras burvību. Šeit atrodas apskaužama dabas daudzveidība – slejas varenie Alpu kalni, aug zaļi meži, duss smaragda krāsas ezeri, plūst ūdenskritumi un pazemē vijas kilometriem garas alas. Brīnišķīgās dabas ainavas papildina senas, romantiskas pilis un gleznaini ciematiņi.

Turklāt, gar Adrijas jūras piekrasti stiepjas Slovēnijas rivjēra, kuras pilsētās Koper, Piran, Portorož un Izola ceļotāji var baudīt mierīgu atpūtu saulainās smilšu un oļu pludmalēs.

Ļubļana

Slovēnijas galvaspilsēta ar unikālu šarmu, kurā gleznaini tiltiņi, pilis un skvēriņi mijas ar vecpilsētas cietokšņa sienām. Šeit baudīsi gan senu arhitektūru un muzejus, gan pastaigas krāšņajā Tivoli parkā – starp senu koku alejām, strūklakām, statujām un ziedu ornamentu rotātiem dārziem.

Bledas ezers

Smaragdzaļš ezers, ko ieskauj Slovēnijas Alpi. Burvīgo ainavu papildina maza saliņa ezera vidū, kurā atrodas vēl 17.gadsimtā celta baznīciņa. Ezera apkārtni un dabu vislabāk iepazīt, dodoties pastaigā gar tā krastu, laižoties braucienā ar laivu vai uzkāpjot pakalnā, kurā atrodas pasaku stāstu cienīgā Bledas pils.

Predjama pils

Lielākā klintī iebūvētā pils pasaulē, kas, turklāt, aiz sevis slēpj slepenu tuneļu sistēmu, no kuriem savulaik bruņinieks Erazems devies savos laupīšanas sirojumos. Interesants piemērs, kurā cilvēka roku darbs apvienojumā ar dabas sniegtajām iespējām, radījis unikālu viduslaiku celtni. Šī pils atzīta par vienu no 10 fascinējošākajām pilīm pasaulē.

Triglav nacionālais parks

Ja vēlies iepazīt Slovēnijas dabu visā tās krāšņumā, Triglav nacionālais parks sniegs visplašākās iespējas! Alpu kalnu un ezeru ainavas šeit var baudīt gan pastaigās, gan no Vogel trošu vagoniņa augstumiem, bet savu drosmi pārbaudīt – šķērsojot koka tiltiņu pāri Vintgar aizai, kā arī laižoties raftingā pa Soca upi.  Noteikti apskati arī gleznaino Savica ūdenskritumu, kuram tuvāk var piekļūt pa stāvām trepēm!

Križna Jama ala

Pasaulē ievērību guvusi, pateicoties tās 45 pazemes ezeriem, kurus var šķērsot vienīgi speciālā aprīkojumā braucienā ar laivu. Vari doties īsā vienas stundas braucienā vai veltīt tam gandrīz pusi dienas, iepazīstot šīs unikālās alas velves un dažādos pazemes ezerus.

Atrakcijas bērniem

Ļubļanas Zoo

Salīdzinoši neliels zooloģiskais dārzs meža ielokā, kurā baudīt pastaigas svaigā gaisā, vienlaikus iepazīstot dažādus pasaules dzīvniekus, kā arī “asistēt” kāda izvēlēta dzīvnieka barošanas laikā.

Labākais laiks ceļojumam uz Slovēniju

Pludmales atpūtai piemērotākie un siltākie laikapstākļi Slovēnijā ir no maija līdz septembrim. Šajos mēnešos klimats ir karsts, saulains un ūdens ir ideāli piemērots peldēšanai.

Ja vēlies veltīt laiku ekskursijām un karstums šķiet traucējošs, tad labākie mēneši ceļojumam uz Slovēniju būs aprīlis un oktobris, kad laika apstākļi ir silti, taču ne karsti.

Noderīga informācija ceļotājiem

  • Oficiālā valoda: slovēņu
  • Reliģiskā piederība: katoļu
  • Spriegums tīklā: 230 V
  • Laika josla: Central European Summer Time (- 1 h)
  • Naudas vienība: eiro

Interesanti fakti par Slovēniju

  • Slovēnijā ir vairāk kā 10,000 alu. Viena no pazīstamākajām  – Postojna ir apmēram 20 kilometrus gara, bet ezeru valstība – Krizna Jama atzīta kā viens no Eiropas pazemes dabas brīnumiem un iekļauta UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā.
  • 53.6% Slovēnijas teritorijas ir aizsargājamās dabas statusā, kas padara šo valsti par vienu no zaļākajām un ekoloģiskākajām pasaulē.
  • Slovēņi mīl bites. Apmēram 90,000 jeb 5% iedzīvotāju pieder bišu stropi. Tā kā 60% Slovēnijas zemes klāj meži, bitēm šeit ir lieliska mājvieta un to radītais medus tiek turēts lielā cieņā.
  • Slovēņiem garšo arī vīns. Tas šeit ir tik ļoti populārs, ka uz katriem 75 cilvēkiem darbojas viena vīna darītava.

Saņem ceļojumu jaunumus e-pastā!