Atpūtas ceļojumi uz Šrilanku

Personalizēts atpūtas ceļojums uz Šrilanku

Izveidosim Tavām vēlmēm atbilstošu ceļojumu!

Par galamērķi

Ko apskatīt Šrilankā?

Indijas okeāna pērle – Šrilankas sala īpaši patiks tiem ceļotājiem, kuri vēlas doties eksotiskos safari braucienos pa savvaļas dzīvnieku dabas parkiem, sajust budisma reliģijas spēku iespaidīgos tempļos, apbrīnot senas civilizācijas radītas celtnes un to drupas, kā arī baudīt pastaigas dabā.  Interesants piedzīvojums šeit būs arī brauciens ar vilcienu vienā no pasaules skaistākajiem maršrutiem – no Ellas uz Kandy pilsētu. Savukārt, saule un mierīga atpūta priecēs gan mazos, apslēptos līcīšos, gan nebeidzami garās un platās smilšu pludmalēs ar viesnīcu, veikalu un restorānu rajoniem.

Kolombo

Šrilankas galvaspilsēta, kurā moderni debesskrāpji mijas ar koloniālā stila ēkām, muzejiem un budisma tempļiem. Savas pēdas dažādos vēstures posmos šeit atstājušas portugāļu, nīderlandiešu un britu kultūras, kas jūtams pilsētas arhitektūrā un mākslā, kā arī tradicionālajā virtuvē.

Ventura pludmale

Plaša un gara mīkstu, zeltainu smilšu pludmale, kas paralēli Bentota lagūnai kā smilšu strēle iestiepjas Indijas okeānā. Turpat blakus atrodas arī viena no labākajām Šrilankas niršanas vietām – Canoe Rock, kā arī Bentota kūrortpilsēta.

Sigiriya

Apmēram pirms 1500 gadiem 220 metru augstā klintī uzbūvēts cietoksnis, kas pārsteidz ar savu unikālo izvietojumu un konstrukciju. Senas freskas un klintī iegrebti raksti un figūras pārvērš šo vietu par izcilu mākslas darbu. Tā pakājē slejas Dambulas pilsēta, kurā atrodas slavenais Zelta templis.

Bahiravokanda Vihara budas statuja

Apmēram 27 metrus augsta statuja Bahirava Kanda kalna virsotnē. Statujas pakāji, no kuras paveras brīnišķīgs skats uz Kandy pilsētu, var sasniegt vai nu dodoties augšup pa trepēm vai uzbraucot ar tuk-tuka palīdzību. Visskaistāk baltā buda izskatās vakaros, kad tiek mirdzoši izgaismota. Tās apskati ērti apvienot ar iespaidīgā Dalada Maligawa tempļa apmeklējumu.

Yala nacionālais parks

Dabas parks, kurā safari braucienos apskatīt savvaļā dzīvojošos leopardus, ziloņus, mērkaķus, ūdensputnus, kā arī citus eksotiskus dzīvniekus un putnus. Izbraukā dabas takas, kas vijas gar ezeriem un upēm, cauri mežiem un pāri līdzenumiem, kā arī gar senās civilizācijas ēku drupām.

Atrakcijas bērniem

Dehiwala Zoo

Viens no vecākajiem Āzijas zooloģiskajiem dārziem, kurā apskatāmi ap 3000 dažādu dzīvnieku, kā arī krāšņu ziedu, koku un mazu strautiņu ieskauts eksotisku tauriņu dārzs. Katru vakaru zooloģiskajā dārzā notiek ziloņu šovi un jūras lauvu priekšnesumi.

LeisureWorld Water Park

Palmu ieskauti augstāki un zemāki ūdens slidkalniņi, adrenalīni pilni, strauji nobraucieni, kā arī mazajiem ceļotājiem piemēroti aktivitāšu baseini, lēni plūstoša upe un 9D kinoteātris. Viss nepieciešamais aktīvi un jautri pavadītai dienai Šrilankas karstajā saulē visai ģimenei!

Labākais laiks ceļojumam uz Šrilanku

Šrilankas salai ir raksturīgas divas izteiktas sezonas – sausā sezona un lietus sezona. Lai arī laikapstākļi vienmēr ir tropiski karsti, atšķiras nokrišņu daudzums.

Sausā sezona ir no decembra līdz martam, kad nokrišņu tikpat kā nav un laikapstākļi ir ideāli piemēroti pludmales atpūtai.

Lietus sezona ir no maija līdz septembrim, kad vērojami nokrišņi un vējš. Šis ir arī laiks, kad ir mazāk tūristu un izdevīgākas ceļojumu cenas.

Noderīga informācija ceļotājiem

  • Oficiālās valodas: sinhala un tamilu
  • Reliģiskā piederība: 70.1% budisms, 12.6% hinduisms, 9.7% musulmaņi, 6.2% katoļi
  • Spriegums tīklā: 230 V
  • Laika josla: India Standard Time (+2 st.)
  • Naudas vienība: Šrilankas rūpija (RS)

Interesanti fakti par Šrilanku

  • Šrilanka lepojas ar milzīgu dzīvnieku bagātību – ap 123 zīdītāju, 227 putnu, 178 reptiļu un 122 amfībiju sugu. Savvaļas dzīvniekus visērtāk apskatīt Yala nacionālajā parkā, bet vaļus – braucienā no Mirissa vai Trincomalee pilsētām.
  • Agrāk saukta par Ceilonu, Šrilanka ir pasaules vadošais tējas ražotājs un eksportētājs. Pirmais tējas stāds uz šejieni atvests no Ķīnas 1824.gadā un iestādīts Karaliskajā botāniskajā dārzā pie Kandy pilsētas.
  • Ādama smaile ir šīs valsts svētākais kalns.  Tas kalpojis kā reliģiska meka visu ticību cilvēkiem. Budismā šo smaili dēvē par Sri Pada, kas nozīmē “svētās pēdas nospiedums”, un uzskata – to atstājis Budda pa ceļam uz paradīzi. Hinduisti smaili uzskata par Šivas pēdas nospiedumu, bet kristieši un musulmaņi – to atstājis Ādams, kad tika izdzīts no Ēdenes dārziem.
  • Cik mulsinoši lai tas arī nešķistu, šrilankieši noliegumā purinot galvu, saka ‘jā’, un piekrītoši māj ar galvu, kad saka ‘nē’.

Saņem ceļojumu jaunumus e-pastā!