Atpūtas ceļojumi uz Zanzibāru

Personalizēts atpūtas ceļojums uz Zanzibāru

Izveidosim Tavām vēlmēm atbilstošu ceļojumu!

Par galamērķi

Ko apskatīt Zanzibārā?

Zanzibāras sala ir slavena ar savām žilbinoši balto smilšu pludmalēm, tirkīzzilo Indijas okeānu un laikam pāri stāvošo atmosfēru. Šī ir ideāla vieta, kur neko nedarīt, ļauties mierpilnam ikdienas plūdumam un kaut uz mirkli atslēgties no pārējās pasaules. Saulainajā salā ir tikai viena pilsēta – Stone Town jeb Akmens pilsēta, kuras ieliņu labirintos var baudīt koloniālās arhitektūras romantiku, kā arī iepirkšanos Darajani tirdziņā. Paviesojies garšvielu plantācijā, apciemo Cietuma salu, iepazīsti viesmīlīgos zanzibāriešus un izbaudi garšīgo afrikāņu virtuvi, kurā neiztrūkstošas ir bagātīgās jūras veltes!

Ceļojumu uz Zanzibāru ērti apvienot arī ar aizraujošu safari kādā no Tanzānijas nacionālajiem parkiem, kas lepojas ar eksotiskiem savvaļas dzīvniekiem, un atrodas tikai īsa brauciena attālumā ar prāmi.

Stone Town jeb Akmens pilsēta

Zanzibāras galvaspilsētas senākā daļa, kurā sajust vietējo kultūru un vēsturi, klejojot pa šauru ieliņu labirintiem un fotogrāfējoties pie krāsainajām, grebumiem rotātajām durvīm, izstaigājot seno fortu un vergu tirgu, kā arī baudot skatus uz Indijas okeānu no promenādes. Sajūti gaisā virmojošās svaigi ceptā chapattis un garšvielu smaržas,  kā arī iepērcies vietējā tirdziņā pie viesmīlīgajiem zanzibāriešiem!

Changuu jeb cietumu sala

Sala, kas savulaik kalpojusi dumpinieku vergu turēšanai, kā arī kā karantīnas vieta dzeltenā drudža slimniekiem. Mūsdienās daudzu ceļotāju iecienīts galamērķis, kurā baudīt gan burvīgus skatus, gan iepazīt milzu bruņurupučus, kuri šeit mājo rezervātā. Daži no šiem reptiļiem ir pat vairāk kā 150 gadus veci.

Nungwi pludmale

Viena no Zanzibāras populārākajām un skaistākajām pludmalēm, kurā baudīt mierpilnu atpūtu pie Indijas okeāna. Lieliska vieta Instagram cienīgām fofotgrāfijām – mīkstas, žilbinoši baltas smiltis, kas saplūst ar tirkīzzilo Indijas okeānu un palmu sniegtais pavēnis.

Jozani mežs

Vienīgais Zanzibāras nacionālais parks, kurā pastaigāties starp mangrovju kokiem un milzu palmām, sajūtot īstu džungļu atmosfēru. Šeit mājo retas un grūti sastopamas mērkaķu sugas, 50 dažādas tauriņu sugas un ap 40 putnu sugu. Vieta, kur izbaudīt Zanzibāras zaļo dabu visā tās krāšņumā!

Atrakcijas bērniem

Kariakoo tematiskais parks

Salīdzinoši neliels atrakciju parks ar apmēram duci krāsainu karuseļu dažāda vecuma apmeklētājiem. Turpat atrodas arī akvaparks, kurā baudīt ūdens priekus. Karuseļi, baseini, ūdens slidkalniņi un Zanzibāras saule – lieliski pavadītai dienai kopā ar bērniem svaigā gaisā!

Labākais laiks ceļojumam uz Zanzibāru

Zanzibāras salai ir raksturīgas divas izteiktas sezonas – sausā sezona un lietus sezona. Lai arī laikapstākļi vienmēr ir tropiski karsti, atšķiras nokrišņu daudzums.

Sausā sezona ir no jūnija līdz oktobrim, kā arī no janvāra līdz februārim, kad nokrišņu tikpat kā nav un laikapstākļi ir ideāli piemēroti pludmales atpūtai.

Lietus sezona ir no marta līdz maijam, kā arī no novembra līdz decembrim, kad klimats ir mitrs un vērojami nokrišņi. Šis ir arī laiks, kad ir mazāk tūristu un izdevīgākas ceļojumu cenas (izņemot decembri).

Noderīga informācija ceļotājiem

  • Oficiālā valoda: svahili
  • Reliģiskā piederība: 98% musulmaņi
  • Spriegums tīklā: 220-240 V
  • Laika josla: East Africa Time (laiks, kā Latvijā)
  • Naudas vienība: Tanzānijas šiliņš (TZS)

Interesanti fakti par Zanzibāru

  • Tā kā Zanzibāra atrodas tuvu pie ekvatora, uz salas tropiski karsti ir visu gadu, kā arī dienas un nakts garums šeit ir vienādi ilgs – 12 stundas.
  • Pateicoties tās garšvielu plantācijām, Zanzibāru mēdz dēvēt arī par Garšvielu salu. Šeit plašās teritorijās tiek audzētas krustnagliņas, muskatrieksti, kanēlis un melnie pipari.
  • Īsākais karš pasaules vēsturē bija Anglo-Zanzibāras karš 1896.gadā.  Tā laikā britu armija bombardēja Beit al Hukum pili un jau pēc 38 minūtēm tika noslēgts pamiers.
  • Zanzibāru par mājvietu sauc gandrīz izzudušie dzīvnieki – sarkanais Kolumba mērkaķis, servalīns Genet un Zanzibāras leopards.

Saņem ceļojumu jaunumus e-pastā!