Atpūta Bali kūrortos 2022

Ko uzzināsi šajā rakstā:

Tropiski karstā Bali ir Indonēzijas arhipelāga pērle. Tā ir eksotiska vieta, kur baudīt atpūtu tropiskās pludmalēs, skatīt neskartas dabas skaistumu un saplūst ar balinēziešu kolorīto kultūru, lai ļautos romantikai un emocijām.

Informācija drošam ceļojumam uz Bali

Ieceļošana Bali

Ielidojot Bali, visiem ceļotājiem jāuzrāda negatīvs Covid-19 PCR/SWAB testa rezultāts angļu valodā, kas veikts ne agrāk kā 72 stundas pirms lidojuma. Ieceļojot Bali, lidostā ir jāveic atkārtots Covid-19 PCR tests un jādodas karantīnā uz 10 dienām Indonēzijas valdības norādītajā viesnīcā. Karantīnas 1. un 9. dienā jāveic Covid-19 RT-PCR testi. Ceļotājiem, kuru tests ir pozitīvs, ir jāturpina karantīna par saviem līdzekļiem. Šī prasība neattiecas uz ceļotājiem, kas uzturas valdības apstiprinātās viesnīcās. Ar aktuālajiem noteikumiem var iepazīties šeit.

Apdrošināšana

Ceļotājiem ir jābūt veselības apdrošināšanai vai ceļojumu apdrošināšanai, kas ietver veselības aprūpes segumu, kā arī apliecinājumam par gatavību pašiem apmaksāt visas medicīniskās aprūpes izmaksas (ja nav apdrošināti/viņiem nav apdrošināšanas), ja viņi saslimst ar Covid-19, uzturoties Indonēzijā.

Veselības veidlapa

Pirms lidojuma vai ierodoties Bali jāaizpilda elektroniskā forma e-Hac.

Vīza

Ieceļošanai Indonēzijā ir jāsaņem elektroniskā ieceļošanas vīza.

Noteikumi Bali viesnīcās

 • Maltītes restorānos un bāros pasniedz un servē apkalpotāji.
 • Pie ieejas viesnīcā var tikt mērīta apmeklētāju ķermeņa temperatūra.
 • Sauļošanās gultas pludmalēs un pie baseina izvietotas ievērojot 1.5 metra attālumu.
 • Pēc iespējas jāievēro 2 m distance starp citiem viesnīcas viesiem un personālu.
 • Viesnīcu telpas un koplietošanas priekšmeti tiek regulāri dezinficēti, lai nodrošinātu maksimālu viesu drošību. 

Vai ceļojuma laikā jālieto sejas maskas?

Bali sabiedriskās vietās jālieto sejas maskas.

Kā rīkoties, ja pirms lidojuma uz Latviju saņemts pozitīvs Covid – 19 testa rezultāts?

Būs jāpaliek Bali pašizolācijā uz vismaz 14 dienām. Atgriezties Latvijā varēs, kad būs saņemts apstiprinājums no vietējā ārsta, ka apkārtējiem vairs nepastāv risks inficēties ar Covid – 19. Šajā gadījumā uzturēšanos viesnīcā un atpakaļceļa izdevumus apmaksā pats ceļotājs vai apdrošināšanas kompānija, ja ir noformēta ceļojuma veselības apdrošināšana, kura ietver Covid – 19 saslimšanas risku.

Ar visiem aktuālajiem noteikumiem par atgriešanos Latvijā var iepazīties šeit.

Kam iesakām ceļojumu uz Bali?

Bali būs lieliska izvēle tiem ceļotājiem, kas vēlas baudīt romantisku atpūtu divvientulībā saules izbalinātajās Nusa Dua un Seminyak kūrortu pludmalēs vai hipsterīgas izklaides sērfotāju bāros un restorānos Kutas kūrortpilsētā. Eksotiskā sala valdzina ar seno kultūru un mitoloģiju, elpu aizraujošajām dabas ainavām, kā arī iespēju iepazīt balinēziešu bagāto vēsturisko mantojumu un svētajos tempļos smelties iedvesmu savai garīgajai izaugsmei.

Dabas mīļotājus šeit sajūsminās ainavu dažādība un skaistums – zaļojoši kalni, apslēptas upes un kanjoni, dzirkstoši ūdenskritumi, ziedošas pļavas un brīnišķīgas pludmales, ko apskalo siltais Indijas okeāns. Te ir viss nepieciešamais atpūtai pie ūdens – jahtu kruīzi, ūdens sports un krāšņi koraļļu rifi, kurus iepazīt snorkelējot un nirstot. Turklāt, tropiskais klimats, iepirkšanās rosīgos tirdziņos un izslavētās balinēziešu masāžas, kā arī plašais SPA procedūru piedāvājums palīdzēs aizmirst ikdienas rūpes un uzlādēt enerģiju vēl ilgam laikam.

Ģimenes ar bērniem šeit visvairāk sajūsminās tropu dabas skaistums un eksotiskie dzīvnieki parkos, kā arī viesmīlīgās viesnīcas, kas piedāvā komfortablus numurus ģimenēm, kā arī bērnu klubus un rotaļu laukumus. Turklāt, tā kā Bali sala ir salīdzinoši neliela, to ir ērti apceļot patstāvīgi ar īrētu auto.

Ko apskatīt Bali?

Lembongan salas pludmales

Bali mazā māsa Lembongan sala ir slavena ar unikālajiem klinšu veidojumiem un dažādajām pludmalēm. Šeit varēsiet baudīt mierīgu atpūtu bez lieliem tūristu pūļiem pludmalēs, iepazīt balinēziešu kultūru autentiskā vidē un nodoties visdažādākajiem ūdens sporta veidiem.

Tegellalang rīsu terases

Viena no apmeklētākajām un iespaidīgākajām vietām Bali. Stāvās, terašveidīgās nogāzes veido ikoniskus skatus, kas lieliski izskatās fotogrāfijās. Atrodas Ubudas ziemeļos.

Pērtiķu mežs

Pērtiķu rezervātā Monkey Forest savu mājvietu raduši vairāki simti lielāku un mazāku pērtiķu, kurus satikt var pastaigājoties pa parka bruģētajiem un muskatkoku ieskautajiem celiņiem.

Pura Taman Saraswati

Bali kultūras centrs – pilsēta Ubuda ir bagāta ar daudziem krāšņiem tempļiem, taču viens no ievērojamākajiem ir Pura Taman Saraswati, kas veltīts hinduistu mākslas un zināšanu dievietei Saraswati.

Balinēziešu tradicionālie šovi

Balinēziešu šovi ir ļoti krāšņi. Skaistas dejas un tērpi ir būtiska viņu kultūras sastāvdaļa. Katrs šovs ir ar savu vēstījumu – emocionāla deju horeogrāfija, spilgtas krāsas un kostīmi apvienojumā ar augsta līmeņa izpildījumu un skaņas kvalitāti.

Ceļojums uz Bali ar bērniem – atrakcijas, ko iesakām

Bali Zooloģiskais dārzs

Lauvu safari, tīģeru barošana un pat brokastis ar orangutantiem! Iepazīstiet vairāk kā 500 retus un eksotiskus dzīvniekus zaļā un tropiskā vidē.

Bali putnu parks

Sadalīts vairākos reģionos, kuros atspoguļota putnu dabiskā vide un tajā esošie augi. Uzziniet, kādi putni dzīvo Indonēzijā, Latīņamerikā, Āfrikā un Austrālijā. Noskatieties dažādus šovus, izstādes un eksotisko putnu barošanas paraugdemonstrējumus.

Akvaparks Waterbom Bali

Moderns ūdens atrakciju parks, kas dabiski iekļaujas eksotiskajā augu valstī. Dažāda augstuma ūdens slīdkalniņi visiem vecumiem – sākot no pašiem mazākajiem līdz adrenalīna cienītājiem – pieaugušajiem. Noteikti vērts izmēģināt – sērfošanas kalniņus un atpūtu tropu augu ieskautajā plūstošajā upē Lazy river!

Labākais laiks ceļojumam uz Bali

Bali ir raksturīgas divas izteiktas sezonas – sausā sezona un lietus sezona. Lai arī laikapstākļi vienmēr ir tropiski karsti, atšķiras nokrišņu daudzums.

Sausā sezona ir no aprīļa līdz oktobrim, kad nokrišņu tikpat kā nav un laikapstākļi ir ideāli piemēroti pludmales atpūtai. 

Lietus sezona ir no novembra līdz martam, kad vērojami nokrišņi – visbiežāk vakaros un naktīs, kas netraucē salu iepazīt ekskursijās.  Šis ir arī laiks, kad ir mazāk tūristu un izdevīgākas ceļojumu cenas.

Noderīga informācija ceļotājiem

 • Oficiālās valodas: balinēziešu un indonēziešu
 • Reliģiskā piederība: 90 % hinduistu
 • Spriegums tīklā: 230 V
 • Laika josla: centrālā Indonēzijas laika josla (+6 st.)
 • Naudas vienība: Indonēzijas rūpija (IDR)

Interesanti fakti par Bali

 • Bali patiesībā sastāv no vairākām salām. Tās piekrastē, apmēram 20-30 minūšu laivas brauciena attālumā atrodas Bali piederošās Nusa Penida, Nusa Lembongan un Nusa Ceningan salas. Atpūta uz kādas no šīm salām patiks tiem, kas vēlas relaksēties mierīgā un autentiskā atmosfērā.
 • Hinduisma un Budisma, kā arī citu mitoloģiju ietekmē, balinēziešu ticībā pastāv dažādu dievu pārbagātība.  Pateicoties tam, uz salas ir vairāk kā 20 000 tempļu un to dēvē par Dievu Salu.
 • Bali ir nirēju un snorkelētāju sapnis, jo atrodas tā saucamā Koraļļu trijstūra reģionā un tās ūdeņi ir bagāti ar krāšņiem koraļļu rifiem, eksotiskām zivīm un jūras bruņurupučiem.
 • Ja esat SPA un masāžu cienītājs, tad ceļojums uz Bali jūs īpaši iepriecinās, jo uz salas atrodas ap 1200 dažādu SPA, kuras piedāvā daudz un dažādas procedūras, tai skaitā, izslavēto balinēziešu masāžu.
 • Pateicoties bagātīgajai svaigu augļu un dārzeņu izvēlei, Bali ir veģetāriešu un vegānu, kā arī ikviena svaigēdāja paradīze.
 • Balinēzieši ļoti kritiski skatās uz ļaunajiem gariem, tādēļ pastāv daudz un dažādas tradīcijas, kā tos padzīt un neielaist mājās. Tiem atstāj ziedojumus ēdienu izskatā, rīko ceremonijas, kā  arī uz māju sienām iegravē zīmes to aizbaidīšanai.

Personalizēts atpūtas ceļojums uz Bali

Ceļojumiem uz Bali piedāvājam katra klienta vēlmēm pielāgotas personalizētas individuālo ceļojumu programmas.

Personalizēta Individuāla ceļojumu programma ir pakalpojums, kurā iekļauts:
– konsultācija par klienta vēlmēm atbilstoša ceļojuma iespējām;
– ceļojuma plāna un programmas izveidošana;
– ceļojuma rezervēšana un organizēšana;
– atbalsts ceļojuma laikā.
Rezultātā saņemsiet tieši jūsu vēlmēm atbilstošu, individuālu ceļojumu uz Bali, ietaupot savu laiku plānošanas procesā, kā arī drošību par vērtīgu ieguldījumu un profesionālu atbalstu ceļojuma laikā. 

Esam atpūtas ceļojuma eksperti ar vairāk kā 25 gados uzkrātu pieredzi un zināšanām, kā arī pārbaudītiem partneriem visos pasaulē populārākajos ceļojumu galamērķos.

Uzzini par tieši Tev piemērota atpūtas ceļojuma iespējām uz Bali.

Uzzini par ceļojumu jaunumiem pirms citiem!

Izdevīgi piedāvājumi, iedvesma un padomi veiksmīgam ceļojumam. Piesakies un saņem e-pastā!

Saņem ceļojumu jaunumus e-pastā!