Ziemeļeiropas pērle – episkās Fēru salas!

Starp Islandi un Norvēģiju, Atlantijas okeāna ziemeļdaļā slēpjas skarbās, iespaidīgām ainavām bagātās Fēru salas. Tajās nav vētrainas naktsdzīves un pilsētu burzmas, bet ir unikāla daba, kas ieskauj ikvienu šo salu viesi. 

 

Fēru salas būs ideāli piemērots galamērķis gan ceļotājiem – dabas mīļotājiem, gan ģimenēm ar skolas vecuma bērniem, kurus iepriecinās kāpieni pakalnu virsotnēs, pastaigas zaļās ielejās, ūdenskritumi, kas krīt tieši okeānā, kā arī autentiski, velēnu jumtiem rotāti ciematiņi, kas liks sajusties kā viduslaikos.

 

Uzzini, kas noteikti būtu jāapskata un jāizbauda ceļojumā uz Fēru salām!

1. Smelties iedvesmu Mulafossur ūdenskritumā

Šis mājestātiskais ūdenskritums krīt pāri Vagara salas akmeņainajām klintīm, bet tā fonā paveras Gásadalur ciema zaļie pakalni. Sireālistiskais skats, kas paveras uz šo ainavu, tiek bieži iemūžināts Instagram fotogrāfijās. 

2. Izjust vietējo šarmu un autentisku vidi

Lielākā daļa māju jumtu Fēru salās ir klāta zaļām velēnām, kas tām piešķir īpašu šarmu un palīdz harmoniski iekļauties dabas ainavās. Iemesls tam gan ir ļoti praktisks – jau simtiem gadu šādi jumti palīdz ēkas pasargāt no biežajiem nokrišņiem un nodrošina siltumizolāciju. 

3. Redzēt salās ligzdojošos vētras putnus

Fēru salu nelīdzenais reljefs un stāvās klintis piesaista kolorītos vētras putnus – alkus! Te ligzdo lielākā alku saime pasaulē un to rosīgās kolonijas var vērot klinšu virsotnēs. 

4. Doties uz seno kultūras centru – Kirkjubø

Senajā ciematā apskatāmas 13.gs. būvētās Sv. Magnusa katedrāles drupas, 11. gs baznīca, kas joprojām darbojas, kā arī 900 gadus veca bīskapija, kas tiek uzskatīta par vecāko saglabājušos koka ēku Eiropā. Savukārt, pa ceļam uz Kirkjubø paveras elpu aizraujoši skati uz Hestur un Koltur salām ar tūrisma neskartu dabu.

5. Iepazīt Vestmanna putnu klintis

Šīm apmēram 600 metrus augstajām klintīm var ērti pietuvoties ar kuģīti, kas ved cauri jūras šaurumam, kā arī iegriežas apslēptās grotās. Episkos skatus papildinās daudzo putnu kolonijas, kas stāvajās klintīs vij savas ligzdas.

6. Pastaigāties galvaspilsētā – Tórshavn

Fēru salu galvaspilsēta ir viena no mazākajām galvaspilsētām pasaulē. Tā apbur ar astoņpadsmitā gadsimta baznīcām un spilgti krāsotām māju rindām, kā arī nelielu viduslaiku vecpilsētu Reyni, kuras šaurās ieliņas un velēnu jumtiem klātās mājiņas atgādina vēl par vikingu laikiem.

7. Sajusties kā filmu zvaigznei!

Pateicoties iespaidīgajiem dabas skatiem, Fēru salas kļūst arvien populārākas. To pierāda arī Džeimsa Bonda filmas veidotāji, kas šajās salās ir uzņēmuši jauno 2020. gada Bonda filmu! 

Vienmēr mainīgi laikapstākļi ar īslaicīgu lietu vairākas reizes dienā ir tipiski Fēru salās, tādēļ cepure un cimdi šeit noder pat vasarā. Tomēr skarbajiem laikapstākļiem nevajadzētu būt šķērslim, jo iespaidīgie Fēru salu dabas skati ir tā vērti! 

 

 

Vai vēlies iepazīt Fēru salas savām acīm? Dodies turp jau maijā un izstaigā, izbraukā un apskati gan šīs, gan daudzas citas skaistas vietas. 

Saturs

Saņem ceļojumu jaunumus e-pastā!

Akcijas, iedvesma un padomi ceļotājiem!

saņem savā epastā