Ceļojums uz Horvātiju 2021 – viss, kas Tev jāzina

Saturs

Ko apskatīt ceļojumā uz Horvātiju?

Ja Ceļojums uz Horvātiju ir Tavā 2021 gada kalendārā, šeit uzzināsi visu galveno, lai ceļojums būtu izdevies. Horvātija būs lieliska izvēle tiem, kam patīk apvienot mierīgu pludmales atpūtu ar pastaigām dabas parkos un senās pilsētās.

Saule Horvātiju lutina 2715 stundas gadā, nodrošinot siltas un ūdens priekiem bagātas brīvdienas ikvienam atpūtniekam. Šī Balkānu valsts ir īpaši iecienīta, pateicoties tās kristāldzidrajām Adrijas jūras oļu pludmalēm un brīnišķīgi skaistajai dabai ar krāšņajiem ūdenskritumiem, dzīvīgi zaļojošajiem mežiem un dabas takām kalnos, savukārt, vēstures bagātās pilsētas Dubrovnika un Splita iepriecinās ar senlaicīgu šarmu un īpašu atmosfēru.

Plitvices ezeru nacionālais parks

UNESCO pasaules mantojumā iekļauti brīnumaini dabas baseini, ko veido 16 savstarpēji savienotu ezeru sistēmas ar brīnišķīgiem ūdenskritumiem. Lieliska pastaigu vieta un dabas baudījums visa vecuma ceļotājiem! Vairāk informācijas uzzini dabas parka mājalapā.

Zlatni Rat pludmale

Unikāla pludmale, kas maina savu formu atkarībā no ūdens svārstībām paisuma un bēguma laikā – tās smailais gals var stiepties vai nu pa labi vai pa kreisi. Palmu ieskautā smalko, balto oļu pludmale ir lieliski piemērota gan mierīgai atpūtai, gan dažādiem ūdens sporta veidiem.

Diocletianas pils Splitā

No marmora un smilšakmens veidots pils komplekss, kas plešas 31 000 m² plašumā un veido vairāk kā pusi no Splitas vecpilsētas. Mūsdienās tā 220 ēkas apdzīvo ap 3000 cilvēku. Turklāt, tā ir jauka, senatnes caurvīta pastaigu vieta ar restorāniem, bāriem un veikaliem.

Dubrovnika

Ceļojums uz Horvātiju nebūs pilnvērtīgs, ja neapmeklēsi Dubrovniku vecpilsētu. Tā ir mūru ieskauta viduslaiku pilsēta Dalmācijas piekrastē pie Adrijas jūras ar iespaidīgām gotikas, renesanses un baroka celtnēm, kā arī gleznainām pludmalēm. Šeit arī uzņemta slavenā filma “Troņu spēles”.

Hvar sala

Horvātijai pieder vairāk kā 1000 salas, no kurām saulainākā un izsmalcinātākā ir Hvar sala! Venēciešu laikmeta ēkas un pieminekļi ar marmora gājēju ieliņām, violeti lavandu lauki, gleznainas oļu pludmales un renesanses stila osta ar modernām jahtām šarmanti pavadītām brīvdienām.

Ceļojums uz Horvātiju ar bērniem – atrakcijas bērniem

Museum of Senses Splitā

Vairāk nekā 30 atrakcijas ar ilūziju, mūzikas un lāzera tehnoloģijām.  Piedzīvojiet jautrus mirkļus spoguļu labirintā, uzdrīkstieties atlaisties naglu gultā, kā arī uzziniet interesantus faktus, par to, kā darbojas cilvēka prāts un ķermenis.

Istralandia akvaparks

Garantēta prieka un adrenalīna deva gan bērniem, gan pieaugušajiem! 20 dažādi ūdens slidkalniņi un milzīgs mākslīgo viļņu baseins ūdens priekiem bagātām brīvdienām Istrijas reģionā.

Labākais laiks ceļojumam uz Horvātiju

Ja ceļojums uz Horvātiju plānots pludmales atpūtai, iesakām izvēleties laiku no jūnija līdz septembrim. Šajā laikā Horvātijā ir siltākie laikspsākļi. Klimats ir karsts, saulains un ūdens ir ideāli piemērots peldēšanai.

Ja vēlaties veltīt laiku ekskursijām un karstums šķiet traucējošs, tad labākie mēneši Horvātijas iepazīšanai būs aprīlis un novembris, kad laika apstākļi ir silti, taču ne karsti.

Noderīga informācija ceļotājiem

  • Oficiālā valoda: horvātu
  • Reliģiskā piederība: 86.28% – katoļi, 4.44% – pareizticīgie, 1.47% – musulmaņi
  • Spriegums tīklā: 230 V
  • Laika josla: Central European Standard Time (- 1 st.)
  • Naudas vienība: Horvātijas kuna

Interesanti fakti par Horvātiju

  • Horvātijai pieder 1244 salas, kuras ērti izpētīt dodoties laivu braucienos un īsos kruīzos. Slavenākās no tām ir Hvar, Brac, Vis, Krk, Pag, Korcula un Cres.
  • Romiešu laika amfiteātris Pulā ir sešpadsmitais lielākais amfiteātris pasaulē un vienīgais, kuram saglabājušās visas trīs sienas.
  • Horvātijas zemes robeža stiepjas gar Slovēniju, Ungāriju, Serbiju, Bosniju un Hercegovinu un Melnkalni, bet jūras robeža ir ar Itāliju, tādējādi no šejienes ir ērti doties ekskursijās arī uz kaimiņvalstīm.
  • Kaklasaites jeb šlipses savulaik tika izgudrotas Horvātijā. Pirmsākumos tās nēsāja horvātu algotņi, kas kalpoja Francijas karalistei 17.gadsimtā.

Vēlies doties ceļojumā uz Horvātiju?

Mēs palīdzēsim noorganizēt ceļojumu, kas atbilst tieši Tavām vēlmēm. Pielāgosim ceļojuma maršrutu tam, kas Tevi interesē, kā arī piedāvāsim labākās viesnīcas. Mūsu ceļojuma eksperti ar vairāk nekā 25 gadu pieredzi katru gadu rīko neaizmirstamus ceļojumus uz Horvātiju.

Piesakies bezmaksas ceļojuma konsultācijai jau šodien un dodies savā sapņu ceļojumā uz Horvātiju.

Saņem ceļojumu jaunumus e-pastā!

Akcijas, iedvesma un padomi veiksmīgam ceļojumam.
Līdzīgi raksti

Saņem ceļojumu jaunumus e-pastā!