Atpūtas ceļojums uz Kefalonijas salu (Grieķija)

Ko uzzināsi šajā rakstā:

Dzidrās Jonijas jūras ieskautā Kefalonija ir viena no skaistākajām Grieķijas salām, kas lepojas ar elpu aizraujošām dabas ainavām, gleznainiem zvejnieku ciematiem un noslēpumainām pazemes alām, kā arī neskaitāmām brīnišķīgām pludmalēm.

Kam iesakām ceļojumu uz Kefaloniju?

Kefalonija ir īsta pludmaļu paradīze, kas piedāvā sauli baudīt gan dzidrās zeltainu smilšu pludmalēs, gan baltiem oļiem nosētos līcīšos, ko ieskauj iespaidīgas klintis un rotā zaļojošu koku audzes. Pasteļkrāsās tērptie piekrastes ciematiņi būs piemērota vide romantiskas divvientulības baudīšanai, bet jautrām izklaidēm un nakts dzīvei visērtāk būs nodoties kosmopolītiskajā Argostoli pilsētā. Ceļojumam īpašu šarmu piešķirs grieķu ēdienu un vīnu baudīšana tavernās, kā arī vīnu dažādības iepazīšana degustāciju tūrēs.

Noteikti ir vērts doties arī kruīzā ar jahtu, kas ļaus iepazīt salu no jūras puses – sākot no populārām pludmalēm līdz pat slēptiem līčiem ne vien Kefalonijas, bet arī kaimiņos esošo Itakas un Zakintas salu piekrastēs.

Dabas un skaistu skatu mīļotāji te atzinīgi novērtēs ne vien brīnišķīgās piekrastes ainavas, bet arī iespēju doties pazemes alu dzīlēs un pastaigās pa nacionālo parku dabas takām. Noteikti ir vērts doties arī kruīzā ar jahtu, kas ļaus iepazīt salu no jūras puses – sākot no populārām pludmalēm līdz pat slēptiem līčiem ne vien Kefalonijas, bet arī kaimiņos esošo Itakas un Zakintas salu piekrastēs.

Savukārt, bērnus Kefalonijā visvairāk iepriecinās skaistās, saulainās pludmales, siltie viesnīcu baseini un dabas skati. Ģimenes ar bērniem piedzīvojumiem bagātu dienu varēs baudīt arī Odysseus tematiskajā parkā.

Ko apskatīt Kefalonijā?

Myrtos pludmale

Myrtos ir lielākā un slavenākā Kefalonijas pludmale, ko klāj tirkīzzilās Jonijas jūras apskaloti gaiši oļi un ieskauj zaļojoši pakalni. Te patiks ne vien skaistu pludmaļu cienītājiem, bet arī brīnišķīgu fotogrāfiju mīļotājiem, kas novērtēs iespaidīgos panorāmas skatus no augšas. Turklāt, saules baudīšanu pludmalē var apvienot arī ar klinšu pakājē apslēptās nelielās Myrtos alas apskati.

Fiscardo ciemats

Fiscardo ir gleznains grieķu zvejnieku ciematiņš Kefalonijas ziemeļu daļā, kas ievērojams ar to, ka tajā apskatāmas daudzas venēciešu laika ēkas, kas, turklāt, joprojām tiek izmantotas. Ciemata krastus rotā dzidras oļu pludmales un brīnišķīgi jūras līcīši, kuros būs patīkami ļauties siltās saules glāstiem un mierīgām peldēm. Savukārt, vēstures dvesmu te var baudīt, apskatot paleolīta laiku apmetnes drupas un izstaigājot bizantiešu baznīcas.

Melissani ezers

Melissani ezers ir unikāls ar to, ka atrodas apslēpts stalaktīdiem bagātā klinšu alā, ko no ārpuses ieskauj mežs. Īpaši maģisku noskaņu tam piešķir liels caurums alas griestos, pa kuru ieplūst saules stari. Brīnišķīgās ūdens nokrāsas un dabas veidojumus tūristi te var baudīt vizinoties airu laivā.

Drogarati ala

Drogorati ala ir dabas brīnums un viena no skaistākajām Grieķijas alām, kas vijas apmēram 95 metru garumā un slēpj sevī dabīgi izveidojušos telpu koncertzāles lielumā ar 20 metru augstām velvēm. Alā apslēptos stalaktīdus un stalagmītus jo iespaidīgākus padara īpašais apgaismojums, bet lieliskā akustika ļauj tās zāles izmantot nelielu koncertu rīkošanai.

Agios Gerasimos klosteris

16.gadsimta vidū dibinātais klosteris ir īpašs ar to, ka to izveidojis Kefalonijas patrons svētais Gerasimos. Ēka tika smagi bojāta zemestrīces laikā pagājušā gadsimta vidū, bet vēlāk tika uzcelta no jauna un tagad kalpo kā svētceļnieku apmeklējuma vieta. Zem klostera atrodas ala ar divām istabām, kas agrāk bijušas svētā Gerasimosa mājvieta, bet klostera dārzā joprojām aug viņa iedēstīts koks.

Ceļojums uz Kefaloniju ar bērniem – atrakcijas, ko iesakām

Odysseus tematiskais parks

Tematiskais parks, kurā interaktīvā veidā var iepazīt mītiskā Odiseja stāstu, kas attēlots ilustrējošās figūrās. Papildus te var satikt arī dažādus dzīvnieciņus mini zooloģiskajā dārzā – sākot no domīgiem ēzelīšiem un beidzot ar omulīgiem rukšiem.

Labākais laiks ceļojumam uz Kefaloniju

 • Pludmales atpūtai piemērotākie un siltākie laikapstākļi Kefalonijā un citās Grieķijas salās ir no maija beigām līdz oktobra sākumam. Šajos mēnešos klimats ir karsts, saulains un ūdens ir ideāli piemērots peldēšanai.
 • Ja vēlaties veltīt laiku ekskursijām un karstums šķiet traucējošs, tad labākie mēneši salas iepazīšanai būs no marta līdz maijam, kā arī oktobris un novembris, kad laika apstākļi ir silti, taču ne karsti. Šajos mēnešos būs zemākas arī ceļojuma izmaksas.

Labākās viesnīcas pludmales atpūtai Kefalonijas kūrortos

Viesnīcu šeit kopumā ir mazāk nekā citos Grieķijas reģionos, jo masu tūrisms te vēl nav tik izteikts, kas ļauj baudīt atpūtu mierīgākā atmosfērā, vērojot saulrietus kādā no gleznainajām pludmalēm vai pastaigājoties pa kolorītajiem ciematiņiem.

Lai palīdzētu tev izvēlēties sev piemērotāko viesnīcu Kefalonijā, esam atlasījuši Top viesnīcas, ņemot vērā labāko cenu un kvalitātes attiecību, kā arī mūsu klientu atsauksmes.

Noderīga informācija ceļojumam uz Kefaloniju

 • Oficiālā valoda: grieķu
 • Reliģiskā piederība: grieķu pareizticīgie (97%), musulmaņi
 • Spriegums tīklā: 230 V
 • Laika josla: tā pati, kas Latvijā
 • Naudas vienība: eiro
 • Valsts tūrisma nodoklis: 2 – 4 EUR diennaktī par numuru. Nodoklis jāapmaksā uz vietas viesnīcā.
 • Ar Covid-19 saistītie ieceļošanas noteikumi Grieķijā

Interesanti fakti par Kefaloniju

 • Vēsturnieki apgalvo, ka Odiseja flote Trojas karā tika pilnībā uzbūvēta no Kefalonijas melnās egles. Jaunākie pētījumi liecina, ka arī dažas slavenās Knosas pils daļas ir celtas, izmantojot Kefalonijas melno egli.
 • Liela zemestrīce 1953. gadā iznīcināja gandrīz visas Kefalonijas salas ēkas, nodarot milzīgus postījumus. Neskatoties uz šo dabas katastrofu un masveida imigrāciju no salas, Kefalonijai izdevās atgūties, pateicoties kuģniecības un tūrisma attīstībai.
 • Kefalonijā kazām ir “zelta” zobi, jo salas augsne ir bagāta ar neorganiskiem metāliem, kas tiem piešķir zelta nokrāsu. Turklāt, pateicoties salas mitrajam klimatam, Kefalonijas savvaļas kazas var izdzīvot, daudzas dienas iztiekot bez ūdens.
 • Kefalonijā mīt apdraudētie caretta-caretta jūras bruņurupuči, kas var sasniegt līdz pat 1,2 metru garumu un nodzīvot līdz 65 gadiem. Olu likšanas periodā daudzām Kefalonijas pludmalēm tiek uzlikts liegums, lai bruņurupuču mātītes naktīs varētu netraucēti iznākt no jūras un ierakt savas olas smiltīs. Pēc aptuveni 60-70 dienām jaundzimušie caretta-caretta bruņurupuči izšķiļas un dodas uz savu dabisko vidi – jūru.

Saņem tieši Tavām vēlmēm atbilstošu piedāvājumu!

Norādi savas vēlmes pieteikuma anketā un mēs atradīsim labākos piedāvājumus Tavam atpūtas ceļojumam.

Lai saņemtu piedāvājumu, norādi savas vēlmes šeit!

Saņem ceļojumu jaunumus savā e-pastā!

Izdevīgi piedāvājumi, idejas un padomi veiksmīgam ceļojumam.

Saņem ceļojumu jaunumus e-pastā!