Ceļojums uz Kubu 2021 – viss, kas Tev jāzina

Saturs

Ko apskatīt ceļojumā uz Kubu?

Kubas īpašā retro atmosfēra, senā koloniālā arhitektūra un latīņamerikas mūzikas ritmu pavadītā ikdiena liks jums aizmirst par ierasto rietumu dienas ritējumu. Tieši tāpēc reizi mūžā noteikti ir jāizbauda ceļojums uz Kubu. Kuba ir viens no autentiskākajiem eksotiskajiem galamērķiem, kurā var noķert gan dzīva muzeja sajūtu, vērojot retro auto uz ielām, gan baudīt atpūtu gleznainajās Varadero balto smilšu pludmalēs, kā arī iepazīt neskartas dabas skaistumu – ūdenskritumus, klintis, apslēptas alas un pazemes upes.

Kuba arvien vairāk tuvojas mūsdienu dzīves ritmam un standartiem, tādēļ ieplāno ceļojumu jau tagad.

Havanas vecpilsēta

Sajūtiet aizgājušo dienu šarmu, pastaigājoties pa šaurajām, bruģētajām ieliņām starp elegantām neoklasisma un baroka stila ēkām. Nobaudiet kubiešu kafiju kāda gleznaina skvēra kafejnīcā, kā arī iepazīstiet senos cietokšņus, katedrāles un muzejus!

Varadero pludmale

Baudiet sauli un atpūtu slavenajās, tropu palmu izdaiļotajās Varadero pludmalēs, kuras saviem atpūtniekiem piedāvā visplašāko izklaižu klāstu – All Inclusive viesnīcas, krāšņas villas, smalkus restorānus, golfa laukumus un plašas ūdens sporta iespējas.

Trinidada

Slavena gan ar savu autentisko vēsturisko centru, koloniālā stila arhitektūru un bruģētajām ieliņām, gan ar balto smilšu pludmalēm, kurās baudīt Karību saules svelmi un dzidrās jūras burvību.

Cayo Santa Maria sala

Neliela sala Kubas ziemeļu pusē – populāra, pateicoties tās skaistajām balto smilšu pludmalēm, tirkīzzilajam ūdenim, koraļļu rifiem un plašajām ūdens sporta iespējām. Šo salu iecienījušas arī flamingo kolonijas un citi eksotiski putni. Ar Kubas kontinentālo daļu to savieno 48 kilometrus garš, jūras ieskauts ceļš.

Vinales ieleja

Viena no gleznainākajām Kubas provincēm, kurā var aplūkot gan neparastos mogotus – izolētus, stāvus kaļķakmens kalnus, gan kubiešu tabakas plantācijas.  Šai ielejai ir ļoti sena vēsture, jo tajā apslēptās kalnu alas cilvēki apdzīvoja jau daudzus gadsimtus pirms spāņu konkistadoru ierašanās.

Ceļojums uz Kubu ar bērniem – atrakcijas, ko iesakām

Josone parks

Parks Varadero kūrortpilsētā, kurā baudīt mierīgas pastaigas pa palmu ieskautiem celiņiem un kanāla tiltiņiem. Aktīvākai nodarbei var izīrēt ūdens velosipēdus vai doties uz turpat blakus esošo nelielo rotaļu laukumu ar slīdkalniņiem un karuseļiem. Vairāk par parku uzzini TripCuba mājaslapā.

Varadero delfinārijs

Ģimenei draudzīga vieta, kur noskatīties delfīnu šovus. Šie gudrie dzīvnieki Varadero piekrastes ezerā jūs priecēs ar atraktīvām piruetēm, lēkšanu pāri šķēršļiem un citiem aizraujošiem trikiem.

Labākais laiks ceļojumam uz Kubu

Kubai ir raksturīgas divas izteiktas sezonas – sausā sezona un lietus sezona. Lai arī laikapstākļi vienmēr ir tropiski karsti, atšķiras nokrišņu daudzums.

Sausā sezona ir no decembra līdz maijam, kad nokrišņu tikpat kā nav un laikapstākļi ir ideāli piemēroti pludmales atpūtai.

Lietus sezona ir no jūnija līdz novembrim, kad vērojami nokrišņi un negaisi – kas tomēr netraucē iepazīt šo Karību salu ekskursijās.  Šis ir arī laiks, kad ir mazāk tūristu un izdevīgākas ceļojumu cenas.

Noderīga informācija ceļojumam uz Kubu

  • Oficiālā valoda: spāņu (kastīliešu)
  • Reliģiskā piederība: 60 % katoļu, pārējie – ateisti vai santerijas reliģijas piekritēji
  • Spriegums tīklā: 110 V
  • Laika josla: Austrumu laika josla (+5 h)
  • Naudas vienība: Kubas peso (CUP), Konvertējamais peso (CUC)

COVID-19: Uzzini, kādi ierobežojumi jāievēro dodoties ceļojumā uz Kubu. Jaunākā informācija pieejama šeit.

Interesanti fakti par Kubu

  1. Kuba ir vienīgā valsts pasaulē, kurā ieviesta dubultās valūtas sistēma: kubiešu peso (CUP) – mazvērtīga nauda – apmēram 0.04 $, ko izmanto sīkiem pirkumiem un konvertējamais peso (CUC) – apmēram 1$. Tirdzniecībā tiek izmantotas abas valūtas, tādēļ, veicot pirkumus, ir ļoti svarīgi pievērst uzmanību tam, kādā valūtā ir norādīta preces vai pakalpojuma cena.
  2. Kubiešu mūzikai ir būtiska loma latīņamerikas mūzikas attīstībā, jo mums zināmās salsas, mambas, rumbas un ča ča ča dzimtene ir Kuba. Pateicoties ielu muzikantiem, šīs mūzikas ritmu radīto atmosfēru var baudīt ikviens garāmgājējs.
  3. Kuba ir kā dzīvs klasisko automašīnu muzejs. Šeit uz ielām redzēsiet Ševroletus, Fordus, Pontiakus, Buikus, un citas emerikāņu retro automašīnas, kā arī krievu Ladas. To stāvoklis atkarīgs no īpašnieka rocības – gan lieliski uzturētas, svaigi krāsotas un spīdīgas, gan – nolietotas, saliktas no vecām un bieži vien dīvainām detaļām.
  4. Kubiešu cigāri atzīti par vieniem no labākajiem pasaulē. Tie ir šīs valsts slavenākais produkts, kas populārs visā pasaulē. Pateicoties Kubā audzētajai tabakai, tiem piemīt īpašs, raksturīgs aromāts.
  5. Kubā mājo bišu kolibri, kas ir pasaulē mazākais putns. Tā izmērs nepārsniedz 6 cm, bet svars ir tikai apmēram 2 grami. Putnam ir krāsainas spalvas, garš knābis un tas ir tik niecīga izmēra, ka dažreiz viņu ir grūti atšķirt no kukaiņiem, kas lido ap ziediem.

Vēlies doties ceļojumā uz Kubu?

Mēs palīdzēsim noorganizēt ceļojumu, kas atbilst tieši Tavām vēlmēm. Pielāgosim ceļojuma maršrutu tam, kas Tevi interesē, kā arī piedāvāsim labākās viesnīcas. Mūsu ceļojuma eksperti ar vairāk nekā 25 gadu pieredzi katru gadu rīko neaizmirstamus ceļojumus uz Kubu.

Piesakies bezmaksas ceļojuma konsultācijai jau šodien un dodies savā sapņu ceļojumā uz Kubu.

Saņem ceļojumu jaunumus e-pastā!

Akcijas, iedvesma un padomi veiksmīgam ceļojumam.
Līdzīgi raksti

Saņem ceļojumu jaunumus e-pastā!