Covid – 19 – drošības pasākumi galamērķos un viesnīcās

Informācija atjaunota: 14.08.2020.

Daudzu valstu robežas atveras un ceļošanas ierobežojumi pamazām tiek atcelti. Atgriežas gan starptautiskie lidojumi, gan atpūtas ceļojumi ar čarterreisiem. 

Lai neradītu liekus sarežģījumus ceļotājiem, tūrisma operatori lidojumus organizēs uz valstīm, kurās (saskaņā ar Slimību profilakses un kontroles centra datiem) ir ļoti zems Covid 19 saslimstības risks, kā arī ir līdzīgi Covid-19 ierobežošanas drošības standarti un noteikumi kā Latvijā. Tas nozīmē, ka ceļotājiem nebūs jāievēro pašizolācija ne Latvijā, ne ceļojuma galamērķī.

Ar kādiem jauniem noteikumiem ceļotājiem jārēķinās čarterreisu galamērķos un to viesnīcās?

Drošības pasākumi viesnīcās

Ir atvērtas pludmales un āra baseini, bet iekštelpu baseini un SPA var būt slēgti vai arī tajos var būt noteikti apmeklējuma ilguma ierobežojumi.

 • Sauļošanās gultas pie baseina un pludmalēs izvietotas ievērojot 1.5 -2 metru attāluma principu
 • Maltītes pēc iespējas pasniedz āra restorānos un bāros, tās servē apkalpotāji, bet bufetes tipa galdi novietoti aiz drošības stikliem. Arī šeit ēdienus servē apkalpotāji vai arī pašapkalpošanās gadījumā – jāizmanto cimdi.
 • Viesnīcās klientiem maskas obligāti nav jānēsā, taču pēc iespējas jāievēro 2 m distance starp citiem viesnīcas viesiem un personālu.
 • Viesnīcas tiek regulāri dezinficētas atbilstoši visiem drošības standartiem, lai garantētu maksimālu viesu veselības aizsardzību. Turklāt, viesnīcu viesiem ir brīvi pieejami roku dezinfekcijas līdzekļi.
 • Atsevišķos galamērķos, piemēram, Turcijā pie viesnīcu ieejas izvietotas termālās kameras, kas automātiski nosaka viesu un darbinieku temperatūru. Simptomu gadījumā (38°C) cilvēks tiek izolēts tam speciāli paredzētā viesnīcas telpā līdz ierodas mediķi un veic diagnostiku.

 

Iesakām – pirms ierašanās, noskaidro, vai viesnīcā iespējams reģistrēties tās online vietnē! Šādi ietaupīsi gan savu laiku, gan arī samazināsi nepieciešamību pulcēties viesnīcas vestibilā.

Apskates objekti un izklaides

 • Atjaunotajos čarterreisu galamērķos muzeji, tūristu apskates objekti un tirdzniecības centri ir atvērti un pieejami apmeklējumiem. Jārēķinās, ka ir valstis, kurās noteikts, ka to apmeklētājiem jālieto sejas maskas, piemēram, Turcijā. Citās valstīs, piemēram, Grieķijā šādas prasības nav. 
 • Atvērti tie restorāni, kuriem galdiņi ir ārpus telpām un tie, kuriem ir daļēja apkalpošana ārpus telpām. Var būt noteikts cilvēku skaita ierobežojums pie viena galdiņa, piemēram, Grieķijā tie drīkst būt maksimums 6 cilvēki (izņēmums ir ģimenes, kurās ir vairāk par 6 cilvēkiem).  Starp galdiem jāievēro vismaz 1.5 m attālums, bet starp krēsliem – 60 cm.

Pārvietošanās

 • Sabiedriskajā transports uzņem tikai 50% no pasažieriem (piemēram, 50-vietīgā autobusā var braukt 25 pasažieri), kā arī tajā ir jālieto sejas maskas. Maskas var būt jālieto arī liftos, slimnīcās un citās sabiedriskās vietās. Tas nav jādara, ja brauc privātā vai nomātā mašīnā.
 • Arī viesnīcu transfēra automašīnās gan pasažieriem, gan šoferim obligāti jālieto sejas maskas. Var būt ierobežojumi uz pasažieru skaitu vienā automašīnā. Piemēram, Grieķijā automašīnas ar 5 sēdvietām drīkst uzņemt tikai 1 pasažieri (izņemot gadījumus, ja otram pasažierim nepieciešama palīdzība). Divus pasažierus var uzņemt transporta līdzekļi ar 6-7 sēdvietām, trīs – transporta līdzekļi ar 8-9 sēdvietām. Izņēmums ir, ja ceļo ģimene ar maziem bērniem. 

Covid-19 testi galamērķos

 • Ierodoties Grieķijā, atsevišķos gadījumos ceļotājam var lūgt veikt Covid -19 testu. Šajā gadījumā līdz būs zināmi testa rezultāti, tiks nodrošināta 1 bezmaksas nakts viesnīcā. Gadījumā, ja tests būs pozitīvs, ceļotājus, atkarībā no viņu veselības stāvokļa, var nosūtīt uz noteiktām viesnīcām 7 vai 14 dienu karantīnā (uzturēšanos tajās apmaksās Grieķijas puse).  
 • Ceļotājiem, kas ierodas vai izlido no Abu Dabī, jāuzrāda negatīvs Covid-19 testa rezultāts, kam jābūt veiktam oficiālā medicīnas iestādē 96 stundu laikā pirms ierašanās emirātā. Testa rezultāts papīra formātā jāuzrāda pirms reģistrēšanās lidojumam. Cilvēki ar pozitīvu testa rezultātu lidmašīnās ielaisti netiks. Bērniem ar invaliditāti vecumā līdz 12 gadiem Covid-19 tests nav obligāti jāveic. 

 

(noteikumi un saistošie nosacījumi var tikt mainīti, papildināti un atcelti atkarībā no situācijas valstī un pasaulē) 

Līdzīgi raksti

Saturs

Saņem ceļojumu jaunumus e-pastā!

Akcijas, iedvesma un padomi ceļotājiem!

saņem savā epastā