Atpūta Ēģiptes kūrortos 2021

Saturs

Labākais laiks atpūtai Ēģiptē

Ēģiptē saule silda visu gadu, tādēļ pludmales atpūtu šeit var baudīt jebkurā gadalaikā. Tās laikapstākļi iedalās trīs sezonās:

 • vasara sezona (~ +27 °C) – no aprīļa līdz oktobrim
 • starpsezona (~ +23°C) – marts un novembris
 • ziemas sezona (~ +21 °C) – no decembra līdz februārim

Ūdens temperatūra Sarkanās jūras piekrastē nekad nenoslīd zemāk par +22 °C.

Kā tiek organizēti reisi uz Ēģipti?

Tiešie lidojumi pašlaik notiek no Tallinas un Viļņas! Iespējams doties 7 vai 14 dienu garā atpūtas ceļojumā. Izlidošana no Viļņas vai Tallinas notiek ap plkst. 9.00 no rīta.

 • Lidojumi uz Hurgadu – reizi nedēļā, sestdienās.
 • Lidojumi uz Šarmelšeihu – reizi nedēļā, svētdienās.

Reisi no Ēģiptes tiek organizēti pēcpusdienā ar atgriešanos Tallinas vai Viļņas lidostā ap plkst 22:00 vakarā.

Informācija drošam ceļojumam uz Ēģipti

Dodoties uz Ēģipti

Negatīvs Covid – 19 PCR testa rezultāts

Ielidojot Ēģiptē, jāuzrāda negatīvs Covid testa rezultāts, kas iegūts pēc PCR metodes. Tam jābūt veiktam ne vairāk kā 72 stundas pirms izlidošanas uz Ēģipti (izņemot bērnus līdz 6 gadu vecumam). Covid-19 PCR testā jābūt norādītai skaidrai un korektai ce;lotāja informācijai: vārds, uzvārds, pases numurs, testa datums un laiks, laboratorijas identifikācija un kontaktinformācija, testa parauga ņemšanas metode un negatīvs rezultāts.

Testa rezultātam jābūt oriģinālam drukātam dokumentam angļu valodā ar zilo zīmogu un daktera parakstu vai QR kodu (ne visas laboratorijas nodošina QR kodu). Cita veida (formāta) rezultāti netiks pieņemti. Reģistrējoties testam klientam ir jānoskaidro, vai klīnika spēs nodrošināt nepieciešamās prasības. 

Ja, nav iespējas saņemt testa rezultātu ar QR kodu, tad uz orģinālā testa rezultāta jābūt iespiestam laboratorijas zīmogam (zilā krāsā) un nepieciešams ārsta paraksts. Gadījumā, ja testa rezultātam ir QR kods, tam nav nepieciešams zīmogs (zilā krāsā) un paraksts no laboratorijas. Dodoties ceļojumā, testa rezultāts ir jāņem līdzi drukātā veidā.

Ja testa rezultāts nebūs apstiprināts atbilstoši prasībām, iespējams, būs jātaisa tests arī Ēģiptes lidostā (apmēram 30 USD). Tā rezultāti ir gatavi 12-24 h laikā un, kamēr tos gaida, ir jāizolējas rezervētās viesnīcas numurā. Ja testa rezultāts izrādās pozitīvs, pašizolācijā jāpavada 14 dienas.

Aizpildīta veselības veidlapa

Ielidojot valstī jāaizpilda ieceļošanas veidlapa, kā arī jāuzrāda derīga veselības apdrošināšanas polise. Veidlapa tiks izsniegta lidostā vai lidmašīnā.

Ceļojuma apdrošināšana (ieteicams)

Iesakām noformēt ceļojuma veselības apdrošināšanu, kas ietver ārstēšanās izdevumus ārzemēs, tajā skaitā saslimšanu ar Covid-19 (15 EUR personai) un apdrošināšanu Covid Pause (19 EUR personai) – ja pirms izbraukšanas uz Ēģipti būs pozitīvs Covid testa rezultāts, nezaudēsiet par ceļojumu samaksāto naudu, bet varēsiet to izmantot cita ceļojuma apmaksai nākotnē.

Ēģiptes vīzas

Līdz 30.aprīlim Latvijas pilsoņiem vīzas ieceļošanai Ēģiptē ir bez maksas.

Atgriežoties Latvijā

Aizpildīta forma COVIDPASS

Ne vairāk kā 48h pirms atgriešanās Latvijā jāaizpilda anketa ar apliecinājumu, ka, ierodoties Latvijā, tiks ievēroti valstī noteiktie epidemioloģiskās drošības pasākumi. Pēc veidlapas aizpildīšanas saņemsiet QR kodu, kas vēlāk būs jāuzrāda lidostu veselības kontroles punktos. Ņemiet vērā, ka pēc atgriešanās no Ēģiptes, Latvijā ir jāievēro 10 dienu ilga pašizolācija!

Negatīvs COVID-19 PCR testa rezultāts

Atgriežoties Latvijā, pieaugušajiem un bērniem no 11 gadu vecuma jāuzrāda negatīvs Covid – 19 (PCR) testa rezultāts angļu valodā. Testam jābūt veiktam ne vairāk kā 72 stundas pirms ierašanās Rīgas lidostā (atskaites punkts ir laiks, kad paraugs paņemts analīzei, nevis brīdis, kad saņemts testa rezultāts). Pievērsiet uzmanību laika starpībai starp valstīm!  Gadījumā, ja nebūs ievērots noteiktais 72 stundu periods, ceļotāju var neielaist lidmašīnā.

Covid 19 PCR testus var veikt Šarmelšeihas un Hurgadas klīnikās. Tūrisma operators palīdz ar testu nodošanas organizēšanu – aizved līdz klīnikai un atved atpakaļ uz viesnīcu. Kopā tas izmaksā ap 40 EUR personai. 

COVID testu var neveikt:
 • personas, kuras ar atbilstošu dokumentu var pierādīt, ka jau ir izslimojušas Covid-19 un kopš pēdējās slimošanas reizes nav pagājuši vairāk kā 3 mēneši;
 • diplomātiskā korpusa pārstāvji.

Kā jārīkojas atgriežoties Latvijā

Uzreiz pēc atgriešanās Latvijā tūristam ir pienākums nekavējoties tuvākajā pieejamajā  testēšanas punktā veikt Covid-19 testu (par saviem līdzekļiem). Ja tas nav iespējams, nekavējoties jādodas pašizolācijā uz tūristu mītni no LIAA saraksta, un jāpaliek tur līdz brīdim, kamēr tests tiek veikts.

Ja testa rezultāts negatīvs, persona var doties pašizolācijā uz savu dzīvesvietu.

Ja tests ir pozitīvs vai ja persona testu neveic vispār, jāatzīmē informāciju tīmekļvietnē covidpass.lv un nekavējoties jādodas pašizolācijā brīvi izvēlētā Latvijas tūristu mītnē no LIAA administrētā tūristu mītņu saraksta, kam ir izstrādāti nepieciešamie drošības protokoli.

Savukārt, tūristu mītnei ir pienākums informēt Valsts policiju par personas nenakšņošanu vai ilgstošu neatrašanos tūristu mītnē izolācijas perioda laikā.

Kā rīkoties, ja pirms lidojuma uz Latviju saņemts pozitīvs Covid – 19 testa rezultāts?

Būs jāpaliek Ēģiptē pašizolācijā. Viesnīcas vai operatora pārstāvis sazināsies ar ārstu. Atgriezties Latvijā varēs, kad būs saņemts apstiprinājums no vietējā ārsta, ka apkārtējiem vairs nepastāv risks inficēties ar Covid – 19. Ēģiptes valdība ir apņēmusies parūpēties par COVID-19 slimnieka ārstēšanu tikai valsts slimnīcā un segt papildu izdevumus par izmitināšanu gan ar COVID-19 saslimušajai personai, gan ģimenes locekļiem. Atgriešanās atpakaļ Latvijā būs tūristu atbildība.

Noteikumi Ēģiptes viesnīcās

 • Viesnīcu telpas un koplietošanas priekšmeti tiek regulāri dezinficēti, lai nodrošinātu maksimālu viesu drošību.
 • Atsevišķās viesnīcās iespējams ierodoties reģistrēties viesnīcas online aplikācijā, tādējādi saīsinot reģistratūrā pavadīto laiku.
 • Sauļošanās gultas pludmalēs un pie baseina izvietotas ievērojot 1.5 metra attāluma principa.
 • Maltītes restorānos un bāros pasniedz un servē apkalpotāji.
 • Pēc iespējas jāievēro 2 m distance starp citiem viesnīcas viesiem un personālu.
 • SPA telpas var būt slēgtas, fitnesa zālēs un bērnu laukumos jāievēro piesardzības noteikumi, viesnīcas personāls viesiem var mērīt temperatūru

Ierobežojumi apskates objektos un izklaides vietās

 • Restorāni un kafejnīcas atvērti līdz pusnaktij.
 • Darbojas muzeji, tūristu apskates objekti un tirdziņi. Iespējams doties ekskursijās uz piramīdām, Luksoru, niršanas un snorkelēšanas kruīzos, kā arī safari braucienos uz tuksnesi.

Vai ceļojuma laikā jālieto sejas maskas?

Gan lidostā, gan lidmašīnā lidojuma laikā ir jālieto sejas maksas. Tās jālieto arī slēgtās sabiedriskās vietās, piemēram, transports, veikali. Ārpus telpām maskas nav jāvalkā.

Apskati ceļojumus uz Ēģipti!

Vēlies baudīt atpūtu Ēģiptes saulainajās pludmalēs?Apskati labākos piedāvājumus šeit.

Saņem ceļojumu jaunumus e-pastā!

Akcijas, iedvesma un padomi veiksmīgam ceļojumam.
Līdzīgi raksti

Saņem ceļojumu jaunumus e-pastā!