Eiropas mazais noslēpums – Luksemburga

Luksemburga ir viena no pašām mazākajām pasaules valstīm un vienīgā lielhercogiste ar varenāko cietoksni visā Eiropā. Interesanti, ka tieši to arī nozīmē vārds Luksemburga – mazais cietoksnis, un tās nocietinājumi iekļauti UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā.

 

Šis galamērķis būs piemērots gan tiem, kurus vilina vēstures liecības un kultūras bagātības, gan arī tiem, kuriem tuvs ir ekotūrisms un aktīvā atpūta. 

 

Uzzini vairāk par Luksemburgu jeb ”mazo cietoksni” zemāk.

Pilsēta ir bagāta ar nozīmīgiem vēsturiskiem apskates objektiem – Tūkstošgades monumentu, Corniche – gājēju promenādi, Guillaume II laukumu, kurā atrodas pilsētas rātsnams un lielhercoga Viljama II statuja, kā arī Lielhercoga pils. Vēstures cienītāji novērtēs!

2. Apmeklē Viandenas pilsētu

Viandēnas pilsētiņu, kas atrodas nepilnas pusstundas attālumā no Luksemburgas, ir vērts apmeklēt katram! Tur esošā daba apbur ar krāšņām ainavām, kuru vidū ir apskatāms Viduslaiku kvartāls, skaista pils, Viktora Hugo māja, pilsētas muzejs, gotiskā stila baznīcas un klosteri. 

3. Nogaršo Luksemburgas dzirkstošo vīnu

Bernarda – Masāra vīna darītava ir galvenais Luksemburgas dzirkstošo vīnu ražotājs pēc tradicionālās metodes. Gan dzirkstošais gan parastais vīns no šīs darītavas tiek eksportēts uz neskaitāmām valstīm gandrīz visos kontinentos un ir īpaši iecienīts vīna pazinēju vidū. 

4. Izbaudi koncertu filharmonijā

Mūzikas mīļotājiem noteikti jāapmeklē kādu simfoniskā orķestra koncertu Filharmonijā. Šajā modernajā celtnē ir iespēja noklausīties daudzveidīgu žanru mūziku dzīvajā izpildījumā – no visu laikmetu un žanru klasiskās mūzikas līdz džeza, urbānajai un eksperimentālajai mūzikai. 

Luksemburgas daba ir bagāta ar līdzenumiem un mežiem, ezeriem un upēm. Un nav labāks veids, kā tos izpētīt, kā tikai kājām. Pārgājiens pa Luksemburgu pārsteigs jūs katrā pagriezienā: gleznains ciemats šeit, senas drupas tur un neticami skati, kas aizrauj elpu. “Iejūties” Sarkangalvītes pasaku tēlā! Meži šeit patiešām ir maģiski un izskatās kā no brāļu Grimmu pasakām ņemti.

Unikāla dizaina ēka, kas ir uzcelta iekšpus sena svarīga cietokšņa sienām, kas datētas ar 1732. gadu. Šo muzeju būvējis ķīniešu-amerikāņu arhitekts Ieoh Ming Pei, kas ir slavens ar savu Luvras piramīdu. Mākslas klāsts šeit ir eklektisks, ieskaitot fotogrāfijas, skulptūras, tekstilizstrādājumus un pat digitālos medijus.

No Luksemburgas ir viegli ar vilcienu aizbraukt uz tās kaimiņvalstīm. Ja ir laiks, noteikti vērts iegriezties Trīre, kas tiek uzskatīta par vecāko Vācijas pilsētu. Šeit var nobraukt ar laivu pa Mozeles upi starp ielejām un vīnogulājiem apaudzētiem pakalniem. Īstais laiks relaksēties un izbaudīt dabas varenību!

Luksemburga ir slavena ar tās vēsturiski nozīmīgajām baznīcām, pieminekļiem un pasakainajām pilīm, bet aktīvās atpūtas piekritējus iepriecina pārgājieni pa gleznaino dabu un kalnu riteņbraukšana. 

 

Ņem līdzi ērtus apavus un iepazīsti šo mazo valstiņu, bet par labu garastāvokli parūpēsies Luksemburga!

Saturs

Saņem ceļojumu jaunumus e-pastā!

Akcijas, iedvesma un padomi ceļotājiem!

saņem savā epastā