Atpūtas ceļojums uz Horvātiju

Saņemt piedāvājumu
Sākums / Blogs / Galamērķu ceļvedis / Atpūtas ceļojums uz Horvātiju

Atpūtas ceļojums uz Horvātiju

Atpūtas ceļojums uz Horvātiju

Saule Horvātiju lutina 2715 stundas gadā, nodrošinot siltas un ūdens priekiem bagātas brīvdienas ikvienam atpūtniekam. Šī Balkānu valsts ir īpaši iecienīta, pateicoties tās kristāldzidrajām Adrijas jūras pludmalēm un brīnišķīgi skaistajai dabai ar krāšņajiem ūdenskritumiem, dzīvīgi zaļojošajiem mežiem un dabas takām kalnos. Savukārt, vēstures bagātās pilsētas Dubrovnika un Splita iepriecinās ar senlaicīgu šarmu un īpašu atmosfēru.

Kam iesakām ceļojumu uz Horvātiju?

Horvātija būs pareizā izvēle tiem ceļotājiem, kam patīk apvienot mierīgu pludmales atpūtu ar pastaigām dabas parkos un senās pilsētās. Šī saulainā valsts lepojas ar lielu pludmaļu dažādību, kas atrodas gan tās kontinentiālajā daļā, gan piekrastē izkaisītajās salās. Lielākoties pludmales šeit veido sīki oļi un tās ieskauj klintis, tādēļ, ja ceļosiet ar maziem bērniem, iesakām pievērst uzmanību, pie kādas pludmales tā atrodas. Šajā gadījumā vislabāk izvēlēties viesnīcu pie lēzenas smilšu pludmales ar baseiniem teritorijā.

Horvātija ļoti patiks aktīvās atpūtas cienītājiem, jo tās dabas parki piedāvā plašas pastaigu iespējas gar ezeriem, ūdenskritumiem un kalnu apvidos. Turklāt, iespējams ērti apceļot arī piekrastes salas, jo uz tām ved kruīzu kuģīši un prāmji. Adrenalīnu varēs gūt raftinga braucienos pa upēm, zip-line trasēs un kanjoninga piedzīvojumos. Savukārt, vēstures mīļotājus aizraus seno pilsētu cietokšņi, forti un pilis, bet "Troņu spēļu" fani atpazīs slavenā seriāla filmēšanas vietas Splitā un Dubrovnikā.

Ko apskatīt Horvātijā?

Plitvices ezeru nacionālais parks

UNESCO pasaules mantojumā iekļauti brīnumaini dabas baseini, ko veido 16 savstarpēji savienotu ezeru sistēmas ar fantastiskiem ūdenskritumiem, tai skaitā Horvātijas augstāko ūdenskritumu - Slap Krčić. Lieliska pastaigu vieta un dabas baudījums visa vecuma ceļotājiem, ko iemūžināt fotogrāfijās un atcerēties vēl ilgi!

Zlatni Rat pludmale

Unikāla pludmale Brač salā, kas maina savu formu atkarībā no ūdens svārstībām paisuma un bēguma laikā – tās smailais gals var stiepties vai nu pa labi vai pa kreisi. Palmu ieskautā smalko, balto oļu pludmale ir lieliski piemērota gan mierīgai atpūtai, gan dažādiem ūdens sporta veidiem.

Diocletianas pils Splitā

No marmora un smilšakmens veidots pils komplekss, kas plešas 31 000 m² plašumā un veido vairāk kā pusi no Splitas vecpilsētas. Mūsdienās kompleksa 220 ēkas apdzīvo ap 3000 cilvēku. Turklāt, šī ir jauka, senatnes caurvīta pastaigu vieta ar restorāniem, bāriem un veikaliem.

Dubrovnika

Ceļojums uz Horvātiju nebūs pilnvērtīgs, ja neapmeklēsi Dubrovniku vecpilsētu. Tā ir mūru ieskauta viduslaiku pilsēta Dalmācijas piekrastē pie Adrijas jūras ar iespaidīgām gotikas, renesanses un baroka celtnēm, kā arī gleznainām pludmalēm.

Hvar sala

Horvātijai pieder vairāk kā 1000 salas, no kurām saulainākā un izsmalcinātākā ir Hvar sala. Venēciešu laikmeta ēkas un pieminekļi ar marmora gājēju ieliņām, violeti lavandu lauki, gleznainas oļu pludmales un renesanses stila osta ar modernām jahtām piešķir šai salai īpašu šarmu.

Ceļojums uz Horvātiju ar bērniem - atrakcijas, ko iesakām

Istralandia akvaparks

Garantēta prieka un adrenalīna deva gan bērniem, gan pieaugušajiem! 20 dažādi ūdens slidkalniņi un milzīgs mākslīgo viļņu baseins ūdens priekiem bagātām brīvdienām Istrijas reģionā. Atrodas stundas brauciena attālumā no Pulas.

Krka Nacionālais parks

Pavadiet ģimenisku dienu krāšņā dabas parkā, ko veido 7 putojoši ūdenskritumi, nelielas vējdzirnavas un Krka klosteris, kas slejas virs seno romiešu katakombām. Pārvietoties šeit var gan ar kājām, pastaigājoties pa takām un tiltiņiem, gan dodoties atsvaidzinošos braucienos ar parka kuģīti. Krka nacionālais parks ir laba alternatīva daudz plašākajam Plitvices ezeru parkam, kura iepazīšana kopā ar maziem bērniem varētu būt pārlieku nogurdinoša.

Labākais laiks ceļojumam uz Horvātiju

Ja ceļojums uz Horvātiju plānots pludmales atpūtai, iesakām izvēleties laiku no jūnija līdz septembrim. Šajā laikā Horvātijā ir siltākie laikspsākļi. Klimats ir karsts, saulains un ūdens ir ideāli piemērots peldēšanai.

Ja vēlaties veltīt laiku ekskursijām un karstums šķiet traucējošs, tad labākie mēneši Horvātijas iepazīšanai būs aprīlis un novembris, kad laika apstākļi ir silti, taču ne karsti.

Noderīga informācija ceļotājiem

Interesanti fakti par Horvātiju


Lai uzzinātu par piedāvājumiem ceļojumiem uz Horvātiju, norādi savas vēlmes šeit!

Saņem ceļojumu jaunumus savā e-pastā!
Izdevīgi piedāvājumi, idejas un padomi veiksmīgam ceļojumam.