Kalnainākā Vidusjūras sala – Korsika

Gleznainām ainavām bagātā L’Île de Beauté' jeb ''skaistuma sala'' – kā senie grieķi dēvēja Korsiku, priecē savus viesus ar kristāldzidra ūdens līčiem, zeltainu smilšu pludmalēm, majestātiskiem kalniem un zaļām lauku ainavām. Šī Francijas sala ar krāšņo dabu, šarmantajām pilsētiņām un itālisko kultūru ir atzīta par vienu no TOP 10 romantiskākajiem galamērķiem pasaulē - tai skaistā arī tāpēc, ka šeit pat klintis un akmeņi ir dabiski veidoti sirds formā. Iepazīsties ar elpu aizraujošo Korsiku - 7 vietas, kuras noteikti jāapskata!

Šī pilsēta ir pazīstama ar savu dzīvīgo ostas piestātni un viduslaiku citadeli Bastion de l’Etendard klinšu virsotnē. 13. gadsimtā būvētais pilsētas nocietinājums tagad ir neliels muzejs ar eksponātiem par pilsētas vēsturi, no kura paveras brīnišķīgi skati uz jūru. Iesakām apbraukāt ar kuģīti piekrastes alas un grotas, kuru iekšpusē varēsi nopeldēties franču mūzikas pavadībā.

2. Slavenais Purcaraccia ūdenskritums

Dodies ekstrēmā pārgājienā pa neizmantotu meža trasi, sekojot Purcaraccia upei! Neskatoties uz to, ka kalnainais ceļš, pa kuru jāiet, nav īpaši stāvs, tas ir slidens un savā ziņā bīstams. Toties satriecošie ūdenskritumi un smaragdzaļie dabiskie baseini, kas Tevi gaida ceļa galā, būs visa smagā pārgājiena vērti! Tur varēs gan nopeldēties, gan arī doties braucienā ar kanoe laivām, ja ir tāda vēlēšanās.

3. Cap Corse pussalas pludmales

Vēl viens neatņemams Korsikas elements ir plašā pludmaļu izvēle, kurās var ne tikai sauļoties karstajā Korsikas saulē, bet arī nirt un nodarboties ar ūdens sportu. Cap Corse pussala ar tās plašajām smilšu pludmalēm un klinšu ieskautajiem līcīšiem ir īpaši populāra pludmales atpūtnieku vidū.

4. Skaistā Asco ieleja

Ar velosipēdiem (vai arī pārgājienā) var doties izpētīt Asco ieleju, kas ir daļa no Korsikas reģionālā dabas parka. Ceļš uz ieleju ved gar pļavām un laukiem līdz smaragdzaļajai Asco upei un stiepjas līdz pašai Monte Cinto kalna pakājei, kas ir otra lielākā Eiropas virsotne. Tālāk dodies pa trošu ceļu, no kura paveras skaistas kalnu ainavas. Ja ir drosme vari uzkāpt arī uz paša Monte Cinto kalna. Elpu aizraujoši skati garantēti!

Šī pilsēta tiek oficiāli dēvēta par Francijas mākslas un vēstures centru, jo vairāku gadsimtu gaitā šo salu ir iekarojuši daudzi – senie grieķi, ēģiptieši, dženovieši, romieši un arābi. Pilsēta dalās trīs dažādās daļās – vecpilsēta, Vecā Osta un Citadele, kur katrā no tām tiek atspoguļota gadsimtu gaitā mainīgā arhitektūra!

Plaša, skaistām ainavām bagāta ieleja, kur atpūsties un baudīt pikniku, vai vienkārši atlaisties mīkstajā zālītē un lūkoties uz mākoņiem zilajās debesīs.  Ideāla vieta, lai ļautos pilnīgai relaksācijai un baudītu Korsikas ainavisko dabu, kā arī vērotu tajā mītošos dzīvniekus. 

Ajaccio galvaspilsētā ir dzimis un 9 savus dzīves gadus nodzīvojis Napoleons, kam par godu ir nosaukta iela un pilsētas laukums. Te var apskatīt arī viņa ģimenes rezidenci, kas mūsdienās darbojas kā muzejs, kurā glabājas pat kulonā iestrādāta Napoleona matu šķipsna. Šī slavenā karavadoņa klātbūtne pilsētā ir jūtama daudzviet – gan statujās uz ielas, gan suvenīru veikalos!

Satriecoši kalni un ielejas, meži, nacionālie parki un ezeri, skaistas pludmales un pasakainas klinšainas piekrastes - Korsika ir īsta paradīze tiem, kas mīl dabu un steidz to iepazīt!

Saturs

Saņem ceļojumu jaunumus e-pastā!

Akcijas, iedvesma un padomi ceļotājiem!

saņem savā epastā