Atpūtas un motivēšanas ceļojumi – iespēja biznesa un sadarbības veicināšanai

Saņemt piedāvājumu
Sākums / Blogs / Aktuāli ceļošanai / Atpūtas un motivēšanas ceļojumi – iespēja biznesa un sadarbības veicināšanai

Atpūtas un motivēšanas ceļojumi – iespēja biznesa un sadarbības veicināšanai

Atpūtas un motivēšanas ceļojumi – iespēja biznesa un sadarbības veicināšanai

Mūsdienās ceļojums vairs nav tikai privāts atpūtas brauciens vai komandējums, bet iegūst arvien plašāku jēgu un pielietojumu. Ceļošanai kļūstot lētākai un pieejamākai, arvien vairāk uzņēmumu dažādus ceļojumu formātus izmanto gan, lai saliedētu un atalgotu savus darba kolektīvus, gan lai uzlabotu biznesa attiecības ar partneriem un klientiem. Bieži vien īss, kolektīva ceļojums izmaksā līdzīgi, kā korporatīvais pasākums Latvijā, taču ieguvums darbinieku saliedēšanā vai biznesa kontaktu veidošanā var būt krietni rezultatīvāks, jo ceļojumi un kopīgi iespaidi cilvēkus padara atvērtākus un satuvina, kā arī ilgstošāk paliek atmiņā.

6 piemēri ceļojumiem darba kolektīviem un biznesa partneriem

1. Ceļojums ar aktivitātēm Baltijas valstīs

Īsi ceļojumi tepat pa Latvijas vai Baltijas valstu skaistākajām vietām ir labs veids, kā saturīgi un interesanti pavadīt laiku kopā ar kolektīvu vai sadarbības partneriem. Šāds ceļojuma formāts var būt piemērots uzņēmumam ar intensīvu darba ritmu, jo neaizņem vairākas darba dienas, kā arī vajadzības gadījumā to var rīkot nedēļas nogalē, piemēram, kā pāris dienu atpūtu Kuldīgā vai ekskursiju uz Sāremā.

Izbrauciens ar plostu pa upi, pikniks kādā īpaši gleznainā vietā, vīna vai alus degustācija, meistarklases amatnieku darbnīcās, viesošanās pie vietējiem ražotājiem, kā arī daudzas citas aktivitātes palīdzēs celt komandas motivāciju un radīt kopīgas atmiņas.

2. Ceļojums, apvienojot atpūtu ar darbu

Pieaugot tendencei, ka arvien vairāk darbinieku strādā attālināti, populārs kļūst “workation” ceļojuma formāts, kad kolektīvs gan kopīgi strādā, gan atpūšas. Tas ļauj uzturēt dzīvu komandas garu un pārliecināties, ka profesionālajā ziņā kolektīvs ir “uz viena viļņa”.

Vanilla Travel pieredze rāda, ka “workation” ceļojumi parasti ilgst 3-4 dienas, bieži tajos iekļaujot nedēļas nogales. Daļa laika tiek ieplānota darbam, prāta vētrām, ideju ģenerēšanai un sarunām, bet otra daļa – gan kopīgai, gan individuālai atpūtai un ceļojuma galamērķa iepazīšanai. Dienas laikā kolektīvs strādā attālināti vai tiekoties darba grupu sanāksmēs un semināros, bet vakaros un brīvdienās – dodas iepazīt galamērķa skaistākās vietas, nodarbojas ar fiziskām aktivitātēm vai vienkārši sauļojas pludmalē vai pie baseina.

Piemēram, var doties uz kādu siltu galamērķi un atpūsties kūrortā pie jūras. Darba sesijas var organizēt vai nu viesnīcas konferenču zālē vai arī šim mērķim noīrēt kādu lielāku villu, radot nepiespiestu gaisotni.

3. Starptautiski semināri, konferences un apmācības, apvienojot darbu ar atpūtu.

Izglītojoši semināri, starptautiskas konferences un izstādes ir lieliska iespēja apvienot darbu ar atpūtu.

Labs piemērs ir Vanilla Travel organizētais ceļojums starptautiskam advokātu birojam, kura darbiniekiem no visām trim Baltijas valstīm bija jāpiedalās konferencē Larnakā (Kiprā). Lai ceļojums būtu izdevies, bija nepieciešams organizēt ceļojumu 90 cilvēkiem no trīs valstu galvaspilsētām. Ceļojums noritēja trīs dienas un bez dalības konferencē, tika nodrošinātas dažādas izklaidējošas un kolektīvu saliedējošas aktivitātes: foto orientēšanos Larnakas vecpilsētā, ekskursiju ar kuģīti, ballīti pludmales klubā u.c.

Līdzīgs piemērs ir arī Vanilla Travel organizētais piecu dienu ilgais korporatīvais ceļojums uz Dubaiju, kurp bija jānoorganizē nokļūšana 120 cilvēkiem no vairāk kā 30 valstīm (Latvija, Igaunija, Krievija, Kazahstāna, Vjetnama, Nigērija, Slovēnija, Beļģija, Vācija, Baltkrievija u.c.). Ceļojuma programmā bija iekļautas apmācības un labāko darbinieku apbalvošana, EXPO izstādes apmeklējums un svinīgas noslēguma vakariņas ar dzīvo mūziku. Savukārt, ekskursiju daļā bija kruīzs ar tradicionālo dhow laiviņu pa Dubai Marina un vakariņas Burj Khalifa tornī.

4. Kolektīvs atvaļinājums – atpūtas ceļojums

Vai šķiet, ka darbinieku motivācija ir samazinājusies? Atstājiet darbu birojā un dodieties kopīgā atpūtā uz kādu saulainu galamērķi, lai baudītu atpūtu pie jūras un baseiniem!  Šāds kopīgs atvaļinājums ceļojumā var būt pilnībā veltīts mierīgai atpūtai vai arī dažādām aktivitātēm ar komandas saliedēšanas elementiem – tā laikā, piemēram, var sarīkot orientēšanās sacensības kādā pilsētā, mazākas vai lielākas intensitātes pastaigu kalnos, slēpošanu vai braucienu ar riteņiem. Jebkurā gadījumā - gardas maltītes, interesanta izklaižu programma un ekskursijas būtiski cels darbinieku lojalitāti un aizvietos jau ierasto naudas prēmiju.

Vanilla Travel piedāvā darba kolektīvu atpūtas braucienus uz dažādiem siltiem galamērķiem - piemēram, kolektīva izbrauciens uz Malagu, vai darbiniekus saliedējošs ceļojums uz Turcijas kūrortu ar atpūtu pludmales viesnīcā, kopīgām ekskursijām un izklaidēm.

5. VIP līmeņa ceļojumi – valdes sēdēm un biznesa partneriem

Ja pienācis brīdis, kad uzņēmuma vadībai nepieciešams sanākt kopā privātā, neitrālā, bet vienlaikus radošā vidē, lai kopīgi ģenerētu idejas par biznesa attīstību vai apspriestos ar biznesa partneriem, vērts nomainīt ierasto atmosfēru un doties uz citu valsti. Būtiskas šāda ceļojuma sastāvdaļas ir pārdomāts lidojumu grafiks, biznesa klases transports, atpūta premium līmeņa viesnīcās, izsmalcinātas maltītes un elegantas pārrunu telpas.

Vanilla Travel  organizēja ceļojumu kāda Latvijas mediju uzņēmuma valdei uz Austriju, kur bija ieplānota izbraukuma valdes sēde. Mūsu speciālisti parūpējās par ērtu lidojumu, kā arī piemeklēja augsta līmeņa viesnīcu, kur papildu izsmalcinātajai atmosfērai un maltītēm bija pieejami arī SPA pakalpojumi un ārstnieciskie termālie baseini. Savukārt, izklaidei tika noorganizēta ekskursija uz ķirbju sēklu eļļas spiestuvi, vīna darītavas apmeklējums un viduslaiku pils apmeklējums.

6. Ceļojums kā dāvana un prēmija

Vērtīgas korporatīvās dāvanas ir veiksmīgas sadarbības atslēga, tādēļ ceļojums var būt labs veids, kā iepriecināt darbinieku, sadarbības partneri vai klientu, jo sniegs atpūtu, jaunus iespaidus un skaistas atmiņas.

Iespējams uzdāvināt jau izplānotu ceļojumu, kurā noteikts gan galamērķis, gan viesnīca, bet var uzdāvināt arī dāvanu karti, kuru saņēmējs var izmantot pēc sava prāta. Vanilla Travel ceļojumu dāvanu kartes ir iepriecinājušas jau daudzu uzņēmumu darbiniekus, klientus un sadarbības partnerus. Tās ir dāvinātas par godu lielākiem notikumiem, kā arī izspēlētas uzņēmumu veidotās loterijās un mārketinga akcijās.

Vanilla Travel pieredzē ir ceļojuma organizēšana uz Tenerifi uzņēmumam, kas vēlējās iepriecināt savus labākos klientus. Lai to īstenotu, mūsu speciālistiem tika uzticēts noorganizēt lidojumus, dzīvošanu kā arī transferus 110 cilvēku lielai grupai.

Kā ceļojumi var palīdzēt jūsu biznesa mērķu sasniegšanai?

Korporatīvais ceļojums ar Vanilla Travel

Izvēlieties ceļojumu, kas atbilst jūsu vajadzībām, un mēs organizēsim programmu un izklaides, kas atbilst tā formātam un mērķim! Ja vēlaties sava uzņēmuma kolektīvu, sadarbības partnerus vai klientus iepriecināt ar brīnišķīgu ceļojumu, piesakieties konsultācijai ar Vanilla Travel speciālistu.

Pakalpojumā iekļauts:

Kā pieteikties? Aizpildiet pieteikuma anketu un mēs sazināsimies, lai izstāstītu par nākamajiem soļiem!

Saņem ceļojumu jaunumus savā e-pastā!
Izdevīgi piedāvājumi, idejas un padomi veiksmīgam ceļojumam.