Spānijas dārgums – gleznainām pludmalēm bagātā Menorkas sala

Menorka ir viena no Baleāru salām, kas pieder Spānijai un atrodas Vidusjūrā blakus Maljorkai. Lai arī abas salas ir kaimiņienes, tās ir ļoti atšķirīgas. Menorka ir klusāka, mierīgāka, ar mazāk tūristiem. Dzīve šeit rit relaksēti un bez steigas  Šeit neatradīsiet debesskrāpjus vai Vidusjūras piekrastei raksturīgus lielus iepirkšanās un viesnīcu kompleksus. Menorka tiek aizsargāta kā UNESCO Biosfēras rezervāts, tādejādi uz šīs salas nodrošinot ekoloģiski tīru, autentisku un koptu vidi. Ceļojums uz Menorku ļaus Jums izbaudīt patīkamu Vidusjūras klimatu, siltu jūru un patiesi skaistu dabu.

Menorku var dēvēt par pludmaļu paradīzi, jo pateicoties vairāk kā 200 km garajai krasta līnijai, tajā pieejama liela pludmaļu daudzveidība. Šeit katru dienu varat baudīt atpūtu citā pludmalē – gan garās un lēzenās smilšu pludmalēs, gan klinšu un priežu ieskautos gleznainos līcīšos, ko dēvē par “cala”.

 

Viena no skaistākajām un pazīstamākajām pludmalēm ir Cala Macarelleta, kura noslēpusies ainaviskā klinšu ieskautā līcītī un priecē ar savu kristāldzidro, tirkīzzilo ūdeni un mirdzoši baltajām smiltīm. Tā ir ideāli piemērota vieta peldēšanai un koraļļu rifu baudīšanai snorkelējot.

Ja vēlaties baudīt atpūtu plašā smilšu pludmalē, tad Jums piemērota būs Playa de Son Bou. Šī ir Menorkas garākā pludmale un stiepjas apmēram 3 km garumā. Turklāt, tā ir apbalvota ar Eiropas Zilo karogu, kas apliecina vides kvalitātes atbilstību Eiropas standartiem. 

Vēl citas tūristu slavētas pludmales ir arī Cala Pregonda, Cala del Pilar, Play de Binigaus, Playa Arenal d’en Castellun. Visērtāk tās var apceļot ar īrētu automašīnu, jo orientēties salā ir vienkārši – to šķērso viens galvenais ceļš, no kura uz abām pusēm aizvijas šķērsieliņas, kas ved uz pludmalēm un dažādiem apskates objektiem. 

 

Menorkā ir arī daudzas slēptas vai aizsargātas pludmales, kuras sasniegt varēsiet tikai vai nu pa jūru vai dodoties garākā pastaigā.

 

Dodieties ceļojumā uz Menorku un izbaudiet tās unikālo pludmaļu burvību!

2. Ūdens sports un izbraucieni ar kuģīšiem

Protams, Menorkas pludmalēs varat atpūsties ne vien laiski sauļojoties, bet arī izbaudot aktīvu atpūtu. Menorka ir bagāta gan ar skaistiem koraļļu rifiem un krāsainu zemūdens pasauli, gan jūras izskalotām klinšu alām un lagūnām. Izbaudiet tās nirstot profesionālu instruktoru pavadībā, dodoties snorkelēšanas kruīzos, kā arī iepazīstot Menorkas krasta līniju no cita rakursa – braucienā ar kajakiem.  

3. Ekskursija pa lielāko dabiski izveidojušos ostu Vidusjūrā

Ievērības cienīga vieta ir arī Mahon osta, kura ir lielākā dabiski izveidojusies osta Vidusjūrā. Tā ir vairāk kā kilometru gara un līdz pat 30 metriem dziļa, kas dot tai tiesības saukties par otro dziļāko ostu pasaulē. Turklāt, Mahon ostu ieskauj skaistas angļu parauga arhitektūras celtnes, vasarnīcas un seni cietokšņi, tādejādi to padarot arī par interesantu ekskursiju objektu, ko varat izbaudīt izklaidējošā braucienā ar kuģīti.

4. Skaistākās saulrieta vērošanas vietas

Viena no populārākajām tūristu aktivitātēm ceļojumā uz Menorku ir saulrietu vērošana. Lai redzētu iespaidīgākos rietošās saules skatus, ir vērts doties uz Punta Nati bāku, no kuras paveras labākie skati. Uz šo bāku ved skaists, taču šaurs ceļš, ko var mērot gan ar mašīnu, gan velosipēdu. Jo tuvāk bākai, jo ceļš kļūst šaurāks, tādēļ jau laicīgi jāizvēlas parkošanās vieta, lai nenobloķētu satiksmi.

Skaistus Vidusjūras skatus un saulrietus varat vērot arī no bāra Cova d’en Xoroi terases. Šī ir unikāla izklaides vieta, kur varat baudīt ne tikai kokteiļus, dejas un dažādus tematiskos pasākumus, bet arī skaistus dabas skatus uz klinšaino Vidusjūras piekrasti, jo bārs ir izbūvēts klints alās 80 metru augstumā virs jūras līmeņa. Ieejas maksa bārā ir atkarīga no diennakts laika, kad vēlaties turp doties. Ņemiet vērā, ka ap saulrietu biļetes ir dārgākas.

6. Ainaviski panorāmas skati

Monte Toro ir Menorkas augstākais kalns, no kura paveras brīnišķīgi panorāmas skati uz visu salu. Kalna augstums ir 342 metri un tā virsotni varat sasniegt braucot ar mašīnu pa līkumainiem kalnu ceļiem vai dodoties ar kājām. Turpat virsotnē atrodas arī baznīca Verge del Toro a Kristus statuju. Pēc augstā kāpiena varēsiet sevi atalgot ar kafijas tasi un kādu uzkodu turpat esošajā kafejnīcā.

7. Pārgājiens apkārt salai

Menorkas sala ir tik maza, ka aktīvās atpūtas cienītāji var tai apiet apkārt pa vēl 13.gadsimtā izveidotu ceļu Cami de Cavalls, kura kopējais garums ir 185 kilometri. Ceļa sākotnējais uzdevums bija palīdzēt aizsargāt salu no iebrucējiem, tādēļ to apsargāja jātnieku kavalērija. Pateicoties tai, arī ir radies ceļa nosaukums, kas tulkojumā nozīmē – Zirgu ceļš.

 

Ir vairāki veidi, kā pārvietoties pa šo ceļu. Varat doties kājām, braukt ar velosipēdu vai kā senatnē – jāt zirga mugurā. Ceļš vijas gar visu Menorkas salas perimetru un no tā paveras brīnišķīgi skati uz salas piekrasti. Viss maršruts ir sadalīts 20 posmos – 5 – 14 km katrs, tādejādi varat izvēlēties sev piemērotāko ceļa garumu.

8. Senatnes noskaņas vecpilsētā

Viduslaiku ieliņu burvību un senu arhitektūru varēsiet izbaudīt Menorkas rietumu krastā esošajā ostas pilsētiņā Ciutadella. Tās vēsturiskajā kvartā Es Born atradīsiet senas pilis, baznīcas un cietokšņus. Daudzus ceļotājus uz šejieni vilina arī pilsētiņas rosīgā nakts dzīve un dažādi tematiskie festivāli, piemēram, Sant Joan festivāls, kas norit 23-24 jūnijā. Tā laikā tiek svinēti vasaras saulgrieži un notiek dažādi svētku pasākumi un atrakcijas.

9. Mistiski megalītiskie pieminekļi

Interesants akcents, kas papildina Menorkas vidi, ir pa visu salu izkaisīti seni megalītiski pieminekļi, kuru izcelšanās un mērķi nav skaidri zināmi. Viena no versijām ir, ka tie tika izveidoti talaiotiskajā periodā un senajiem cilvēkiem pildīja mājvietu, izlūkpunktu vai nocietinājumu funkcijas. Ja Jūs aizrauj seni arheoloģiski izrakumi un vēstures liecības, iesakām apmeklēt kādas no slavenākajām Menorkas arheoloģisko izrakumu vietām ar senām kapenēm un talaiotisko ciematu drupām. Slavenākās ir The Naveta de Tudons, Cal Morell Necropolis un Torre d’en Galmes.

Dodieties ceļojumā uz Menorku un iepazīstiet tās skaisto

dabu, brīnišķīgās pludmales un autentisko vidi!

Saturs

Saņem ceļojumu jaunumus e-pastā!

Akcijas, iedvesma un padomi ceļotājiem!

saņem savā epastā