Portugāles arhipelāgā apslēptie – Azoru salu dārgumi

Atlantijas okeāna vidū atrodas deviņas dinamiskas, bet pārsteidzoši atšķirīgas Azoru salas, kuras radušās, vulkāniskas aktivitātes rezultātā. Šī aktivitāte radījusi ne tikai pašas salas, bet arī iespaidīgas krāteru ainavas, karstos avotus, alas, krāšņus ūdenskritumus un geizerus. Pateicoties Azoru salu reljefa un krāsu dažādībai, vietējie iedzīvotāji katrai no tām ir piešķīruši savu krāsas apzīmējumu – no dzeltenās un zaļās līdz pat melni pelēkai. 

 Azoru salas vilina pie sevis unikālu skatu un dabas mīļotājus, jo to vulkāniskā daba iepriecina gan ar daudzveidīgām aktīvās atpūtas iespējām, gan ar lieliskām Instagram cienīgām ainavām.

Uzzini, ko noteikti vajadzētu piedzīvot ceļojumā uz Azoru salām!

1. Iepazīt Sao Migel salu

Šī ir lielākā un zaļākā no Azoru salām, kuras ainavās var saskatīt vairāk nekā 200 dažādu zaļās krāsas toņu.  Ja ceļojumam nav daudz laika, Sao Migel sala dos lielisku vispārēju priekštatu par visām Azoru salām. Šeit var baudīt atpūtu vulkānisko smilšu pludmalēs, doties pārgājienos pa mūžzaļiem subtropu mežiem, kāpt klintīs un nodoties dažādiem ūdens sporta veidiem. 

2. Izstaigāt burvīgo Ponte Delgada pilsētu

Sao Migela salas galvaspilsēta Ponta Delgada ir viena no tām apbrīnojami burvīgajām pilsētām ar šaurām, bruģētām ieliņām, mājīgiem restorāniem un unikālu, melnbaltu arhitektūru, kurās garantēta nesteidzīga atpūta. Dodies pastaigā pa ostas promenādi, iepazīsti senas katedrāles un muzejus, kā arī nobaudi portugāļu vīnu kādā vēsturiskā kvartāla kafejnīcā!

3. Baudīt Sete Cidades ezeru ainavas

Leģenda vēsta, ka ezeri izveidojušies no gana un princeses asarām, kuriem bija aizliegta mīlestība un viņiem tiekoties pēdējo reizi, to asaras izveidoja Cidades ezerus. Zilacainā gana asaras – zilo, bet zaļās princeses acis – zaļo ezeru. Abi ezeri atrodas milzīgā izdzisuša vulkāna krāterī un skaidrā laikā zaigo spilgtās krāsās.

4. Apskatīt tējas plantācijas

Apmeklē Gorreanas fabriku, kam pieder vienīgā tējas plantācija Eiropā. Baudi ainaviskos skatus uz tējas krūmu terasēm, iepazīsties ar šīs unikālās fabrikas darbību un nobaudi tasi vietējās tējas vai šeit ražoto saldējumu, kas skaitās pats garšīgākais salā. 

5. Izbaudīt peldi starp vulkāniskajām klintīm

Terseiras salas burvībā, okeāna piekrastē, Biscoitos ciematā atrodas brīnišķīgi, sastingušas lavas izveidoti, dabiski baseini, ko ieskauj tumšas bazalta klintis. Pelde zilajā ūdenī starp tumšajām klintīm būs unikāla pieredze, ko ar prieku atcerēsies vēl ilgi!

6. Pastaigāties pa Ribeira dos Caldeirões parku

Šis dabas parks stiepjas gar upes piekrasti un ir bagāts ar retiem augiem un putnu sugām. Šeit Tevi priecēs ciedra koku audzes un milzīgi hortenziju krūmi, kā arī pats gleznainākais salas ūdenskritums – Līgavas plīvurs.

7. Nobaudīt neparastos portugāļu ēdienus un vīnus

Tikai Azoru salās var nobaudīt vulkāna augsnē gatavotu maltīti “kozido”, izgaršot tradicionālo zivju ēdienu ar nosaukumu “lapas”, klāt malkojot salas piedāvātos gardākos vīnus. Ja ceļojumos labprāt baudi interesantus tradicionālos ēdienus, tad šie noteikti būtu jāiekļauj Tavā Azoru salu ēdienkartē.

Ieteikums ceļotājiem

Kaut arī klimats šeit ir vēl siltāks nekā pašā Portugālē, laikapstākļi Azoru salu dažādos reģionos var būtiski atšķirties, tādēļ šo salu viesiem svarīgi paņemt līdzi mainīgajiem laikapstākļiem  atbilstošu apģērbu, kā arī ieteicams lejuplādēt “SpotAzores” aplikāciju, kur var redzēt, kādi laikapstākļi dažādos reģionos sagaidāmi konkrētajā laikā.

Saturs

Saņem ceļojumu jaunumus e-pastā!

Akcijas, iedvesma un padomi ceļotājiem!

saņem savā epastā