Turcijas viesnīcas gatavojas ceļotāju uzņemšanai

Informācija atjaunota 29.06.2020.

Turcija pamazām atver savas robežas ceļotājiem, vienlaikus ieviešot stingras higiēnas prasības tūrisma un viesmīlības nozares uzņēmumiem. Lai nodrošinātu drošu atpūtas vidi, jaunie noteikumi būs jāievēro gan apkalpojošajam personālam, gan arī Turcijas viesiem. Sertifikācijai, kuras mērķis ir novērst Covid-19 vīrusa izplatību, pieteikušās jau vairāk kā 727 viesnīcas un apmēram 900 restorāni. 

Ar sertificēto iestāžu sarakstu var iepazīties Turcijas Kultūras un Tūrisma mājas lapā.

Video, kā Vanilla Travel favorīts - viesnīca Calista Luxury Resort gatavojas uzņemt ceļotājus

Lai arī Turcija savas robežas jau ir atvērusi, čarterreisi uz Turciju no Rīgas vēl nav atsākti. Turklāt, atgriežoties Latvijā no Turcijas ceļotājiem ir jāievēro 14 dienu karantīna. 

Noteikumi Turcijas viesnīcās

  • Viesnīcu telpas un koplietošanas priekšmeti tiek regulāri dezinficēti, lai nodrošinātu maksimālu viesu drošību. Nākamie viesi istabā tiek uzņemti tikai pēc 24 h intervāla. Viesiem ierodoties, tiek dezinficēta viņu bagāža.
  • Atsevišķās viesnīcās iespējams ierodoties reģistrēties viesnīcas online aplikācijā, tādējādi saīsinot reģistratūrā pavadīto laiku.
  • Sauļošanās gultas pludmalēs un pie baseina izvietotas ievērojot 1.5 metra attāluma principa.
  • Maltītes restorānos un bāros pasniedz un servē apkalpotāji. Deserti un augļi tiek servēti vienreiz lietojamos traukos.
  • Saunām un pirtīm ir ierobežots apmeklējuma laiks – līdz 30 min.
  • Viesnīcās maskas obligāti nav jānēsā, taču tās ir pieejamas
  • Pēc iespējas jāievēro 2 m distance starp citiem viesnīcas viesiem un personālu
  • Pie viesnīcu ieejas izvietotas termālās kameras, kas automātiski nosaka viesu un darbinieku temperatūru. Simptomu gadījumā (~ 38°C) cilvēks tiek izolēts tam speciāli paredzētā viesnīcas telpā līdz ierodas mediķi un veic diagnostiku.

Apskates objekti un izklaides

  • Atvērti muzeji, tūristu apskates objekti un tirdzniecības centri. To apmeklējuma laikā jānēsā maskas.
  • Restorāni un kafejnīcas darbojas. Starp galdiņiem jāievēro vismaz 1.5 m attālums, bet starp krēsliem – 60 cm.

Pārvietošanās

Sabiedriskajā transportā (autobusā, metro, vilcienā utt.) ir jānēsā maskas. Tas uzņem tikai 50% no pasažieriem (piemēram, 50-vietīgā autobusā var braukt 25 pasažieri).

Noteikumi Turcijas lidostās

Līdz 15.jūlijam Turcijas lidostās tiks izveidoti testēšanas centri, kuros ikvienam būs iespēja nodot Covid-19 analīzes. To cena būs 15 EUR un rezultāti būs gatavi 2 stundu laikā. Testu veikšana nebūs obligāta prasība, izņemot gadījumos, ja ceļotāja temperatūra pārsniegs 37.8 grādus. Šādā gadījumā tests būs obligāts, taču to veiks bez maksas.  

Apdrošināšana ceļotājiem

Turcijas valdība plāno ieviest speciālu veselības apdrošināšanas programmu ceļotājiem, kas segs gan pēkšņas Covid -19 saslimšanas izraisītās izmaksas ceļojuma laikā, gan nodrošinās citas garantijas. Apdrošināšanas cena cilvēkam atkarībā no izvēlētajiem nosacījumiem uz 7 dienu ceļojumu varētu būt 13 – 33 EUR.

Līdzīgi raksti

Saņem ceļojumu jaunumus e-pastā!

Akcijas, iedvesma un padomi ceļotājiem!

saņem savā epastā