Kādi noteikumi jāievēro dodoties ceļojumā un atgriežoties Latvijā

Saņemt piedāvājumu
Sākums / Blogs / Nekategorizēts / Kādi noteikumi jāievēro dodoties ceļojumā un atgriežoties Latvijā

Kādi noteikumi jāievēro dodoties ceļojumā un atgriežoties Latvijā

Kādi noteikumi jāievēro dodoties ceļojumā un atgriežoties Latvijā

Kas jāievēro pirms došanās ceļojumā?

Aktuālie galamērķu ieceļošanas noteikumi

Noteikumi dažādos ceļojumu galamērķos ir mainīgi, kā arī bieži atšķiras atkarībā no tā, vai cilvēks ir vakcinējies pret Covid-19, nav vakcinējies vai ir izslimojis. Būtisku lomu spēlē arī tā brīža Latvijas Covid-19 saslimstības 14 dienu kumulatīvais rādītājs uz 100 000 iedzīvotāju. Ja tas ir paaugstināts, atsevišķas valstis konkrētajā periodā ceļotājiem no Latvijas var ieviest stingrākus ierobežojumus un otrādi - atvieglot tos gadījumā, ja saslimstības līmenis mūsu valstī ir zems.

Ar aktuālajiem ieceļošanas noteikumiem galamērķos iespējams iepazīties mūsu blogā, galamērķu ceļvežos. Tomēr pirms došanās ceļojumā iesakām vienmēr vēlreiz pārbaudīt drošības prasības izvēlētajā galamērķi, kā arī konsultēties par tām ar savu ceļojumu konsultantu.

Covid-19 testi pirms ceļojuma

Saskaņā ar daudzu galamērķu ieceļošanas nosacījumiem pirms ierašanās valstī nepieciešams veikt Covid-19 testu. Visbiežāk - 48-72 h pirms ceļojuma. Ērti un ātri to var izdarīt Veselības centra 4 laboratorijās: Grebenščikova ielā 1 un Krišjāņa Barona ielā 119. Jāņem vērā, ka sertifikāts ar QR kodu, kas nepieciešams, uzrādīšanai lidostās, tiek ģenerēts tikai maksas analīžu gadījumā. Lai pieskaņotu testēšanas laiku jūsu ceļojuma datumam, svarīgi laicīgi pierakstīties: elektroniski, rakstot uz e-pastu: [email protected] vai zvanot pa tālruni 67298500.

Veselības centra 4 Covid-19 testu cenas:

ES digitālais sertifikāts

Vakcinācijas sertifikāts ceļošanai būs derīgs tikai tādā gadījumā, ja ir saņemta Jannsen 1. pote vai Comirnaty, Spikevax (Moderna), Vaxzevria (AstraZeneca) 2. pote un pēc vakcinācijas ir pagājušas vismaz 15 dienas, t.i. sertifikāts būs derīgs 16. dienā pēc vakcinācijas. Savukārt, pārslimošanas sertifikāts ir pieejams izveidei ne ātrāk kā 11. dienā pēc pozitīva laboratoriskā testa rezultāta (SARS-Cov2 RNS). Pārslimošanas sertifikāta derīguma termiņš ir 180 dienas no pozitīva testa rezultāta noteikšanas.

Sertifikātu iespējams iegūt mājas lapā https://covid19sertifikats.lv un sertifikātu papīra formātā (drukātu) jāņem līdzi dodoties ceļojumā. COVID-19 sertifikātam jābūt papīra formātā (drukātam vai oriģinālam) angļu valodā. 

Kas jāievēro atgriežoties Latvijā?

No 01.04.2022., ieceļojot Latvijā, vairs nav jāuzrāda sadarbspējīgs vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts, vai negatīvs Covid-19 testa apliecinājums. Tas attiecas gan uz vakcinētiem, gan nevakcinētiem, gan Covid-19 pārslimojušiem ceļotājiem.

Sadarbspējīgs vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts vai negatīvs Covid-19 testa apliecinājums būs nepieciešams tikai ieceļojot Latvijā no īpaši augsta riska valstīm. Šo valstu sarakstu publicē Slimību profilakses un kontroles centrs, un pašlaik šādas valstis nav noteiktas.

Pašizolācija nav jāievēro

Sākot ar 2022. gada 16. februāri neatkarīgi no vakcinācijas statusa vai ieceļošanas valsts pašizolācija nav jāievēro, bet sākot ar 1. martu pirms atgriešanās Latvijā vairs nav jāaizpilda covidpass.lv anketa.

Kā rīkoties, ja pirms lidojuma uz Latviju saņemts pozitīvs Covid – 19 testa rezultāts?

Būs jāpaliek ceļojuma galamērķī pašizolācijā vismaz 7 dienas (atkarīgs no attiecīgās valsts noteikumiem). Atgriezties Latvijā varēs, kad būs saņemts apstiprinājums no vietējā ārsta, ka apkārtējiem vairs nepastāv risks inficēties ar Covid – 19. Šajā gadījumā uzturēšanos viesnīcā un atpakaļceļa izdevumus apmaksā pats ceļotājs vai apdrošināšanas kompānija, ja ir noformēta ceļojuma veselības apdrošināšana, kura ietver Covid – 19 saslimšanas risku.

Saņem ceļojumu jaunumus savā e-pastā!
Izdevīgi piedāvājumi, idejas un padomi veiksmīgam ceļojumam.