Kādi noteikumi jāievēro pēc ceļojuma atgriežoties Latvijā

Saturs

Visām personām

Pirms ieceļošanas jāaizpilda COVIDPASS anketa ar apliecinājumu, ka ievēros valstī noteiktos epidemioloģiskās drošības pasākumus. Anketa ir jāaizpilda 48 stundas vai mazāk pirms Latvijas Republikas robežas šķērsošanas.Anketa atrodama šeit.

Nevakcinētām personām

COVID TESTS – ir jāuzrāda negatīvs Covid-19 testa rezultāts, kurš veikts pēc PCR metodes 72 h vai mazāk pirms ierašanās Latvijā. Ja Covid 19 tests ir pozitīvs, tad ierasties Latvijā ar lidmašīnu nav atļauts, Latvijas pilsoņi var atgriezties  Latvijā šķērsojot sauszemes robežu ar privāto autotransportu arī ar pozitīvu Covid 19 testa rezultātu. 

PAŠIZOLĀCIJA

  • iebraucot no zema riska valsts (14 dienu saslimšanas kumulatīvais rādītājs nepārsniedz 75 gadījumus uz 100`000 iedzīvotājiem) nav jāievēro pašizolācija. 
  • Iebraucot no augsta riska valsts (14 dienu saslimšanas kumulatīvais rādītājs pārsniedz 75 gadījumus uz 100`000 iedzīvotājiem) ir jāievēro 10 dienu pašizolācija

Pilnībā vakcinētām personām

COVID TESTS UN PAŠIZOLĀCIJA – nav jāuzrāda negatīvs Covid -19 tests vai jāievēro pašizolācija (izņēmums ir atgriešanās no Emergency Break valstīm, kurās ir ļoti augsta saslimstība vai notiek strauja jauna Covid -19 vīrusa celma izplatība)

COVID-19 izslimojušām personām

Ja izslimots pēdējo 3 mēnešu laikā un var uzrādīt sertifikātu, kurā apliecināta izveseļošanās no Covid 19.

COVID TESTS UN PAŠIZOLĀCIJA – nav jāuzrāda negatīvs Covid -19 tests vai jāievēro pašizolācija (izņēmums ir atgriešanās no Emergency Break valstīm, kurās ir ļoti augsta saslimstība vai notiek strauja jauna Covid -19 vīrusa celma izplatība).

Bērniem

COVID TESTS UN PAŠIZOLĀCIJA – bērniem līdz 12 gadu vecumam, ieceļojot Latvijā, nav jāuzrāda negatīvs tests. ttiecībā uz pašizolāciju uz viņiem attiecas tādi paši nosacījumi kā uz viņu pavadoņiem: ja bērnu pavadošā personai nav jāatrodas pašizolācijā, tad tā nav jāievēro arī bērnam. Taču 10 dienas pēc ieceļošanas šiem bērniem nav ļauts kontaktēties ar personām ārpus savas mājsaimniecības, apmeklēt publiskus pasākumus, bērnu kolektīvus, doties uz nometni, skolu vai bērnudārzu, kā arī izmantot sabiedrisko transportu.

Svarīgi! Visiem apliecinājumiem, sertifikātiem, testa rezultātiem utt. jābūt angļu valodā.

Informācija par ieceļošanas kārtību ir ievietota saskaņā ar valsts iestāžu (Satiksmes ministrijas un Slimības kontroles un profilakses centra) normatīvo aktu pašreizējo interpretāciju. Ja šī interpretācijas mainīsies, SIA Vanilla Travel nenes atbildību par neprecīzas informācijas sniegšanu.

Uzzini par ceļojumu jaunumiem pirms citiem!

Izdevīgi piedāvājumi, iedvesma un padomi veiksmīgam ceļojumam. Piesakies un saņem e-pastā!

Saņem ceļojumu jaunumus e-pastā!