Atpūtas ceļojums uz Arābu Emirātiem

Apvienotie Arābu Emirāti ir viena no bagātākajām un greznākajām austrumu valstīm, kura, turklāt, radīta tuksneša vidū. Šeit mūsdienu augstās tehnloģijas satiek senās arābu tautas tradīcijas un pārsteidz ar savu eksotisko vidi un kultūru. Dubaija un Abū Dabī ir iecienītākā izvēle atpūtai Arābu Emirātos. Ceļotāji bieži apvieno abu emirātu apskati vienā ceļojumā, jo starp tiem kursē ērts sabiedriskais transports, kā arī var izmanto auto īri.

Kam iesakām ceļojumu uz Arābu Emirātiem?

Arābu Emirātu siltā saule, skaistās pludmales un elegantās viesnīcas nodrošinās lielisku atpūtu gan pieaugušajiem, gan bērniem. Šī bagātā valsts Persijas līča krastos piedāvā visu nepieciešamo premium līmeņa brīvdienu baudīšanai – džipu safari pa zeltaino tuksnesi, izklaidējošus jahtas kruīzus, pastaigas brīnišķīgos botāniskos dārzos un “shoppingu” milzīgos iepirkšanās centros.

Eksotiskajos emirātos atrodami mūsdienu tehnoloģiju un arhitektūras ievērojamākie sasniegumi – mākslīgas salas un pludmales, unikālas mošejas, augsti debesskrāpji, iespaidīgi atrakciju parki un dažas no greznākajām pasaules viesnīcām. Tomēr emirāti nav tikai modernas pilsētas un greznība, tajos ir saglabājusies arī senā arhitektūra un šarmantā seno austrumu atmosfēra – ieliņas ar tradicionālajiem veikaliem, kā arī tipiskas arābu arhitektūras celtnes un tirdziņi.  

Ko apskatīt Arābu Emirātos?

Sheikh Zayed mošeja

Trešā lielākā mošeja pasaulē un viens no mūsdienu Abū Dabī simboliem. Cilvēka radīts brīnums – žilbinoši balta marmora ēka, ko rotā dārgakmeņiem inkrustētas kolonnas un kupoli, kas  spoguļojas blakus izveidotā mākslīgā ezera ūdenī. Īpaši skaista tumsā, kad ir krāšņi izgaismota.

Luvras muzejs

Muzeja komplekss atrodas pie lagūnas Abū Dabī un sastāv no 55 baltiem blokiem, kas paslēpti zem milzīga kupola un kalpo kā lielisks fons izstādītajiem mākslas darbiem. Šajā unikālajā muzejā varat apskatīt vairāk kā 600 dažādu laikmetu un tautību mākslinieku darbus, tai skaitā – Leonardo da Vinči, Monē un Pikaso.

Burj Khalifa

Pasaulē augstākā celtne,  kuras 124. stāvā atrodas publiski pieejama skatu platforma ar āra terasi, no kuras paveras fantastisks panorāmas skats uz visu tuksneša metropoli – Dubaiju.

Ziedu dārzs Miracle Gardens

Dubaijas lepnums – pasaulē lielākais un krāšņākais ziedu dārzs. Tajā starp gājēju celiņiem, tiltiņiem un strūklakām zied 50 miljoni iespaidīgos ornamentos, figūrās un alejās izkārtoti ziedi.

Corniche pludmale

Lieliski uzturēta Zilā karoga pludmale Abu Dabī, no kuras paveras skats uz iespaidīgiem debesskrāpjiem un Arābijas līci. Baudiet sauli un atpūtu, kā arī pastaigas pa gājēju promenādi  ar soliņiem un palmu rotātiem, krāšņiem dārziem!

Ceļojums uz Arābu Emirātiem ar bērniem – atrakcijas, ko iesakām

Warner Bros. World

Tematiskais parks ar atrakcijām, jautrajiem kalniņiem, veikaliem, restorāniem un šoviem – viss kas nepieciešams jautrām un piedzīvojumiem piepildītām ģimenes brīvdienām! Ļaujieties izklaidēm, kā arī satieciet slavenus multfilmu personāžus un iemīļotus supervaroņus.

Yas Waterworld

Viens no labākajiem ūdens atrakciju parkiem Arābu Emirātos! Ūdens slīdkalniņi un atrakcijas visiem vecumiem – sākot no drošas plunčāšanās seklos baseinos līdz pat adrenalīna pilnam nobraucienam tornado caurulē.

Ferrari World

Sajūtieties kā F1 trasē un izvizinieties visdažādāko ferrari automašīnu modeļos! Baudiet atrakcijas, sacentieties kartingu trasēs un virtuālajos simulātoros, kā arī dodieties asu izjūtu bagātā nobraucienā pa ātrākajiem amerikāņu kalniņiem pasaulē.

Emirates Park Zoo

Satieciet mājestātiskos baltos tīģerus, Sibīrijas lāci, lauvas, žirafes un vēl 1700 dzīvniekus šajā iespaidīgajā zooloģiskajā dārzā, kurā iespējams dzīvniekus ne tikai apskatīt, bet arī nobaudīt kopā ar viņiem brokastis.

Labākais laiks ceļojumam uz Arābu Emirātiem

Arābu Emirātos karsti laikapstākļi ir visu gadu un turp var doties jebkurā gadalaikā. To laikapstākļi iedalās trīs sezonās.

  • Vasara sezona (ļoti karsts ~ +40 °C) – no jūlija līdz augustam;
  • Starpsezona (vidēji karsts ~ +33°C) – no aprīļa līdz maijam un no septembra līdz oktobrim;
  • Ziemas sezona (patīkami silts un sauss ~ +25 °C) – no decembra līdz martam.

Pateicoties sausajam klimatam, karstā gaisa temperatūra nav nomācoša, bet ūdens temperatūra jūrā nekad nav zemāka par +19 °C. Saule spīd un skaidras debesis ir 360 dienas gadā – tik tiešām ideāls atpūtas galamērķis visa gada garumā!

Noderīga informācija ceļojumam uz Arābu Emirātiem

Interesanti fakti par Arābu Emirātiem

  • Viens no arhitektūras augstākajiem sasniegumiem ir cilvēku radītās salas Dubaijā. Slavenākā no tām ir palmas formā izveidotā sala The Palm Jumeirah, kas ir kā maza pilsēta ar viesnīcām, mājām un pat viensliežu vilcieniem.
  • Dubaijas polcija ir, iespējams, viena no stilīgākajām policijām pasaulē, jo savā ikdienas darbā izmanto tādas dārgas sporta mašīnas kā Bugatti, Ferrari un Lamborghini. Taču noziedzības līmenis šeit ir ļoti zems, tādēļ mašīnas pamatā tiek izmantotas, lai mierīgi patrulētu ievērojamākajos apskates objektos un tūrisma zonās.
  • Piekūni Arābu Emirātos tiek turēti augstā godā, jo ir spēlējuši būtisku lomu šīs valsts vēsturē, palīdzot senajiem beduīniem medīt tuksnesī. Piekūns tiek izmantots kā simbols uz naudas zīmēm, šiem putniem ir veltīta vesela slimnīca, kā arī to izvešanai no valsts ir nepieciešama speciāla atļauja.
  • Darba nedēļa Arābu Emirātos sākas ar svētdienu. Brīvdienas šeit ir piektdienās un sestdienās, jo piektdiena islama ticīgajiem ir lūgsnu diena un tai ir pakārtota darba nedēļa.
  • Dubaijā darbojas pasaulē garākā metro sistēma, kuras darbību vada un regulē vienīgi elektroniski bez cilvēka – vadītāja palīdzības. Šis metro darbojas ļoti precīzi  un ir ērts pārvietošanās līdzeklis emirāta iepazīšanai.

Izvēlies profesionāli organizētu ceļojumu uz Arābu Emirātiem!

Esam atpūtas ceļojuma eksperti ar vairāk kā 25 gados uzkrātu pieredzi un zināšanām, kā arī pārbaudītiem partneriem visos pasaulē populārākajos ceļojumu galamērķos.

Uzzini par Vanilla Travel piedāvājumu atpūtas ceļojumiem uz Arābu Emirātiem.

Saņem ceļojumu jaunumus savā e-pastā!

Izdevīgi piedāvājumi, idejas un padomi veiksmīgam ceļojumam.
Uzdot jautājumu
Saņem atbildi no Vanilla Travel ceļojumu ekspertiem.

Saņem ceļojumu jaunumus e-pastā!