Atpūtas ceļojums uz Krētas salu

Saņemt piedāvājumu
Sākums / Blogs / Galamērķu ceļvedis / Atpūtas ceļojums uz Krētas salu

Atpūtas ceļojums uz Krētas salu

Atpūtas ceļojums uz Krētas salu

Siltās Vidusjūras ieskautā Krēta ir lielākā un ceļotāju iecienītākā Grieķijas sala. Tā priecē gan ar saules pielietām, zeltainām smilšu pludmalēm populārākajās kūrortpilsētās Hersonisos, Hanija un Malia, gan klinšu ieskautiem līcīšiem un lagūnām citviet piekrastē. Krētā ir patīkami silts klimats, gleznainas pilsētas un dabas ainavas, kvalitatīvas viesnīcas un plašas ekskursiju un izklaides iespējas. 

Pateicoties ērtajai prāmju satiksmei, ceļojums uz Krētu ir ideāls sākumpunkts arī citu Grieķijas salu apskatei. Tikai dažu stundu brauciena attālumā ar prāmi atrodas Santorini, Naxos, Paros, Ios un Mykonos salas.

Čarterlidojumi no Rīgas uz Krētas kūrortiem notiek līdz 19. septembrim.

Kam iesakām ceļojumu uz Krētu?

Krētas piekraste stiepjas vairāk kā 900 km garumā un piedāvā visdažādākās pludmales, kurās pavadīt bezrūpīgu atpūtu kopā ar bērniem, ļauties romantiskai divvientulībai vai nodoties jautrām izklaidēm draugu kompānijā. Sauli un jūru te var baudīt gan maigu smilšu pludmalēs un seklos līčos, gan klinšainās oļu pludmalēs un apslēptās lagūnās.

Krētā ir viss nepieciešamais ūdens izpriecām gan lieliem, gan maziem ceļotājiem - sākot ar jahtu kruīziem un izbraucieniem ar ūdens motocikliem, un beidzot ar makšķerēšanu. Un tam visam pāri - senā, mītiem apvītā vēsture, ko vislabāk iepazīt muzejos un arheoloģiskajos parkos, kā arī pasakainie grieķu ciematiņi, kuros sajust šīs kultūras īpašo šarmu.

Krēta ir īpaši draudzīga ģimenēm, kas ceļo ar bērniem, jo daudzas viesnīcas šeit piedāvā bērnu baseinus ar slidkalniņiem, rotaļu laukumus, izklaidējošas animācijas un mini diskotēkas turpat viesnīcas teritorijā. Bērniem atpūtu krāsaināku padarīs arī ūdens prieki Krētas akvaparkos un pastaigas starp dinozauriem atrakciju parkā.

Savukārt, jauniešus priecēs rosīgas kūrortpilsētas ar bāriem, restorāniem un naktsklubiem, kā arī iespēja par mazām naudiņām noīrēt mašīnu un doties uz vientuļām pludmalēm vai pastaigā pa kalnu takām un aizām, bet pāri būs sajūsmā par fantastiskiem saulrietiem, romantiskiem ciematiņiem un satriecošiem saulrieta skatiem virs Mirabello līča.

Krētā ir viss nepieciešamais ūdens izpriecām gan lieliem, gan maziem ceļotājiem - sākot ar jahtu kruīziem un izbraucieniem ar ūdens motocikliem, un beidzot ar makšķerēšanu. Un tam visam pāri - senā, mītiem apvītā vēsture, ko vislabāk iepazīt muzejos un arheoloģiskajos parkos, kā arī pasakainie grieķu ciematiņi, kuros sajust šīs kultūras īpašo šarmu. Noteikti iesakām nobaudīt arī tradicionālo grieķu virtuvi kādā no viesmīlīgajām tavernām, kuras lepojas ar bagātīgu jūras velšu piedāvājumu.

Ko apskatīt Krētā?

Seitan Limania pludmale

seitan lemania pludmale kreta1

Apslēptais Krētas salas dārgums – grūti pieejama, taču vienreizēji skaista stāvu klinšu ieskauta pludmale, kurai papildu burvību piešķir tās nosaukums, kas tulkojumā nozīmē Sātana osta.

Balos lagūna

Viena no fotogrāfētākajām vietām Krētā, ko visērtāk sasniegt ar kuģīti. Slavena ar savu tirkīzzilo ūdeni un eksotiski sniegbaltajām smiltīm, kas, pateicoties sīkajām gliemežvāku drumslām, daudzviet iekrāsojušās rozā tonī.

Knossas pils

Knosas pils Krēta

Lielākais bronzas laikmeta arheoloģiskais piemineklis Krētā, kas aizņem apmēram 2 hektārus lielu platību un pēc savas uzbūves atgādina labirintu. Pastāv versija, ka pils piederējusi valdniekam Mīnojam un ir par pamatu briesmoņa Mīnotaura labirinta mītam.

Agios Nikolaos pilsēta

Gleznaina piekrastes pilsētiņa, kuras centrā atrodas dziļš saldūdens ezers - Vulismeni, kuru ar jūru savieno kanāls. Saskaņā ar leģendu šajā ezerā reiz peldējušās grieķu dievietes Atēna un Artemīda. Šeit paveras lieliski skati uz jūru un rūsganās nokrāsas kalniem, kā arī elegantās grieķu pilsētiņas arhitektūru.

Samarijas aiza

Garākā aiza Eiropā un daudzveidīgs dabas parks, kurā iespējams doties lejup pa kanjonu līdz pašai Lībijas jūrai. Turklāt, visa šī garā ceļa laikā pār jums sliesies divas milzīgas akmens sienas un visam pāri – Krētas zilā debess.

Ceļojums uz Krētu ar bērniem – atrakcijas, ko iesakām

Akvārijs Cretaquarium

Viens no lielākajiem un modernākajiem akvārijiem Eiropā. Lielisks veids, kā ceļojumā uz Krētu iepazīstināt bērnus ar Vidusjūras zemūdens iemītniekiem un eko sistēmu. 

Atrakciju parks Dinosauria Park

Aizvediet bērnus uz dinozauru parku, kurā pilnā augumā izvietotas aizvēsturisko dzīvnieku un dinozauru figūras, kuras kustās un taisa trokšņus. Dodieties izglītojošā pastaigā un iepazīstiet šos senos dzīvniekus neierastā vidē.

Ūdens atrakciju parks Acqua Plus

Viens no populārākajiem ūdens atrakciju parkiem Krētas salā. Iedalīts divās daļās – pieaugušajiem ar ekstremāliem ūdens slīdkalniņiem un bērniem pemērotā – drošā nodalījumā ar seklākiem baseiniem un zemākiem nobraucieniem. 

Piemērotākais laiks ceļojumam uz Krētu

Krēta ceļojums

Labākās viesnīcas pludmales atpūtai Krētas kūrortos

Daudzas Krētas viesnīcas ir būvētas grieķu ciematiņu stilā ar koptiem dārziem, kas labāk palīdzēs izjust Grieķijas atmosfēru. Te pieejamas arī modernas, premium līmeņa viesnīcas un villas ar privātajiem baseiniem, ko papildina panorāmas skati uz jūru.

Lai tavas brīvdienas būtu izdevušās, esam atlasījuši labākās pludmales viesnīcas Krētas kūrortos, ņemot vērā izdevīgāko cenu un kvalitātes attiecību, kā arī mūsu klientu atsauksmes. Ieskaties un izvēlies sev piemērotāko!

Noderīga informācija ceļojumam uz Krētu

Interesanti fakti par Krētu

Izdevīgākie ceļojumi uz Krētu

Ceļojumu piedāvājumus un labākās cenas atpūtai Krētas kūrortos apskatiet šeit!

Saņem ceļojumu jaunumus savā e-pastā!
Izdevīgi piedāvājumi, idejas un padomi veiksmīgam ceļojumam.