Atpūtas ceļojums uz Zanzibāru

Saņemt piedāvājumu
Sākums / Blogs / Galamērķu ceļvedis / Atpūtas ceļojums uz Zanzibāru

Atpūtas ceļojums uz Zanzibāru

Atpūtas ceļojums uz Zanzibāru

Zanzibāra ir maģiska, garšvielu smaržu ieskauta, idilliska sala ar kilometriem garām sniegblatu smilšu pludmalēm pie tirkīzilā Indijas okeāna. Atpūtu šajā eksotiskajā salā var ērti apvienot ar aizraujošu safari kādā no Tanzānijas nacionālajiem parkiem, kas lepojas ar eksotiskiem savvaļas dzīvniekiem, un atrodas tikai īsa brauciena attālumā ar prāmi.

Kam iesakām ceļojumu uz Zanzibāru?

Zanzibāras sala ir slavena ar savām žilbinoši baltajām smilšu pludmalēm, tirkīzzilo Indijas okeānu un laikam pāri stāvošo atmosfēru. Šī ir ideāla vieta, kur neko nedarīt, ļauties mierpilnam ikdienas plūdumam un kaut uz mirkli atslēgties no pārējās pasaules. Romantiski vakari, vērojot sauli ieslīdam okeānā, etniskās virtuves un svaigu jūras velšu maltītes restorānos, ekskursijas uz garšvielu plantācijām, kruīzi uz piekrastes salām, makšķerēšana no zvejas laivas un zanzibāriešu viesmīlība ļaus pilnībā aizmirst ikdienas rūpes.

Ģimenēm ar bērniem Zanzibārā patiks viesmīlīgie kūrorti ar plašiem numuriem, ērtie bungalo un privātās villas okeāna krastā, kurās apmešanos jo patīkamāku padarīs vienmēr atsaucīgais personāls. Turklāt, snorkelēšana, vizināšanās ar jahtu un iespēja okeānā ieraudzīt delfīnus liks ikviena bērna sirdij pukstēt straujāk.

Ko apskatīt Zanzibārā?

Stone Town jeb Akmens pilsēta

Zanzibāras galvaspilsētas senākā daļa, kurā sajust vietējo kultūru un vēsturi, klejojot pa šauru ieliņu labirintiem un fotogrāfējoties pie krāsainajām, grebumiem rotātajām durvīm, izstaigājot seno fortu un vergu tirgu, kā arī baudot skatus uz Indijas okeānu no promenādes. Sajūti gaisā virmojošās svaigi ceptā chapattis un garšvielu smaržas,  kā arī iepērcies vietējā tirdziņā pie viesmīlīgajiem zanzibāriešiem!

Changuu jeb cietumu sala

Sala, kas savulaik kalpojusi dumpinieku vergu turēšanai, kā arī kā karantīnas vieta dzeltenā drudža slimniekiem. Mūsdienās daudzu ceļotāju iecienīts galamērķis, kurā baudīt gan burvīgus skatus, gan iepazīt milzu bruņurupučus, kuri šeit mājo rezervātā. Daži no tiem ir pat vairāk kā 150 gadus veci.

Nungwi pludmale

Viena no Zanzibāras populārākajām un skaistākajām pludmalēm, kurā baudīt mierpilnu atpūtu pie Indijas okeāna. Lieliska vieta Instagram cienīgām fofotgrāfijām – mīkstas, žilbinoši baltas smiltis, kas saplūst ar tirkīzzilo Indijas okeānu un palmu sniegtais pavēnis.

Jozani mežs

Vienīgais Zanzibāras nacionālais parks, kurā pastaigāties starp mangrovju kokiem un milzu palmām, sajūtot īstu džungļu atmosfēru. Šeit mājo retas un grūti sastopamas mērkaķu sugas, 50 dažādas tauriņu sugas un ap 40 putnu sugu. Vieta, kur izbaudīt Zanzibāras zaļo dabu visā tās krāšņumā!

Geparda klints

Unikāla savvaļas dzīvnieku patversme, kur satikt eksotiskus un draudzīgus savvaļas dzīvniekus aci pret aci. Šeit var paglaudīt un pabarot mīlīgus lemūrus un zebras, iepazīties tuvplānā ar draudzīgiem gepardiem un lauvām, kā arī paspēlēties ar rotaļīgiem ūdriem. Piedzīvojums piemērots apmeklētājiem no 15 gadu vecuma.

Ceļojums uz Zanzibāru ar bērniem – atrakcijas, ko iesakām

Kariakoo tematiskais parks

Salīdzinoši neliels atrakciju parks ar apmēram duci krāsainu karuseļu dažāda vecuma apmeklētājiem. Turpat atrodas arī akvaparks, kurā baudīt ūdens priekus. Karuseļi, baseini, ūdens slidkalniņi un Zanzibāras saule – lieliski pavadītai dienai kopā ar bērniem svaigā gaisā!

Labākais laiks ceļojumam uz Zanzibāru

Zanzibāras salai ir raksturīgas divas izteiktas sezonas – sausā sezona un lietus sezona. Lai arī laikapstākļi vienmēr ir tropiski karsti, atšķiras nokrišņu daudzums.

Sausā sezona ir no jūnija līdz oktobrim, kā arī no janvāra līdz februārim, kad nokrišņu tikpat kā nav un laikapstākļi ir ideāli piemēroti pludmales atpūtai.

Lietus sezona ir no marta līdz maijam, kā arī no novembra līdz decembrim, kad klimats ir mitrs un vērojami nokrišņi. Šis ir arī laiks, kad ir mazāk tūristu un izdevīgākas ceļojumu cenas (izņemot decembri).

Noderīga informācija ceļojumam uz Zanzibāru

Interesanti fakti par Zanzibāru

Izvēlies profesionāli organizētu ceļojumu uz Zanzibāru!

Esam atpūtas ceļojuma eksperti ar vairāk kā 25 gados uzkrātu pieredzi un zināšanām, kā arī pārbaudītiem partneriem visos pasaulē populārākajos ceļojumu galamērķos.

Uzzini par Vanilla Travel piedāvājumu atpūtas ceļojumiem uz Zanzibāru.

Saņem ceļojumu jaunumus savā e-pastā!
Izdevīgi piedāvājumi, idejas un padomi veiksmīgam ceļojumam.