Atpūta Madagaskaras kūrortos 2022

Ko uzzināsi šajā rakstā:

Madagaskara ir Indijas okeāna lielākā sala, kuras galvenā bagātība ir unikālā daba. Te mīt tādi dzīvnieki un aug tādi augi, kas brīvā dabā nav sastopami nekur citur pasaulē. Šī eksotiskā zeme valdzina ar elpu aizraujošiem dabas skatiem, balto smilšu pludmalēm, neparasto kultūru un tradicionālo, gardo virtuvi.

Ieceļošana Madagaskarā

Ieceļojot Madagaskarā, jāuzrāda negatīvs Covid-19 PCR/SWAB testa rezultāts angļu valodā, kas veikts ne agrāk kā 72 stundas pirms lidojuma. Lidostā ceļotājiem jāveic atkārtots Covid-19 tests un jāievēro karantīna, līdz tiek saņemts testa rezultāts. Ja tests ir pozitīvs, būs jāievēro 14 dienu karantīna. Ja tests ir negatīvs, ceļojumu var turpināt. Ceļotājiem ir jāsedz izdevumi par testu ierašanās brīdī un karantīnu.

Aktuālā informācija pieejama šeit.

Vīza

Latvijas pilsoņiem un nepilsoņiem ir vajadzīga vīza ieceļošanai Madagaskarā, ko var nokārtot Madagaskaras Ārlietu ministrijas e-vīzas mājas lapā. Ieceļošanas atļauja tiek izsniegta 72 h laikā, ja ir uzrādīti visi atbilstošie dokumenti.

Noteikumi Madagaskas viesnīcās

 • Maltītes restorānos un bāros pasniedz un servē apkalpotāji.
 • Pie ieejas viesnīcā var tikt mērīta apmeklētāju ķermeņa temperatūra.
 • Sauļošanās gultas pludmalēs un pie baseina izvietotas ievērojot 1.5 metra attālumu.
 • Pēc iespējas jāievēro 2 m distance starp citiem viesnīcas viesiem un personālu.
 • Viesnīcu telpas un koplietošanas priekšmeti tiek regulāri dezinficēti, lai nodrošinātu maksimālu viesu drošību. 

Vai ceļojuma laikā jālieto sejas maskas?

Madagaskarā sabiedriskās vietās jālieto sejas maskas.

Kā rīkoties, ja pirms lidojuma uz Latviju saņemts pozitīvs Covid – 19 testa rezultāts?

Būs jāpaliek Madagaskarā pašizolācijā uz vismaz 14 dienām. Atgriezties Latvijā varēs, kad būs saņemts apstiprinājums no vietējā ārsta, ka apkārtējiem vairs nepastāv risks inficēties ar Covid – 19. Šajā gadījumā uzturēšanos viesnīcā un atpakaļceļa izdevumus apmaksā pats ceļotājs vai apdrošināšanas kompānija, ja ir noformēta ceļojuma veselības apdrošināšana, kura ietver Covid – 19 saslimšanas risku.

Ar visiem aktuālajiem noteikumiem par atgriešanos Latvijā var iepazīties šeit.

Kam iesakām ceļojumu uz Madagaskaru?

Madagaskara īpaši patiks tiem ceļotājiem, kuri vēlas baudīt sireālus dabas skatus, sajust eksotisku augu smaržu un uzsmaidīt savvaļas lemuriem, kuru daudzās sugas mājo salas lietusmežos un kanjonos. Madagaskarā būs viegli sajusties tuvāk dabai, jo tā šeit ir spilgta, dažāda un nepieradināta, un pārsteidz ik uz soļa – koši sarkana augsne, zaļojoši augi, unikāli klinšu veidojumi, iespaidīgi kanjoni, tuksnešu ainavas, baobabi un, protams, kilometriem garas balto smilšu pludmales, ko apskalo siltais Indijas okeāns un rotā palmas.

Aktivitātes dabā šeit varēs lieliski sabalansēt ar mierpilnu atpūtu viesnīcas vai personīgās villas pludmalē, klausoties okeāna šalkās un vērojot saulrietus apslēpti no svešām acīm romantiskā divvientulībā vai patīkamā draugu kompānijā. Te pieejams arī viss nepieciešamais aktīvai atpūtai pie ūdens – makšķerēšana, sērfošana, vaļu vērošanas kruīzi un niršana. Savukārt, eksotisko dabu varēs iepazīt dodoties safari braucienos, kā arī īsākās vai garākās pastaigās.

Madagaskara būs vairāk piemērota ģimenēm, kuras ceļo ar skolas vecuma vai lielākiem bērniem, kuri mīl dzīvniekus, interesējas par dabu un ir gatavi daudz pārvietoties. Jāņem vērā arī, ka Madagaskarā lielākoties ir bedraini un ne īpaši ērti izbraucami zemes ceļi, kas mazākiem bērniem var sagādāt neērtības. Ja tomēr ceļojumā dosies arī kāds pavisam mazs ceļotājs, ieteicams izvēlēties kādu no Nosy Be pludmales kūrortiem, kuros ir ģimenēm piemērotāka vide.

Ko apskatīt Madagaskarā?

Nosy Be

Maza Madagaskaras piekrastes sala, ko atpūtnieki iecienījuši dēļ tās brīnišķīgajām balto smilšu pludmalēm, kuras izkaisītas starp zvejnieku ciematiņiem un rotātas ar palmām. Te iespējams kā pavadīt vakaru jautrā pludmales ballītē, tā arī ļauties divvientulībai prom no citu acīm kādā apslēptā līcītī.

Isalo nacionālais parks

Viens no populārākajiem Madagaskaras nacionālajiem parkiem apmēram 77 ha lielumā ir īsta paradīze dabas un pārgājienu mīļotājiem. Sireālie skati uz laika zoba sagrauztajām Isalo kalnu grēdām, līkumainajiem kanjoniem, ko ieskauj zaļi meži un ziedošas pļavas, kā arī iespēja brīvā dabā satikt eksotiskus putnus un lemurus vilina šurp ceļotājus no visas pasaules.

Tsingy de Bemaraha

Viena no Madagaskaras dramatiskāko dabas skatu krātuvēm, kur akmens mežs no adatām līdzīgām smailēm un kolosāli monolīti veido elpu aizraujošas ainavas. Nacionālajam parkam cauri vijas iespaidīgais Manambolo upes kanjons, bet tajā apslēptie klusie meži, ezeri un mangrovju purvi ir retu lemuru un putnu sugu mītne.

Baobabu ieleja

Gigantisku, vairāk kā 800 gadu senu baobabu aleja 260 metru garumā, ko veido apmēram 25 koki, ir viena no tūristu iecienītākajām apskates vietām. Šie koki ir vien niecīga daļiņa no senāk šeit augušā baobu meža, kas izzudis līdz ar cilvēku populācijas pieaugumu.

Antananarivo

Rosīgā un kontrastiem bagātā Madagaskaras galvaspilsēta, kur liela nabadzība pastāv blakus lielai greznībai, satiksmes noteikumi domāti tikai bailīgajiem un ir augsts noziedzības līmenis. Tomēr neskatoties uz to, pilsētai piemīt savs īpatnējs šarms, ko veido skaistās koloniālās ēkas, senie muzeji, brīnišķīgie skati, iepirkšanās tradicionālajos tirdziņos un iespēja pavērot vietējo iedzīvotāju ikdienu.

Ceļojums uz Madagaskaru ar bērniem – atrakcijas, ko iesakām

Nosy Komba

Piekrastes sala, kur blakus zvejnieku ciematiņam izveidots parks, kurā iespējams ne vien vērot koku zaros lēkājošos burvīgos, melnos lemurus, bet arī uzcienāt tos ar banāniem un, ja paveicas – kopā nofotogrāfēties. Pie parka ieejas varēsiet no vietējiem iedzīvotājiem iegādāties arī kādu tradicionālo suvenīru, ko aizvest mājās par piemiņu no šī jaukā piedzīvojuma.

Labākais laiks ceļojumam uz Madagaskaru

Madagaskarai ir raksturīgas divas izteiktas sezonas – sausā sezona un lietus sezona. Lai arī laikapstākļi vienmēr ir karsti, atšķiras nokrišņu daudzums.

Sausā sezona ir no maija līdz oktobrim (ziema), kad nokrišņu tikpat kā nav un laikapstākļi ir ideāli piemēroti pludmales atpūtai. 

Lietus sezona ir no novembra līdz martam (vasara), kad vērojami nokrišņi – visbiežāk vakaros un naktīs, kas netraucē salu iepazīt ekskursijās. 

Laikapstākļi atšķiras ne vien dažādos mēnešos, bet ir atkarīgi arī no salas reģiona.

Noderīga informācija ceļotājiem

 • Oficiālās valodas: franču un malgašu
 • Reliģiskā piederība: 90 % kristiešu
 • Spriegums tīklā: 220 V
 • Laika josla: Austrumāfrikas laika josla (laika ziņā atšķirības nav)
 • Naudas vienība: Madagaskaras ariārs (MGA)

Interesanti fakti par Madagaskaru

 • Madagaskara ir ceturtā lielākā sala pasaulē. Pateicoties bagātajai augu un dzīvnieku pasaulei, to dažreiz mēdz dēvēt arī par astoto kontinentu. Te ir vairāk kā 20 0000 augu un dzīvnieku sugu, no kurām daudzas nav sastopamas nekur citur.
 • Madagaskara ir vienīgā zeme pasaulē, kur lemuri dzīvo brīvā dabā. Te mīt vairāk kā 70 dažādu lemuru sugu.
 • Pirmais eiropietis, kas atklāja Madagaskaras eksistenci, bija ceļotājs Marko Polo. Viņš arī iedeva šai salai vārdu.
 • Franču kolonizācijas ietekme šeit visvairāk jūtama arhitektūrā un tradicionālajā virtuvē – franču smalkmaizītes un bagetes ir viens no populārākajiem ēdieniem.
 • Kaut arī malagaši ir kristieši, viņi tic maģijai un seno senču spēkam. Bieži mirušos neapglabā zemē, bet, lai pietuvinātu debesīm, novieto augstu kalnos.

Personalizēts atpūtas ceļojums uz Madagaskaru

Ceļojumiem uz Madagaskaru piedāvājam katra klienta vēlmēm pielāgotas personalizētas individuālo ceļojumu programmas.

Personalizēta Individuāla ceļojumu programma ir pakalpojums, kurā iekļauts:
– konsultācija par klienta vēlmēm atbilstoša ceļojuma iespējām;
– ceļojuma plāna un programmas izveidošana;
– ceļojuma rezervēšana un organizēšana;
– atbalsts ceļojuma laikā.
Rezultātā saņemsiet tieši jūsu vēlmēm atbilstošu, individuālu ceļojumu uz Madagaskaru, ietaupot savu laiku plānošanas procesā, kā arī drošību par vērtīgu ieguldījumu un profesionālu atbalstu ceļojuma laikā. 

Esam atpūtas ceļojuma eksperti ar vairāk kā 25 gados uzkrātu pieredzi un zināšanām, kā arī pārbaudītiem partneriem visos pasaulē populārākajos ceļojumu galamērķos.

Uzzini par tieši Tev piemērota atpūtas ceļojuma iespējām uz Madagaskaru.

Uzzini par ceļojumu jaunumiem pirms citiem!

Izdevīgi piedāvājumi, iedvesma un padomi veiksmīgam ceļojumam. Piesakies un saņem e-pastā!

Saņem ceļojumu jaunumus e-pastā!