Atpūtas ceļojumi uz Itāliju

Personalizēts atpūtas ceļojums uz Itāliju

Izveidosim Tavām vēlmēm atbilstošu ceļojumu!

Par galamērķi

Ko apskatīt Itālijā?

Itālija īpaši patiks tiem ceļotājiem, kam svarīgi baudīt arhitektūru un mākslu, izstaigāt antīku celtņu drupas un sajust senatnes elpu. Itālijas īpašais šarms slēpjas tās gadu simtiem un tūkstošajiem senajās pilsētās, unikālās Venēcijas kanālos un itāļu karstasinīgajā temperamentā.  Šeit slejas varenie Alpu kalni, duss zili ezeri, plūst ūdenskritumi un pārsteidz vulkānu virsotnes. Brīnišķīgās dabas ainavas papildina romantiski ciematiņi un burvīgas pludmales kūrortiem bagātajās salās: Kapri, Sardīnija, Sicīlija un Iskija.

Roma

Itālijas galvaspilsēta – “Mūžīgā pilsēta” ar apmēram 2700 gadu vēsturi. Pilsēta, kas sevī apkopo neskaitāmas mākslas un arhitektūras pērles – senais Kolizejs, Panteons, Romiešu forums, Trevī strūklaka, Spāņu kāpnes un pilsētvalsts Vatikāns ir tikai daži no tiem. Atklāj sev Romas varenību un skaistumu!

Venēcija

Unikāla pilsēta, kuru veido apmēram 120 salas. Vienu no otras tās atdala kanāli, bet savieno ap 400 dažāda lieluma tilti. Izstaigā šauro ieliņu labirintus, izbaudi Venēcijas šarmu braucienā ar gondolu, apjūsmo Sv. Marko bazilikas mozaīkas, kā arī Dodžu pili, no kuras pa slaveno Nopūtu tiltiņu var nokļūt kādreizējā cietumā. Tieši no tā savulaik aizmucis Kazanova.

Komo ezers

Itālijas slavenāko ezeru trīsvienībā – Komo, Garda un Madžiore, Komo ir visšarmantākais. Tas priecē gan ar fantastiskām Alpu kalnu ainavām, gan pasaules mēroga slavenībām piederošām luksusa villām krastos. Daudzas no tām pārvērstas premium līmeņa viesnīcās. Pēc brauciena ar kuģīti baudi Itālijas sauli kādā no ezera pludmalēm, kā arī pastaigājies brīnišķīgajos Komo apkaimes dārzos!

Cinque Terre

Pieci kolorīti, gadsimtiem seni ciematiņi, kas slejas Itālijas klinšainajā piekrastē. Krāsainas mājas un zaļi vīnogulāju lauki šeit saplūst ar stāvām klinšu terasēm, kas ved uz zvejnieku laivām piebārstītajām ostām. Dodies pa kādu no daudzajām takām, lai izbaudītu elpu aizraujošos skatus uz piekrastes dabu, unikālo arhitektūru un klinšu ieskautajām pludmalēm!

Sicīlija

Viena no Itālijas populārākajām salām, ko daba apveltījusi ar gleznainām pludmalēm, iespaidīgo Etnas vulkānu, sastingušas lavas veidotām upēm un brīnišķīgām dabas takām. Skaistās ainavas papildina greznas baroka laikmeta katedrāles, antīki grieķu tempļi un arābu stila pilis apvienojumā ar omulīgiem ciematiņiem un pilsētiņām.

Atrakcijas bērniem

Itālija bērnus pārsteigs gan ar iespaidīgo arhitektūru un gleznainām pludmalēm, gan aktīvu atpūtu akvaparkos un tematiskajos atrakciju parkos. Izklaižu piedāvājums šeit ir plašs un katrs Itālijas reģions ir parūpējies, lai arī paši mazākie ceļotāji varētu baudīt sev piemērotas aktivitātes.

Labākais laiks ceļojumam uz Itāliju

Pludmales atpūtai piemērotākie un siltākie laikapstākļi Itālijā ir no jūnija līdz septembrim. Šajos mēnešos klimats ir karsts, saulains un ūdens ir ideāli piemērots peldēšanai.

Ja vēlies veltīt laiku ekskursijām un karstums šķiet traucējošs, tad labākie mēneši Itālijas iepazīšanai būs maijs un oktobris, kad laika apstākļi ir silti, taču ne karsti.

Noderīga informācija ceļotājiem

  • Oficiālā valoda: itāļu
  • Reliģiskā piederība: katoļu
  • Spriegums tīklā: 230 V
  • Laika josla: Central European Summer Time (-1 h)
  • Naudas vienība: eiro

Interesanti fakti par Itāliju

  • Itālijā atrodas vislielākais skaits UNESCO pasaules mantojumā iekļautu objektu pasaulē. Sākot no Etnas kalna līdz Romas kolizejam – pavisam kopā 50 arhitektūras un kultūras pieminekļi, un 5 – dabas objekti.
  • Visi trīs Eiropas aktīvie vulkāni atrodas Itālijā. Divi no tiem – Sicīlijā – Stromboli uz tāda paša nosaukuma salas un augstākais aktīvais vulkāns Eiropā – Etna (3,350 m) starp Katānijas un Mesinas pilsētām.  Nelieli, nekaitīgi izvirdumi tajā notiek vidēji reizi gadā. Trešais vulkāns – Vezuvs atrodas blakus Neapoles pilsētai. Pēdējais izvirdums tam bijis 1944.gadā.
  • Itālija ieskauj divas vismazākās valstis pasaulē – San Marino Ziemeļitālijā un pasaulē senāko republiku – Vatikānu, Romā.
  • Slavenajā Trevī strūklakā ceļotāji katru gadu samet ap 1,000,000 € gadā. Šī  nauda tiek ziedota labdarībai.

Saņem ceļojumu jaunumus e-pastā!