Ceļojumi uz Eiropas slēpošanas kūrortiem

Saņemt piedāvājumu
Sākums / Blogs / Galamērķu ceļvedis / Ceļojumi uz Eiropas slēpošanas kūrortiem

Ceļojumi uz Eiropas slēpošanas kūrortiem

Ceļojumi uz Eiropas slēpošanas kūrortiem

Neatkarīgi no tā, vai esi pieredzējis slēpotājs, snovbordists vai tikai iesācējs, brīvdienas slēpošanas kūrortā būs patiesi unikāls piedzīvojums. Ziemīgie Eiropas kalnu kūrorti piedāvā visdažādākās slēpošanas disciplīnas - sākot no distanču un kalnu slēpošanas līdz pat slēpotāju ekskursijām apvidū un treniņiem pie instruktoriem. Turklāt, te pieejamas arī ar slēpošanu nesaistītas izklaides iespējas, jo fantastiskās kalnu ainavas un milzīgais sniega daudzums ļauj baudīt ziemas priekus visdažādākajos veidos. Arī tad, ja inventāra pašam vēl nav, to ir iespējams iznomāt.

Tādēļ slēpošanas kūrortos garlaicīgi nebūs nevienam - ne lielam, ne mazam!

Slēpošanas kūrorti Francijā

Tiešie lidojumi no Rīgas uz Ženēvu: 7. – 21. janvāris (ar transferu uz izvēlēto viesnīcu)

3 Vallèes

3 Vallèes jeb 3 Ielejas ir pasaulē lielākais slēpošanas reģions, kura brīnišķīgo Francijas Alpu ainavu ieskautās trases un nogāzes stiepjas 600km garumā, un ir savstarpēji savienotas ar 198 pacēlājiem. Reģionu savā starpā sadalījuši vairāki slēpošanas kūrorti, tai skaitā, populārie Meribela, Val Torensa un Kurševela, kas slēpošanas entuziastiem piedāvā modernu infrastruktūru, naktsmītnes un dažādas sniegotas izklaides.

Plaša un pārdomāta pacēlāju sistēma (198 pacēlāji), garantēta sniega sega, jo lielākā daļa reģiona atrodas virs 1800 m augstuma, kā arī daudzveidīgās kalnu un distanču trases būs piemērotas visdažādāko prasmju slēpotājiem.

Kurševela

Kurševelas slēpošanas kūrorts ir lielākais un greznākais no 3 Ieleju kūrortiem. Tā teritorijā vien ir 65 pacēlāji un 102 slēpošanas trases. Kurševelas seši ciemati ir izvietoti dažādā augstumā - sākot no 1100 līdz 1850 metriem. Katrs no ciematiem piedāvā atšķirīgu vidi un iespējas. Augstākajā līmenī izvietotajā ciematā izvietotas modernākās un greznākās viesnīcas un restorāni, kā arī norit rosīga nakts dzīve. Liela daļa Kurševelas viesnīcu atrodas cieši blakus slēpošanas trasēm, tādēļ slēpošanu var uzsākt jau uzreiz no namdurvīm.

Meribela

Meribela ir aukstākā un ēnainākā no visām trim ielejām ar ļoti labu sniega kvalitāti un daudzveidīgu reljefu, kā arī ērtiem savienojumiem ar citiem 3 Ieleju kūrortiem. Tā kā trases šeit ir sarežģītākas kā citur, Meribelas slēpošanas kūrorts būs vairāk piemērots pieredzējušiem kalnu slēpotājiem, kas atvērti dažādiem izaicinājumiem.

Val Thorens

Sešu ledāju ieskauts slēpošanas kūrorts, kura 99 % slēpošanas teritorijas atrodas vairāk kā 2000 metru augstumā, kas nodrošina lieliskus apstākļus un garantē labas kvalitātes, pūderveida sniegu. Šejienes reljefs ir piemērots visu prasmju slēpotājiem, bet trases sniedzas līdz pat viesnīcu durvīm. Turklāt, slēpošanas prieku papildina elpu aizraujoši skati, jo īpaši uz grandiozo Pelet ledāju.

Ko piedzīvot 3 Vallèes slēpošanas kūrortos?

Tik lielā un labi attīstītā slēpošanas reģionā kā 3 Vallèes ir pieejamas daudz un dažādas izklaides, kas būs piemērotas ne vien kaislīgiem slēpotājiem, bet arī tiem līdzbraucējiem, kas ar slēpēm ir uz "jūs". Slēpošanas kūrortos pieejami ne vien kamaniņu nobraucieni un ziemīgas pastaigu takas, bet arī slidotavas, sniega motociklu un sniega velosipēdu īre, kā arī vizināšanās suņu pajūgā. Gadījumā, ja āra aktivitātes un aukstums ir nogurdinājis, var sasildīties arī iekštelpu baseinos vai boulinga spēlē, kā arī, protams, omulīgi pasēdēt bāros un restorānos vai iepirkties kūrorta veikaliņos.


La Plagne

Paradiski reģiona slēpošanas kūrorts La Plagne ir daļa no Tarentēzas ielejas Francijas Alpos un viens no populārākajiem slēpošanas kūrortiem pasaulē (pēc apmeklētāju skaita). Lielākā daļa kūrorta slēpošanas zonas atrodas virs 2000 m augstuma un piedāvā 225 km garas trases, no kurām garākā - stiepjas vairāk nekā 10 km garumā, bet pārvietošanos šeit nodrošina 76 pacēlāji. Daudzas slēpošanas trases atrodas zem koku līnijas, kas ļauj droši slēpot arī vētras un sliktas redzamības apstākļos.

La Plagne iecienījuši ne vien slēpošanas entuziasti, bet arī snovborda cienītāji. Te izveidotas lieliskas zema slīpuma trases, kas būs piemērotas iesācējiem un vidēji pieredzējušiem slēpotājiem. Pieejamas arī dažas sarežģītākas trases tiem, kam patīk izaicinājumi.

Savukārt, dažādie ciematiņi, kas stiepjas sākot no ielejas līdz pat kalniem, apmierinās ikviena gaumi un prasības. Daudzus no tiem var sasniegt slēpojot.

La Plagne kūrorts patiks ģimenēm ar bērniem, jo te izveidota mazajiem slēpotājiem piemērota infrastruktūra - ērti pacēlāji, piemērotas trases un aprīkojums.

La Plagne ir arī "savienots" ar blakus esošo Les Arcs, veidojot Paradiski slēpošanas reģionu, kas gandrīz divkāršo slēpošanas reljefu un pacēlāju skaitu. Gadījumā, ja ar vienu kūrortu šķiet par maz, turp doties var ar divstāvu trošu vagoniņa palīdzību.

Ko piedzīvot La Plagne slēpošanas kūrortā?

Ja arī slēpošana nav Tava vai Tavu ceļabiedru mīļakā nodarbe, pastāv daudz citu iespēju, kā izbaudīt brīvdienas slēpošanas kūrortā. Lūk, dažas idejas: iegādājoties gājēju caurlaidi, iespējams ērti pārvietoties ar pacēlāju pa kūrorta zonu, lai apmeklētu restorānus un veikalus. Sniegotās kalnu takas un brīnišķīgās ainavas var baudīt arī vizinoties zirgu kamanās vai suņu pajūgā, lidojot ar paraplānu vai dodoties īsā pārgājienā ar gidu. Siltāku atpūtu piedāvās sporta un SPA centri.


Slēpošanas kūrorti Austrijā

Tiešie lidojumi no Rīgas uz Zalcburgu: 7. janvāris – 11. marts (ar transferu uz izvēlēto viesnīcu)

Zell am See - Kaprun

Zell am See ir vidēja izmēra slēpošanas kūrorts, kas atrodas Zell ezera krastā un ir lielisks slēpošanas un snovborda brīvdienu galamērķis. Lai arī reģions atrodas vien 760 m augstumā, ar pacēlāju palīdzību iespējams nokļūt Schmittenhöhe kalna virsotnē, kas slejas 2000 metru augstumā. Turklāt Kaprūnas ledājs nodrošina garantētu sniega segu visas sezonas garumā un pats par sevi ir ievērojams apskates objekts.

Zell am See nav tikai kūrorts, kas uzbūvēts slēpotāju vajadzībām, bet gan īsta pilsēta, kurā ir plašs veikalu, pakalpojumu, bāru un restorānu piedāvājums.

Daudzveidīgais reljefs, modernā pacēlāju sistēma un labā sniega sega padara šo kūrortu īpaši pievilcīgu tiem slēpotājiem, kas dod priekšroku vidēji sarežģītām slēpošanas trasēm, taču arī pieredzējušākie atradīs sev interesantus izaicinājumus. Turklāt slēpošanu papildina daudzveidīgās ainavas, jo trases stiepjas sākot no ezera krasta līdz pat ledājam.

Ko piedzīvot Zell am See slēpošanas kūrortā?

Ja slēpošana neiet pie sirds, Zell am See piedāvā arī citas izklaides. Var doties īsās ekskursijās pa reģionu, piemēram, uz ezera krastā esošo seno medību "pili" Schloss Prielau vai pat ar vilcienu uz Zalcburgu vai Insbruku. Ziemīgas ainavas var baudīt arī vizinoties pacēlājos, dodoties kamanu izbraucienos un slidojot slidotavās, bet sasildīties varēs kādā no SPA centriem, kā arī daudzajos restorānos un veikalos.


Gašteinas ieleja

Gašteinas slēpošanas reģions sevī apvieno vairākus kūrortus, tai skaitā, iecienītos Badgašteina un Bad Hofgašteina, kas piedāvā vislabāko pacēlāju un reljefa daudzveidību. Kopējais slēpojamais augstums šeit ir 1856 m, reģiona garākā trase stiepjas 10,5 km garumā, bet pārvietošanos nodrošina 42 moderni pacēlāji. Šeit izveidotās slēpošanas trases piedāvā augstākās kvalitātes, daudzveidīgu slēpošanas pieredzi visu prasmju slēpotājiem, turklāt, bez lieliem pūļiem. Katrs Gašteinas apgabals aptver dažādus reljefus, slēpotājiem piedāvājot gan koku ieskautas trases, gan sniegotas kalnu ielejas un līdzenumus. Īpaši ērti te būs iesācējiem, jo kūrortā ir plašas slēpotāju apmācības zonas.


Ko piedzīvot Gašteinas ielejas slēpošanas kūrortā?

Gašteina ir liels termālo kūrortu reģions, kas ļauj ziemas priekus apvienot ar veselības kūrēm termālajos baseinos un SPA. Publiskie termālie baseini un ezeri atrodas Bad Gaštein un Bad Hofgaštein kūrortos, kā arī lielākā daļa lielo viesnīcu piedāvā līdzīgus pakalpojumus. Papildus atpūtai termālajos ūdeņos ir pieejamas arī daudzas aktivitātes svaigā gaisā, tostarp ziemas pastaigu takas, slēpošana ar sniega kurpēm, kamaniņu nobraucieni, iespaidīgi skatu torņi un piekaramie tilti, kas ļauj baudīt brīnišķīgas kalnu ainavas.


Slēpošanas kūrorti Itālijā

Tiešie lidojumi no Rīgas uz Bergamo: 7. janvāris – 11. marts (ar transferu uz izvēlēto viesnīcu)

Livinjo

Livinjo slēpošanas kūrorts, kas atrodas dziļi Alta Valtellina kalnos, ir plaši pazīstams kā brīvo nobraucienu galamērķis, kā arī izceļas ar dziļu sniegu, pasaules klases pacēlājiem un lieliskām slēpošanas trasēm gan iesācējiem, gan pieredzējušiem slēpotājiem. Kūrorts ir ne tikai slēpotāju, bet arī snovbordistu paradīze, jo te izveidoti labākie snovborda parki Eiropā.

Atšķirībā no daudziem Alpu ciematiem Livinjo visu ziemu sildās saulē un ir saglabājusi lielu daļu savas oriģinālās arhitektūras. Turklāt beznodokļu režīms to padara īpaši pievilcīgu rosīgas nakts dzīves cienītāju vidū, jo cenas ir patīkami zemākas.

Plānojot šeit atpūtu, jāņem vērā, ka Livinjo slēpošanas un snovborda apvidu uz pusēm sadala plaša ieleja, gar kuru stiepjas pilsēta. Abas puses (Carosello un Mottolino) savieno slēpošanas autobuss un pacēlāji. Lielākā daļa kūrorta nogāžu atrodas krietni virs 2 000 m augstuma, kas nodrošina lielisku sniegu, tomēr slēpošanas reljefs (slēpošanas trasēs un ārpus tām) ir mērens, un var nebūt tik interesants ļoti pieredzējušiem slēpotājiem.


Ko piedzīvot Livinjo slēpošanas kūrortā?

Dienas Livinjo kūrortā var pavadīt ne vien dažādās slēpošanas un snovborda aktivitātēs, bet arī pastaigājoties pa šarmanto pilsētu vai dodoties uz Aquagranda akvaparku, kas īpaši ies pie sirds mazākajiem slēpotājiem. Tāpat te iespējams pavizināties suņu pajūgā vai zirgu kamanās, doties ziemīgā pastaigā ar lamām un alpakām, izīrēt sniega motociklu vai sajūsmināties par kalnu ainavām lidojumā ar paraplānu.


Sellaronda 

Sellaronda slēpošanas reģionu veido vairāki kūrorti ar 426 kilometru garām slēpošanas trasēm un194 pacēlājiem. Sniegotie Dolomītu kalnu masīvi un klintis, kā arī biezie meži padara šo reģionu par patiesi unikālu. Starp labākajiem ierindojas slēpošanas kūrorti Val Gardena un Val di Fassa, kuros var baudīt klasisku kalnu ciematiņu atmosfēru.

Val Gardena

Val Gardena slēpošanas kūrorts piedāvā 500 km garas slēpošanas trases, modernus pacēlājus, 30 km garu ziemas pārgājienu taku un 115 km distanču slēpošanas trašu. Tās visas var iepazīt kājām, slēpojot, dodoties ekskursijā ar sniega kurpēm vai vizinoties kamanās.

Pateicoties savienojumam ar Dolomiti Superski slēpošanas zonu un pasaulē lielāko slēpošanas apļveida maršrutu Sellaronda, šis kūrorts būs paradīze ne vien slēpošanas un snovborda cienītājiem, bet arī brīnišķīgu ainavu baudītājiem.

Val di Fassa

Val di Fassa slēpošanas kūrorts Dolomītos ir pasakains, ģimenei draudzīgs sniegotu brīvdienu galamērķis. Dažādu slēpošanas zonu kopējais trases garums te ir pārsteidzoši mazs vien 75 km, taču tās ietver ļoti daudzveidīgu apvidu, sākot no ideālām, iesācējiem piemērotām zonām līdz pat nopietniem freeride maršrutiem. Savukārt, distanču slēpotāji novērtēs iespaidīgās trases no Saas Pordoi un Marmolada.

Ko piedzīvot Sellaronda slēpošanas kūrortos?

Kad nepieciešama atslodze no slēpošanas, dienu šeit var pavadīt arī atpūšoties SPA baseinos, spēlējot boulingu, slidojot vai laižoties no kalna ar kamaniņām. Var arī uzvilkt sniega kurpes un doties īsā pārgājienā uz vietām, kur ar slēpēm nevar nokļūt. Savukārt, drosmīgākie sniegotās Dolomītu kalnu ainavas varēs iepazīt arī no putna lidojuma - lidojot ar paraplānu vai laižoties pa Monte Pana zipline trasi.

Saņem tieši Tavām vēlmēm atbilstošu piedāvājumu!

Norādi savas vēlmes pieteikuma anketā un mēs atradīsim labākos piedāvājumus Tavam atpūtas ceļojumam.

Lai saņemtu piedāvājumu, norādi savas vēlmes šeit!

Saņem ceļojumu jaunumus savā e-pastā!
Izdevīgi piedāvājumi, idejas un padomi veiksmīgam ceļojumam.