Atpūta Šrilankas kūrortos 2021

Ko uzzināsi šajā rakstā:

Indijas okeāna pērlē – Šrilankā saule un mierīga atpūta priecēs gan mazos, apslēptos līcīšos, gan platās un nebeidzami garās smilšu pludmalēs ar viesnīcu, veikalu un restorānu rajoniem. Šī eksotiskā sala valdzina arī ar gleznainiem ūdenskritumiem, tropu mežiem, kā arī eksotisko augu un dzīvnieku pasauli.

Informācija drošam ceļojumam uz Šrilanku 2021

Ieceļošana Šrilankā

Ieceļojot Šrilankā jāuzrāda negatīvs Covid-19 PCR tests angļu valodā, veikts ne agrāk kā 72 stundas pirms lidojuma. No testa prasības atbrīvoti bērni, jaunāki par 2 gadiem. Antigēna testi ieceļošanai nav derīgi.

Visiem ieceļotājiem, sākot no 2 gadu vecuma, neatkarīgi no vakcinācijas statusa, ieceļojot tiek veikts Covid-19 PCR tests (pirmajā dienā). Vakcinētas personas negatīva Covid-19 testa rezultātā var izbeigt pašizolāciju. Nevakcinētām personām jāievēro 14 dienu pašizolācija. Nevakcinētiem bērniem no 2 līdz 18 gadu vecumam, kuru vecāki ir pilnībā vakcinēti, jāveic Covid-19 tests septītajā dienā.

Pilnībā vakcinētām personām (divas nedēļas pēc pabeigtas vakcinācijas) jāspēj uzrādīt vakcinācijas apliecinājuma oriģināls, kuram, ja nav angļu valodā, jābūt arī tulkotam un apliecinātam. Covid-19 pārslimojušās personas tiek uzskatītas par vakcinētām pēc vienas Covid-19 vakcinācijas devas.

Aktuālā informācija par ieceļošanas noteikumiem Šrilankā šeit.

Vīza

Lai ieceļotu Šrilankā, ir nepieciešams pieteikties vīzai tiešsaistes sistēmā. Piesakoties vīzai, ir jābūt viesnīcas rezervācijai, iepriekš apmaksātiem Covid-19 (PCR) testiem un obligātai Covid-19 apdrošināšanai. Covid-19 veselības apdrošināšanai ir jāsedz 50 000USD izmaksas, apdrošināšanas cena vienam mēnesim ir 12 USD.

Veselības veidlapa

Pirms iebraukšanas Šrilankā visiem ceļotājiem jāaizpilda ieceļošanas veidlapa.

Noteikumi Šrilankas viesnīcās

Pirmās 14 dienas pēc ieceļošanas Šrilankā ir nepieciešams uzturēties vienā no Šrilankas valdības noteiktajām “drošajām” viesnīcām, kas ir paredzētas ārvalstu tūristiem un atbilst Covid-19 drošības protokoliem un tūrisma vadlīnijām. Vietējie tūristi nevar uzturēties šajās viesnīcās. “Drošās” viesnīcas ir iespējams mainīt. Pēc 14. dienas ir iespējams pārcelties uz citu viesnīcu, kas var arī nebūt “drošo” viesnīcu sarakstā.

 • Maltītes restorānos un bāros pasniedz un servē apkalpotāji.
 • Pie ieejas viesnīcā var tikt mērīta apmeklētāju ķermeņa temperatūra.
 • Sauļošanās gultas pludmalēs un pie baseina izvietotas ievērojot 1.5 metra attālumu.
 • Pēc iespējas jāievēro 2 m distance starp citiem viesnīcas viesiem un personālu.
 • Viesnīcu telpas un koplietošanas priekšmeti tiek regulāri dezinficēti, lai nodrošinātu maksimālu viesu drošību. 

Vai ceļojuma laikā jālieto sejas maskas?

Šrilankā sabiedriskās vietās jālieto sejas maskas.

Kā rīkoties, ja pirms lidojuma uz Latviju saņemts pozitīvs Covid – 19 testa rezultāts?

Būs jāpaliek Šrilankā pašizolācijā uz vismaz 14 dienām. Atgriezties Latvijā varēs, kad būs saņemts apstiprinājums no vietējā ārsta, ka apkārtējiem vairs nepastāv risks inficēties ar Covid – 19. Šajā gadījumā uzturēšanos viesnīcā un atpakaļceļa izdevumus apmaksā pats ceļotājs vai apdrošināšanas kompānija, ja ir noformēta ceļojuma veselības apdrošināšana, kura ietver Covid – 19 saslimšanas risku.

Ar visiem aktuālajiem noteikumiem par atgriešanos Latvijā var iepazīties šeit.

Kam iesakām ceļojumu uz Šrilanku?

Šrilanka īpaši patiks tiem ceļotājiem, kuri vēlas doties aizraujošos safari braucienos pa savvaļas dzīvnieku dabas parkiem, sajust budisma reliģijas spēku, apbrīnot senas civilizācijas radītas celtnes un to drupas, kā arī baudīt saplūšanu ar dabu. Šī eksotiskā sala pārsteidz ar savu slaveno tējas plantāciju zaļumu un ainaviskajiem skatiem uz plašajiem rīsu laukiem, kā arī vietējo iedzīvotāju neviltoti sirsnīgo attieksmi, kas ikvienam palīdz justies kā gaidītam un mīļam viesim. Īpašs piedzīvojums Šrilankā būs arī brauciens ar vilcienu vienā no pasaules skaistākajiem maršrutiem – no Ellas uz Kandy pilsētu.

Turklāt, kilometriem garās smilšu pludmales, ko ieskauj kokosriekstu palmas un apskalo vienmēr siltais Indijas okeāns, komfortablās viesnīcas ar baseiniem vai brīvdienas villā okeāna krastā ļaus pilnībā atslēgties no ikdienas rutīnas un iegūt dziļa miera sajūtu. Šrilankā ir vairāk kā 3000 gadu senas ajūrvēdas tradīcijas, tādēļ garīgo līdzsvaru palīdzēs atgūt arī relaksācija kādā no daudzajiem ajūrvēdas centriem ar meditācijas un jogas nodarbībām. Bet, ja vēlies aktīvāku atpūtu pie ūdens, tad to varēsi baudīt iepazīstot Indijas okeāna zemūdens pasauli snorkelējot un nirstot, nodarbojoties ar dziļūdens makšķerēšanu okeānā, kā arī pavadot laiku sērfojot, burājot, vizinoties ar ūdens slēpēm un ļaujoties citām aktivitātēm.

Savukārt, ģimenes ar bērniem visvairāk novērtēs Šrilankas krāšņo dabu un eksotisko dzīvnieku pasauli, kā arī iespēju iepazīt citādu kultūru un vērtības, kas bērniem var būt viens no lielākajiem atklājumiem šajā ceļojumā. Protams, daudz prieka mirkļu sniegs arī atpūta okeāna apskalotajās saulainajās pludmalēs.

Ko apskatīt Šrilankā?

Kolombo

Šrilankas galvaspilsēta, kurā moderni debesskrāpji mijas ar koloniālā stila ēkām, muzejiem un budisma tempļiem. Savas pēdas dažādos vēstures posmos šeit atstājušas portugāļu, nīderlandiešu un britu kultūras, kas jūtams pilsētas arhitektūrā un mākslā, kā arī tradicionālajā virtuvē.

Ventura pludmale

Plaša un gara mīkstu, zeltainu smilšu pludmale, kas paralēli Bentota lagūnai kā smilšu strēle iestiepjas Indijas okeānā. Turpat blakus atrodas arī viena no labākajām Šrilankas niršanas vietām – Canoe Rock, kā arī Bentota kūrortpilsēta.

Sigiriya

Apmēram pirms 1500 gadiem 220 metru augstā klintī uzbūvēts cietoksnis, kas pārsteidz ar savu unikālo izvietojumu un konstrukciju. Senas freskas un klintī iegrebti raksti un figūras pārvērš šo vietu par izcilu mākslas darbu. Tā pakājē slejas Dambulas pilsēta, kurā atrodas slavenais Zelta templis.

Bahiravokanda Vihara budas statuja

Apmēram 27 metrus augsta statuja Bahirava Kanda kalna virsotnē. Statujas pakāji, no kuras paveras brīnišķīgs skats uz Kandy pilsētu, var sasniegt vai nu dodoties augšup pa trepēm vai uzbraucot ar tuk-tuka palīdzību. Visskaistāk baltā buda izskatās vakaros, kad tiek mirdzoši izgaismota. Tās apskati ērti apvienot ar iespaidīgā Dalada Maligawa tempļa apmeklējumu.

Yala nacionālais parks

Dabas parks, kurā safari braucienos apskatīt savvaļā dzīvojošos leopardus, ziloņus, mērkaķus, ūdensputnus, kā arī citus eksotiskus dzīvniekus un putnus. Izbraukā dabas takas, kas vijas gar ezeriem un upēm, cauri mežiem un pāri līdzenumiem, kā arī gar senās civilizācijas ēku drupām.

Ceļojums uz Šrilanku ar bērniem – atrakcijas, ko iesakām

Dehiwala Zoo

Viens no vecākajiem Āzijas zooloģiskajiem dārziem, kurā apskatāmi ap 3000 dažādu dzīvnieku, kā arī krāšņu ziedu, koku un mazu strautiņu ieskauts eksotisku tauriņu dārzs. Katru vakaru zooloģiskajā dārzā notiek ziloņu šovi un jūras lauvu priekšnesumi.

LeisureWorld Water Park

Palmu ieskauti augstāki un zemāki ūdens slidkalniņi, adrenalīni pilni, strauji nobraucieni, kā arī mazajiem ceļotājiem piemēroti aktivitāšu baseini, lēni plūstoša upe un 9D kinoteātris. Viss nepieciešamais aktīvi un jautri pavadītai dienai Šrilankas karstajā saulē visai ģimenei!

Labākais laiks ceļojumam uz Šrilanku

Šrilankas salai ir raksturīgas divas izteiktas sezonas – sausā sezona un lietus sezona. Lai arī laikapstākļi vienmēr ir tropiski karsti, atšķiras nokrišņu daudzums.

Sausā sezona ir no decembra līdz martam, kad nokrišņu tikpat kā nav un laikapstākļi ir ideāli piemēroti pludmales atpūtai.

Lietus sezona ir no maija līdz septembrim, kad vērojami nokrišņi un vējš. Šis ir arī laiks, kad ir mazāk tūristu un izdevīgākas ceļojumu cenas.

Noderīga informācija ceļotājiem

 • Oficiālās valodas: sinhala un tamilu
 • Reliģiskā piederība: 70.1% budisms, 12.6% hinduisms, 9.7% musulmaņi, 6.2% katoļi
 • Spriegums tīklā: 230 V
 • Laika josla: India Standard Time (+2 st.)
 • Naudas vienība: Šrilankas rūpija (RS)

Interesanti fakti par Šrilanku

 • Šrilanka lepojas ar milzīgu dzīvnieku bagātību – ap 123 zīdītāju, 227 putnu, 178 reptiļu un 122 amfībiju sugu. Savvaļas dzīvniekus visērtāk apskatīt Yala nacionālajā parkā, bet vaļus – braucienā no Mirissa vai Trincomalee pilsētām.
 • Agrāk saukta par Ceilonu, Šrilanka ir pasaules vadošais tējas ražotājs un eksportētājs. Pirmais tējas stāds uz šejieni atvests no Ķīnas 1824.gadā un iestādīts Karaliskajā botāniskajā dārzā pie Kandy pilsētas.
 • Ādama smaile ir šīs valsts svētākais kalns.  Tas kalpojis kā reliģiska meka visu ticību cilvēkiem. Budismā šo smaili dēvē par Sri Pada, kas nozīmē “svētās pēdas nospiedums”, un uzskata – to atstājis Budda pa ceļam uz paradīzi. Hinduisti smaili uzskata par Šivas pēdas nospiedumu, bet kristieši un musulmaņi – to atstājis Ādams, kad tika izdzīts no Ēdenes dārziem.
 • Cik mulsinoši lai tas arī nešķistu, šrilankieši noliegumā purinot galvu, saka ‘jā’, un piekrītoši māj ar galvu, kad saka ‘nē’.

Personalizēts atpūtas ceļojums uz Šrilanku

Ceļojumiem uz Šrilanku piedāvājam katra klienta vēlmēm pielāgotas personalizētas individuālo ceļojumu programmas.

Personalizēta Individuāla ceļojumu programma ir pakalpojums, kurā iekļauts:
– konsultācija par klienta vēlmēm atbilstoša ceļojuma iespējām;
– ceļojuma plāna un programmas izveidošana;
– ceļojuma rezervēšana un organizēšana;
– atbalsts ceļojuma laikā.
Rezultātā saņemsiet tieši jūsu vēlmēm atbilstošu, individuālu ceļojumu uz Šrilanku, ietaupot savu laiku plānošanas procesā, kā arī drošību par vērtīgu ieguldījumu un profesionālu atbalstu ceļojuma laikā. 

Esam atpūtas ceļojuma eksperti ar vairāk kā 25 gados uzkrātu pieredzi un zināšanām, kā arī pārbaudītiem partneriem visos pasaulē populārākajos ceļojumu galamērķos.

Uzzini par tieši Tev piemērota atpūtas ceļojuma iespējām uz Šrilanku.

Uzzini par ceļojumu jaunumiem pirms citiem!

Izdevīgi piedāvājumi, iedvesma un padomi veiksmīgam ceļojumam. Piesakies un saņem e-pastā!

Saņem ceļojumu jaunumus e-pastā!