Atpūtas ceļojums uz Taizemi

Taizeme ir viena no populārākajām eksotiskajām valstīm dienvidaustrumu Āzijā, kas valdzina ar brīnišķīgām pludmalēm, noslēpumainiem budistu tempļiem, koraļļu rifiem un džungļu ainavām. Ceļotājus šeit sagaida viesmīlīgi iedzīvotāji, tajiešu tradīciju šarms un austrumu tautu ēdienu izsmalcinātās garšas. 

Kam iesakām ceļojumu uz Taizemi?

Tūkstoš smaidu zeme – karstā un eksotiskā Taizeme ir īsta tropu paradīze zemes virsū! Šeit varēsiet baudīt gan romantisku divvientulību autentiskā vidē, gan doties adrenalīna pilnos piedzīvojumos, gan arī pavadīt iespaidiem bagātas ģimeniskas brīvdienas. Taizeme ir ļoti daudzveidīga un piedāvā neskaitāmas izklaides un atpūtas iespējas visu vecumu ceļotājiem.

Relaksējieties sniegbaltu smilšu pludmalēs pie dzidrās Andaman jūras Puketas salā, iepazīstiet budismu senos tempļos, dodieties izbraukumos uz piekrastes saliņām, ļaujieties iepirkšanās priekam tradicionālajos nakts tirdziņos, kā arī baudiet relaksējošas tajiešu masāžas, rosīgo nakts dzīvi un eksotisko Āzijas virtuvi. Ceļojums uz Taizemi būs lieliska izvēle tiem, kas vēlas iepazīt pasauli no cita skatu punkta, lai ar svaigu skatu paskatītos uz ikdienišķām lietām.

Ko apskatīt Taizemē?

Phuket Big Buddha

Iespaidīga 45 metrus augsta budas statuja Nakkerd kalna virsotnē. Izgatavota no betona un pārklāta ar burmiešu balto marmoru. Mājestātiskā statuja ir viens no tūristu iecienītākajiem apskates objektiem.

Kata pludmale

Palmu ieskauta sniegbaltu smilšu pludmale ar kristāldzidru ūdeni. Iecienīta atpūtas vieta, pateicoties skaistajiem skatiem, kā arī blakus esošajiem restorāniem un rosīgajai nakts dzīvei. Tikai īsas pastaigas vai brauciena attālumā atrodas arī populārā Karon pludmale, kas ir trešā garākā pludmale Puketas salā.

Phang Nga līcis

Phang Nga līcis ir slavens visā pasaulē ar savām interesantās formas kaļķakmens klintīm, kas slejas augšup no smaragdzaļās jūras. Izpētiet to, dodoties braucienā ar laivu vai kajakiem uz līcī esošajām saliņām, iegriežoties lagūnās un tuvumā apskatot klintīs izskalotās alas.

Puketas ziloņu rezervāts

Dodieties uz džungļu ieskautu rezervātu un apskatiet savvaļā dzīvojošus ziloņus. Vērojiet, kā tie uzvedas to dabiskajā vidē – spēlējas, ēd, mazgājas un peldas un uzziniet vairāk par viņu vietu ekosistēmā. Gūstiet prieku pabarojot šos miermīlīgos dzīvniekus un izbaudot to klātbūtni brīvā dabā.

Wat Chalong templis

Jau vairāk kā gadsimtu Wat Chalong templis uzņem gan vietējos lūdzējus, gan ceļotājus no visas pasaules, kas vēlas labāk iepazīt budismu. Šā Puketas lielākā tempļa 60 metru augstajā pagodā glabājas budas kauls, bet sienas un griesti ir rotāti ar sienu gleznojumiem, kas attēlo budas dzīves stāstu.

Ceļojums uz Taizemi ar bērniem – atrakcijas, ko iesakām

Phuket Trickeye muzejs

Piedzīvojiet jautrus mirkļus un papildiniet savu ģimenes albumu ar sirreālām fotogrāfijām! Iejūtieties kādā no 100 attēlotajām 3D ainiņām un iegūstiet jaunu, amizantu bilžu kolekciju.

Splash Jungle ūdens parks

Ūdens oāze ar atrakcijām visai ģimenei un vecumiem! Aizraujoši ūdens slīdkalniņi, plūstošā upe, viļņu baseins, raftings un daudz citu izklaižu apvienojumā ar atspirdzinošiem dzērieniem un uzkodām.

Mini Golfs Dino parkā

18 bedrīšu golfa laukums, kas izvietots starp aizvēsturisku dzīvnieku un dinozauru figūrām to dabiskajā lielumā. Tādejādi, padarot golfa spēli gan par izklaidējošu, gan izglītojošu piedzīvojumu.

Labākais laiks ceļojumam uz Taizemi

Taizeme ir tropiski karsta visu gadu un uz turieni doties var jebkurā gadalaikā. Tās laikapstākļi iedalās trīs sezonās:

 • karstā sezona (ļoti karsts) – no marta līdz maijam
 • mitrā sezona (karsts un mitrs) – no jūnija līdz oktobrim
 • vēsā sezona (mazāk karsts) – no novembra līdz februārim

Vēsā sezona ir vispopulārākais periods ceļojumam uz Taizemi, jo tad laikapstākļi nav pārlieku karsti vai mitri un ir ideāli piemēroti gan pludmales atpūtai, gan ekskursijām – zilas debesis, zemāks mitruma līmenis un karstums komforta robežās.

Noderīga informācija ceļotājiem

 • Oficiālā valoda: taju
 • Reliģiskā piederība: budisms (95%)
 • Spriegums tīklā: 220 V
 • Laika josla: Indochina Time (ICT + 3h)
 • Naudas vienība: Thai baht (THB)
 • Taizemes vīza: Ja ieceļošanas mērķis ir tūrisms un ceļojums neilgst ilgāk pār 30 dienām, Latvijas pilsoņiem vīza nav nepieciešama.
 • Ar Covid-19 saistītie ieceļošanas noteikumi Taizemē

Interesanti fakti par Taizemi

 • Apmēram desmitā daļa no visām pasaules dzīvnieku un putnu sugām mājo Taizemē, kas nozīmē, ka tajā ir vairāk putnu nekā Eiropā un Amerikā kopā. Šeit savu mājvietu atradis arī pats mazākais zīdītājs uz pasaules – cūkdeguna sikspārnis, kā arī pati lielākā zivs pasaulē – vaļhaizivs.
 • Orhideja ir Taizemes nacionālais zieds. Ja mīlat eksotiskus ziedus, tad priecāsieties uzzināt, ka Taizemē savvaļā aug ap 1500 dažādu orhideju sugu, kas priecē tās viesus ar skaistiem ziediem.
 • Taizemi veido ap 1430 salu un saliņu. Daudzas no tām ir kļuvušas slavenas, pateicoties Holivudas filmām, kas tajās filmētas. Populārākā no tām – Džeimsa Bonda sala. Iecienīts veids, kā bagātināt savu pieredzi dodoties uz Taizemi atkārtoti, ir katru reizi doties iepazīt kādu citu salu.
 • Taizemieši cilvēka galvu uzskata par svarīgāko cilvēka ķermeņa daļu, tādejādi viņu kultūra aizliedz pieskarties cita cilvēka galvai (pat bērna). Bet, ja satiekat kādu vecāku vai augstākstāvošu personu, galvas pieliekšana kalpo kā cieņas pazīme.
 • Taizemieši ir ļoti smaidīga, mieru mīloša un harmoniska tauta. Iespējams, Taizemē satiksiet daudz vairāk smaidīgu cilvēku kā jebkur citur pasaulē. Tieši tādēļ Taizemi dēvē arī par 1000 smaidu zemi.

Izvēlies profesionāli organizētu ceļojumu uz Taizemi

Esam atpūtas ceļojuma eksperti ar vairāk kā 25 gados uzkrātu pieredzi un zināšanām, kā arī pārbaudītiem partneriem visos pasaulē populārākajos ceļojumu galamērķos.

Uzzini par Vanilla Travel piedāvājumu atpūtas ceļojumiem uz Taizemi.

Saņem ceļojumu jaunumus savā e-pastā!

Izdevīgi piedāvājumi, idejas un padomi veiksmīgam ceļojumam.
Uzdot jautājumu
Saņem atbildi no Vanilla Travel ceļojumu ekspertiem.

Saņem ceļojumu jaunumus e-pastā!