Atpūta Taizemes kūrortos 2022

Ko uzzināsi šajā rakstā:

Taizeme ir viena no populārākajām eksotiskajām valstīm dienvidaustrumu Āzijā, kas valdzina ar brīnišķīgām pludmalēm, noslēpumainiem budistu tempļiem, koraļļu rifiem un džungļu ainavām. Ceļotājus šeit sagaida viesmīlīgi iedzīvotāji, tajiešu tradīciju šarms un austrumu tautu ēdienu izsmalcinātās garšas. 

Informācija drošam ceļojumam uz Taizemi

Ieceļošana Taizemē

Sākot no š.g. 16.decembra Taizeme atvieglo ieceļošanas noteikumus un piedāvā divas uzturēšanās programmas ar atšķirīgiem noteikumiem: Test & Go – vakcinētiem ceļotājiem un Alternative Quarantine – nevakcinētiem ceļotājiem.

Vakcinētiem ceļotājiem – Test & Go

Atļauta brīva pārvietošanās pa Taizemi sākot no pirmās dienas*. Ielidojot Taizemē jāuzrāda:

 • Vakcinācijas sertifikāts, kas apliecina pilna vakcinācijas kursa pabeigšanu vismaz 14 dienas pirms izceļošanas ar Taizemē atzītu vakcīnu (Janssen, Moderna, Phizer, Astra Zeneka, Corona Vac / Sinovac, Vero Cell, Covilo, Sputnik V (Gamaleya). Bērniem līdz 18 gadiem vakcinācija nav nepieciešama, ja pavadošās personas ir vakcinētas.
 • Tiem ceļotājiem, kas pēdējo 3 mēnešu laikā izslimojuši Covid-19, jāuzrāda atbilstoša izziņa un/vai papildus jābūt saņēmušiem vienu vakcīnas dozu vismaz 14 dienas pirms izceļošanas.
 • Negatīvs Covid 19 testa (RT-PCR) rezultāts, kas iegūts ne vairāk kā 72 stundas pirms izceļošanas. Izņemot bērnus līdz 6 gadu vecumam.
 • COVID 19 riskus sedzoša apdrošināšanas polise, kas sedz izdevumus vismaz $50,000 apmērā.
 • *Taizemes lidostā visiem, ieskaitot bērnus, jāveic ātrais antigēnu tests. Cena: $6-10. Negatīva rezultāta gadījumā atļauta brīva pārvietošanās pa Taizemi.

SVARĪGI! 7 dienas pirms ieceļošanas Taizemē obligāti jāreģistrējas ceļojumam, lai iegūtu Thai Pass un QR kodu, kas būs jāuzrāda lidostā.

Aktuālā informācija par Test & Go programmu šeit.

Nevakcinētiem ceļotājiemAlternative Quarantine

Karantīnas periodā (10 dienas) atļauta uzturēšanās vienīgi noteiktās viesnīcās un to teritorijās. Ielidojot Taizemē jāuzrāda:

 • Negatīvs Covid 19 testa (RT-PCR) rezultāts, kas iegūts ne vairāk kā 72 stundas pirms izceļošanas. Izņemot bērnus līdz 6 gadu vecumam.
 • COVID 19 riskus sedzoša apdrošināšanas polise, kas sedz izdevumus vismaz $50,000 apmērā.
 • Apmaksāta Alternative Quarantine viesnīcas rezervācija uz 10 dienām. Rezervācijā jāiekļauj papildus RT-PCR COVID-19 testu apmaksa (būs jāveic uzturēšanās 0.-1. dienā un 8.-9. dienā), kā arī iepriekš pieteikts specializēts transfers no lidostas. Nedrīkst izmantot privāto vai sabiedrisko transportu.

Pēc negatīva Covid testa rezultāta saņemšanas pirmajā dienā, noteikto karantīnas laiku varat pilnvērtīgi atpūsties visas viesnīcas teritorijā, bet pēc atkārtotā testa rezultāta saņemšanas – brīvi pārvietoties pa Taizemi. Tāpēc, rezervējot viesnīcu, mūsu speciālisti ieteiks piemērotāko, lai visas 10 karantīnas dienas varētu izmantot pilnvērtīgai atpūtai!

SVARĪGI! 7 dienas pirms ieceļošanas Taizemē obligāti jāreģistrējas ceļojumam, lai iegūtu Thai Pass un QR kodu, kas būs jāuzrāda lidostā.

Aktuālā informācija par Alternative Quarantine programmu šeit.

Vīza

Latvijas pilsoņiem ieceļošanai Taizemes Karalistē līdz 30 dienām vīza nav nepieciešama, ja ieceļošanas mērķis valstī ir tūrisms.

Noteikumi Taizemes viesnīcās

 • Maltītes restorānos un bāros pasniedz un servē apkalpotāji.
 • Pie ieejas viesnīcā var tikt mērīta apmeklētāju ķermeņa temperatūra.
 • Sauļošanās gultas pludmalēs un pie baseina izvietotas ievērojot 1.5 metra attālumu.
 • Pēc iespējas jāievēro 2 m distance starp citiem viesnīcas viesiem un personālu.
 • Viesnīcu telpas un koplietošanas priekšmeti tiek regulāri dezinficēti, lai nodrošinātu maksimālu viesu drošību. 

Vai ceļojuma laikā jālieto sejas maskas?

Taizemē sabiedriskās vietās jālieto sejas maskas.

Kā rīkoties, ja pirms lidojuma uz Latviju saņemts pozitīvs Covid – 19 testa rezultāts?

Ja kāds no Covid testiem uzrādījis pozitīvu rezultātu, viesis tiek aicināts par papildu samaksu veikt otru testu, lai izslēgtu viltus pozitīva rezultāta iespējamību. Gaidot rezultātu, viesim un viņa ceļabiedriem jāatrodas viesnīcas numurā. Ja pozitīvs rezultāts tiek apstiprināts, viesis tiek ievietots slimnīcā, lai ārstētos uz apdrošināšanas rēķina vismaz 14 dienas. Pavadošie ceļabiedri tiek ievietoti karantīnas viesnīcā par saviem līdzekļiem uz 14 dienām. Ja uzturēšanās laiks valstī beidzas, pavadošie ceļabiedri līdz izbraukšanas datumam atrodas karantīnas viesnīcā. Viesis ar pozitīvo Covid testa rezultātu atrodas slimnīcā līdz pilnīgas atveseļošanās brīdim.

Ar visiem aktuālajiem noteikumiem par atgriešanos Latvijā var iepazīties šeit.

Kam iesakām ceļojumu uz Taizemi?

Tūkstoš smaidu zeme – karstā un eksotiskā Taizeme ir īsta tropu paradīze zemes virsū! Šeit varēsiet baudīt gan romantisku divvientulību autentiskā vidē, gan doties adrenalīna pilnos piedzīvojumos, gan arī pavadīt iespaidiem bagātas ģimeniskas brīvdienas. Taizeme ir ļoti daudzveidīga un piedāvā neskaitāmas izklaides un atpūtas iespējas visu vecumu ceļotājiem.

Relaksējieties sniegbaltu smilšu pludmalēs pie dzidrās Andaman jūras Puketas salā, iepazīstiet budismu senos tempļos, dodieties izbraukumos uz piekrastes saliņām, ļaujieties iepirkšanās priekam tradicionālajos nakts tirdziņos, kā arī baudiet relaksējošas tajiešu masāžas, rosīgo nakts dzīvi un eksotisko Āzijas virtuvi. Ceļojums uz Taizemi būs lieliska izvēle tiem, kas vēlas iepazīt pasauli no cita skatu punkta, lai ar svaigu skatu paskatītos uz ikdienišķām lietām.

Ko apskatīt Taizemē?

Phuket Big Buddha

Iespaidīga 45 metrus augsta budas statuja Nakkerd kalna virsotnē. Izgatavota no betona un pārklāta ar burmiešu balto marmoru. Mājestātiskā statuja ir viens no tūristu iecienītākajiem apskates objektiem.

Kata pludmale

Palmu ieskauta sniegbaltu smilšu pludmale ar kristāldzidru ūdeni. Iecienīta atpūtas vieta, pateicoties skaistajiem skatiem, kā arī blakus esošajiem restorāniem un rosīgajai nakts dzīvei. Tikai īsas pastaigas vai brauciena attālumā atrodas arī populārā Karon pludmale, kas ir trešā garākā pludmale Puketas salā.

Phang Nga līcis

Phang Nga līcis ir slavens visā pasaulē ar savām interesantās formas kaļķakmens klintīm, kas slejas augšup no smaragdzaļās jūras. Izpētiet to, dodoties braucienā ar laivu vai kajakiem uz līcī esošajām saliņām, iegriežoties lagūnās un tuvumā apskatot klintīs izskalotās alas.

Puketas ziloņu rezervāts

Dodieties uz džungļu ieskautu rezervātu un apskatiet savvaļā dzīvojošus ziloņus. Vērojiet, kā tie uzvedas to dabiskajā vidē – spēlējas, ēd, mazgājas un peldas un uzziniet vairāk par viņu vietu ekosistēmā. Gūstiet prieku pabarojot šos miermīlīgos dzīvniekus un izbaudot to klātbūtni brīvā dabā.

Wat Chalong templis

Jau vairāk kā gadsimtu Wat Chalong templis uzņem gan vietējos lūdzējus, gan ceļotājus no visas pasaules, kas vēlas labāk iepazīt budismu. Šā Puketas lielākā tempļa 60 metru augstajā pagodā glabājas budas kauls, bet sienas un griesti ir rotāti ar sienu gleznojumiem, kas attēlo budas dzīves stāstu.

Ceļojums uz Taizemi ar bērniem – atrakcijas, ko iesakām

Phuket Trickeye muzejs

Piedzīvojiet jautrus mirkļus un papildiniet savu ģimenes albumu ar sirreālām fotogrāfijām! Iejūtieties kādā no 100 attēlotajām 3D ainiņām un iegūstiet jaunu, amizantu bilžu kolekciju.

Splash Jungle ūdens parks

Ūdens oāze ar atrakcijām visai ģimenei un vecumiem! Aizraujoši ūdens slīdkalniņi, plūstošā upe, viļņu baseins, raftings un daudz citu izklaižu apvienojumā ar atspirdzinošiem dzērieniem un uzkodām.

Mini Golfs Dino parkā

18 bedrīšu golfa laukums, kas izvietots starp aizvēsturisku dzīvnieku un dinozauru figūrām to dabiskajā lielumā. Tādejādi, padarot golfa spēli gan par izklaidējošu, gan izglītojošu piedzīvojumu.

Labākais laiks ceļojumam uz Taizemi

Taizeme ir tropiski karsta visu gadu un uz turieni doties var jebkurā gadalaikā. Tās laikapstākļi iedalās trīs sezonās:

 • karstā sezona (ļoti karsts) – no marta līdz maijam
 • mitrā sezona (karsts un mitrs) – no jūnija līdz oktobrim
 • vēsā sezona (mazāk karsts) – no novembra līdz februārim

Vēsā sezona ir vispopulārākais periods ceļojumam uz Taizemi, jo tad laikapstākļi nav pārlieku karsti vai mitri un ir ideāli piemēroti gan pludmales atpūtai, gan ekskursijām – zilas debesis, zemāks mitruma līmenis un karstums komforta robežās.

Noderīga informācija ceļotājiem

 • Oficiālā valoda: taju
 • Reliģiskā piederība: budisms (95%)
 • Spriegums tīklā: 220 V
 • Laika josla: Indochina Time (ICT + 3h)
 • Naudas vienība: Thai baht (THB)
 • Taizemes vīza: Ja ieceļošanas mērķis ir tūrisms un ceļojums neilgst ilgāk pār 30 dienām, Latvijas pilsoņiem vīza nav nepieciešama.

Interesanti fakti par Taizemi

 • Apmēram desmitā daļa no visām pasaules dzīvnieku un putnu sugām mājo Taizemē, kas nozīmē, ka tajā ir vairāk putnu nekā Eiropā un Amerikā kopā. Šeit savu mājvietu atradis arī pats mazākais zīdītājs uz pasaules – cūkdeguna sikspārnis, kā arī pati lielākā zivs pasaulē – vaļhaizivs.
 • Orhideja ir Taizemes nacionālais zieds. Ja mīlat eksotiskus ziedus, tad priecāsieties uzzināt, ka Taizemē savvaļā aug ap 1500 dažādu orhideju sugu, kas priecē tās viesus ar skaistiem ziediem.
 • Taizemi veido ap 1430 salu un saliņu. Daudzas no tām ir kļuvušas slavenas, pateicoties Holivudas filmām, kas tajās filmētas. Populārākā no tām – Džeimsa Bonda sala. Iecienīts veids, kā bagātināt savu pieredzi dodoties uz Taizemi atkārtoti, ir katru reizi doties iepazīt kādu citu salu.
 • Taizemieši cilvēka galvu uzskata par svarīgāko cilvēka ķermeņa daļu, tādejādi viņu kultūra aizliedz pieskarties cita cilvēka galvai (pat bērna). Bet, ja satiekat kādu vecāku vai augstākstāvošu personu, galvas pieliekšana kalpo kā cieņas pazīme.
 • Taizemieši ir ļoti smaidīga, mieru mīloša un harmoniska tauta. Iespējams, Taizemē satiksiet daudz vairāk smaidīgu cilvēku kā jebkur citur pasaulē. Tieši tādēļ Taizemi dēvē arī par 1000 smaidu zemi.

Personalizēts atpūtas ceļojums uz Taizemi

Ceļojumiem uz Taizemi piedāvājam katra klienta vēlmēm pielāgotas personalizētas individuālo ceļojumu programmas.

Personalizēta Individuāla ceļojumu programma ir pakalpojums, kurā iekļauts:
– konsultācija par klienta vēlmēm atbilstoša ceļojuma iespējām;
– ceļojuma plāna un programmas izveidošana;
– ceļojuma rezervēšana un organizēšana;
– atbalsts ceļojuma laikā.
Rezultātā saņemsiet tieši jūsu vēlmēm atbilstošu, individuālu ceļojumu uz Taizemi, ietaupot savu laiku plānošanas procesā, kā arī drošību par vērtīgu ieguldījumu un profesionālu atbalstu ceļojuma laikā. 

Esam atpūtas ceļojuma eksperti ar vairāk kā 25 gados uzkrātu pieredzi un zināšanām, kā arī pārbaudītiem partneriem visos pasaulē populārākajos ceļojumu galamērķos.

Uzzini par tieši Tev piemērota atpūtas ceļojuma iespējām uz Taizemi.

Uzzini par ceļojumu jaunumiem pirms citiem!

Izdevīgi piedāvājumi, iedvesma un padomi veiksmīgam ceļojumam. Piesakies un saņem e-pastā!

Saņem ceļojumu jaunumus e-pastā!