Eksotiskās Vjetnamas vilinājums – 11 fascinējošas vietas, kas noteikti jāredz

Dodies ceļojumā uz Vjetnamu un pieskaries šīs austrumu valsts neizmērojami interesantajai kultūrai un vēsturei! Šeit Tevi gaida elpu aizraujoši dabas skati, laivu braucieni pa zaļu rīsu terašu ieskautām upēm, iepirkšanās fascinējošos peldošajos tirdziņos, kā arī īstas vjetnamiešu virtuves un kafijas unikālās garšas baudījums. Bet pludmales mīļotājus iepriecinās atpūta saules izbalinātajās Mui Ne pludmalēs pie siltās un debeszilās Dienvidķīnas jūras.

Uzzini, kas Tev noteikti būtu jāapskata un jāizbauda ceļojumā uz Vjetnamu!

1. Halongas līcis

Viena no pasaules skaistākajām vietām! Šī līča smaragdzaļajā ūdenī izkaisītas vairāk kā 1600 lietusmežiem apaugušas salas, kuras visērtāk un interesantāk iepazīt braucienā ar kruīzu kuģīti. Lielākās salas klāj sulīgi meži un klintis, kurās slēpjas noslēpumainas grotas un alas. Daudzas no klintīm ir tik stāvas, ka šķiet, slejas tieši no ūdens dzīlēm. Tevi īpaši pārsteigs Dinh Huong un Ga Choi salas. To neparastās formas dēļ tās ir leģendām un stāstiem apvītas un katrs tajās var saskatīt ko sev tuvu. Savukārt, siltu pludmales atpūtu varēsi baudīt Titov salā. Šeit varēsi gan peldēties un sauļoties, gan uzkāpt klintī, lai uzņemtu Instagram cienīgas bildes.

2. Luon grota

Arkveida grota Halongas līcī, kas slejas tieši virs ūdens. Apmeklēt to iespējams vienīgi braucot ar mazu laivu vai kaijaku. Arka ir tik zema, ka ceļoties ūdens līmenim, zem tās izbraukt iespējams vienīgi pieliecoties. Braucot tradicionālajā bambusa laiviņā varēsi izbaudīt gan eksotisko augu bagātību un zilās debesis, gan – ja paveicas – nofotografēt nerātnus mērkaķīšus, kas lēkā pa klintīm.

3. Pārsteigumu ala

Viena no pasaules 10 skaistākajām alām, kas atklāta pavisam nesen – tikai 1901.gadā. Atrodas Halongas līča centrā – Bo Hon salā. Aiz tās šaurās ieejas slēpjas milzīga un krāšņa dabas radīta telpa. Šī ala pārsteidz ne tikai ar stalaktītiem un stalagmītiem, kas atgādina greznas lustras, bet arī ar tās dziļumā dusošu “karalisku” dārzu ar kristāldzidru ezeriņu un brīnišķīgu skatu uz kalniem.

4. Ninh Binh

Maza pilsētiņa pie Sarkanās upes deltas Vjetnamas ziemeļos ar skaistu, klinšainu kalnu apvidu un zaļiem rīsu laukiem. Fascinējošākos šīs gleznainās vietas skatus var piedzīvot vienīgi braucienā ar laivu pa Tam Coc upi, apmeklējot alas-pasāžas un vērojot sirreālus skatus, kuros, šķiet, kaļķakmens klintis iznirst no rīsu laukiem.

5. Cuc Phuong nacionālais parks

Lielākais dabas rezervāts Vjetnamā, kas atrodas Sarkanās upes deltā un ir mājvieta retiem Āzijas dzīvniekiem un augiem. Dodies pa pirmatnēju, putniem bagātu mežu ar tūkstošiem gadu veciem kokiem, apbrīno elpu aizraujošas ainavas uz kaļķakmens klintīm un rīsu laukiem, kā arī apmeklē 7000 gadu seno alu Cave of Early Man, kas savulaik glabājusi Vjetnamas pirmatnējo cilvēku liecības.

6. Mekongas delta

Autentisku ciematu un rīsu lauku ieskauts upju, purvu un saliņu labirints, kurā slēpjas slavenākie un senākie vjetnamiešu tradicionālie peldošie tirdziņi. Dodies braucienā ar vjetnamiešu laivām pa Mekongas upi gar vietējo iedzīvotāju mājiņām uz pāļiem, augļu plantācijām un autentiskiem zvejnieku ciematiņiem. Apmeklē Bruņurupuču saliņu un baudi gardu tradicionālo maltīti krāšņā un eksotiskā tropiskajā dārzā. 

7. Hanoja

Otra lielākā pilsēta Vjetnamā, kas apvieno sevī austrumu un rietumu arhitektūras stilus. Izstaigā seno pilsētas kvartālu ar 19.gadsimta celtnēm un apej apkārt dīvaini zaļās krāsas Hoan Kiem ezeram, apmeklē Hošimina Mauzoleju un citas ievērojamas vietas, kā arī nobaudi gardo vjetnamiešu virtuvi kādā tradicionālajā restorānā!

8. Thang Long Imperatoru citadele

Vēsturisku celtņu komplekss Hanojā, kurā varēsi sajust senās Vjetnamas gaisotni. Šeit apskatāmas vēstures liecības, kuras datētas pat ar 6-20. gs.p.m.ē. Tūristu īpaši iemīļota vieta citadelē ir atjaunotais, 40 metrus augstais Hanojas Karoga tornis, no kura paveras panorāmas skats uz Ba Dinh skvēru un Hanojas pilsētas centru. 

9. Literatūras templis Quoc Tu Giam

Šis gandrīz tūkstots gadus senais templis ir viens no tikai dažiem Vjetnamas tempļiem, kas veltīts izcilajam filozofam Konfūcijam. Tas ir lielisks tradicionālās vjetnamiešu arhitektūras paraugs, kurā varēsi izstaigāt austrumnieciskus paviljonu un halles, apskatīt senu zinātnieku un gudro statujas, kā arī pastaigāties pa parka celiņiem, kuri kādreiz bija atvērti vienīgi karaliskajām personām.

10. Mui Ne pludmales

Baudi atpūtu kādā no palmu ieskautajiem kūrortiem pie šķietami bezgalīgi garas, balto smilšu pludmales blakus veikaliņiem, kafejnīcām un restorāniem ar gardām jūras veltēm! Sauļojies, nodarbojies ar ūdens sportu vai dodies džipu braucienā uz unikālajām Balto un Sarkano smilšu kāpām.

11. Saigona jeb Ho Chi Minh

Viena no lielākajām un rosīgākajām Vjetnamas pilsētām. Šeit vienlaikus notiek miljoniem lietu – dzīva satiksme, ko veido tūkstošiem skūteru, motorolleru, mašīnu un velo braucēju, ko papildina aktīva tirgošanās veikalos, gardu street food ēdienu baudījums turpat ielu malās vai kafejnīcās un aktīva nakts dzīve. Slavena arī ar savu franču koloniālo arhitektūru, ķīniešu kvartālu Cholon, Thien Hau pagodu ķīniešu arhitektūras stilā un Ben Thanh tirgu ar dažādu mājražojumu un suvenīru tirgotājiem.

Vai vēlies doties uz Vjetnamu?

Vai vēlies to visu redzēt savām acīm? Gan šīs, gan daudzas citas ievērojamas vietas vari apskatīt individuāli sagatavotā ceļojumā. 

Piesakies konsultācijai par ceļojumu uz Vjetnamu.

Saņem ceļojumu jaunumus savā e-pastā!

Izdevīgi piedāvājumi, idejas un padomi veiksmīgam ceļojumam.
Uzdot jautājumu
Saņem atbildi no Vanilla Travel ceļojumu ekspertiem.

Saņem ceļojumu jaunumus e-pastā!