Instagram lietotāju 10 iecienītākie gastronomijas tirgi Eiropā

Saņemt piedāvājumu
Sākums / Blogs / Tūrisma ziņas / Instagram lietotāju 10 iecienītākie gastronomijas tirgi Eiropā

Instagram lietotāju 10 iecienītākie gastronomijas tirgi Eiropā

Instagram lietotāju 10 iecienītākie gastronomijas tirgi Eiropā

Pēdējās desmitgades daudzas Eiropas pilsētas ir investējušas laiku un līdzekļus, lai pārveidotu savus vecos tirgus par autentiskām gastronomiskām paradīzēm, kur var ne vien iegādāties svaigus dārzeņus, augļus, gaļu un zivis, bet arī nobaudīt visdažādākos vietējos un pasaules kulinārijas brīnumus.

Pat ja neesi cilvēks, kas aizraujas ar ēdienu gatavošanu, pārtikas tirgiem piemīt savs īpašs šarms, tādēļ papildus restorāniem, bāriem un krodziņiem tos ir vērts iekļaut ceļojumu dienas kārtībā.

Zemāk piedāvājam Eiropas gastronomijas tirgu topu, kas balstīts uz platformas Musement apkopoto katra tirgus pieminējumu skaitu Instagram.

10.vieta - Kauppatori, Helsinki

Top 10 sarakstu sāk Helsinku Kauppatori laukums ar 42 519 pieminējumiem vietnē Instagram. Pavisam tuvu Somijas galvaspilsētas centram, Esplanadi austrumu galā, var nobaudīt dažādus tipiskus šī reģiona produktus, piemēram, lasi vai reņģi, kā arī citas svaigas un kūpinātas zivis, gaļu, augļus, saldumus un dārzeņus. Ēdienu baudīšanu te var apvienot arī ar vilnas cepuru un šaļļu, ziemeļbriežu kažokādu izstrādājumu, rokdarbu, T-krekli un citu Somijai tipisku suvenīru iegādi.

9.vieta - Old Spitalfields, Londona

Ar 51 704 Instagram pieminējumiem nākamais sarakstā ir Old Spitalfields tirgus, kas slavens ar savu bagāto un daudzveidīgo vēsturi, kura aizsākās vēl 1197. gadā. Mūsdienās šajā rosīgajā tirgū var atrast visdažādākās modes un mākslas preces, kā arī daudz interesantu vietu, kur ieturēt gardu maltīti. Turklāt visa gada garumā te tiek organizēti pasākumi, kas popularizē šī rajona bagāto vēsturi un kultūru. Tādēļ neatkarīgi no tā, vai Tev interesē gastronomijas prieki, mode, kārtis, sveces vai grāmatas, Old Spitalfields tirgū, kas ir viena no populārākām Londonas vietām, var ar interesi pavadīt kaut visu dienu.

8.vieta - Leadenhall, Londona

Turpinām ceļojumu pa Londonu, jo astotajā vietā ar 54 984 Instagram pieminējumiem ierindojas Leadenhall tirgus, kura vēsture aizsākās jau četrpadsmitajā gadsimtā, kad tas galvenokārt tika izmantots gaļas tirdzniecībai. Mūsdienās te atrodas daudzi bāri, veikali un moderni restorāni, padarot šo tirgu par iecienītu tikšanās vietu gan londoniešu, gan ceļotāju vidū, kurus uz šejieni vilina ne tikai vēsture, bet arī unikālais gastronomiskais piedāvājums.

7.vieta - San Miguel, Madride

Daudzi teiks, ka San Miguel ir uz tūrismu orientēts tirgus un Madridē ir vēl daudzi citi līdzīgi tirgi, tomēr ar 57 728 pieminējumiem Instagram lietotāji devuši priekšroku tieši šim skaistajam tirgum, kas tika atklāts vēl 1916. gadā. Interesantā arhitektūra, ko projektējis Alfonso Dubé y Díez, padara šo tirgu par vienu no visvairāk fotografētajām ēkām pilsētā.

6.vieta - Torvehallerne, Kopenhāgena

Tagad dosimies uz Kopenhāgenu, lai atrastu Torvehallerne tirgu, kas kopš tā atklāšanas 2011. gadā ir kļuvis par populārāko tirgu Dānijas galvaspilsētā. Turklāt ar 58 846 pieminējumiem tas ir arī viens no iecienītākajiem Eiropas tirgiem Instagram lietotāju vidū. Jo īpaši iemīļotas ir Torvehallerne tirgus divas skaistās, krāsām bagātās stiklotās zāles, kurās vairāk nekā 60 stendos var iegādāties visdažādākos pārtikas produktus - sākot ar svaigām izejvielām un beidzot ar liķieriem, vīniem, grāmatām un recepšu grāmatām, kā arī gataviem ēdieniem un smaržīgiem ziediem. Lai sajustu īsto Dānijas garšu, te noteikti jāpagaršo slavenā dāņu reņģes vai laša sviestmaize - Smorrebrod!

5.vieta - Naschmarkt, Vīne

Piekto vietu ar 76 859 pieminējumiem ieņem Vīnes pazīstamākais gastronomijas tirgus Naschmarkt, kas atrodas Vīnes laukumā un stiepjas aptuveni 1,5 kilometru garumā. Aptuveni 120 tirgus stendi un restorāni apmeklētājus priecē ar daudzveidīgu kulinārijas piedāvājumu – sākot ar dažādiem austriešu un Vīnei raksturīgiem gardumiem, līdz pat indiešu, vjetnamiešu un itāļu virtuvei.

4.vieta - Viktualienmarkt, Minhene

Ar 85 462 pieminējumiem Instagram rosīgais Viktualienmarkt šajā topā ieņem ceturto vietu. Vairāk nekā 22 000 kvadrātmetru platībā, 140 stendos te var iegādāties svaigus pārtikas produktus, delikateses, kā arī augļus, sierus un ziedus. Ja vēlies iestiprināties ar aukstu alu vai garšīgi paēst, Minehenē labāku vietu neatradīsi, jo šeit piedāvājumā ir ne vien tradicionālie Bavārijas gardumi, bet arī visdažādākie eksotiskie ēdieni.

Īpašu šarmu šim tirgum piešķir arī strūklakas ar statujām, kas ataino tādus minheniešu mīlētus dziedātājus un komiķus kā Karlu Valentīnu, Veisu Ferdlu, Līslu Karlštati, Idu Šūmaheri, Elisu Aulingeri un Roideru Žaklu.

3.vieta - Markthal, Roterdama

Roterdamas Markthal ar 113 443 pieminējumiem Instagram vietnē ieņēmis godpilno trešo vietu. Šis modernais tirgus ir īsta arhitektūras pērle, jo to rotā Arno Koenena un Irisas Roskam veidots mākslas darbs "Pārpilnības rags", kas aizņem lielu daļu no griestiem, padarot to par vienu no pilsētas ievērojamākajām apskates vietām. Turklāt aptuveni 100 stendos te var iegādāties un nobaudīt neskaitāmus gardumus no visas pasaules, sākot ar aromātisko Brazīlijas kafiju un beidzot ar neparasto Holandes sieru.

2.vieta - La Boqueria, Barselona

Otrs populārākais tirgus ar 169 513 pieminējumiem ir La Boqueria tirgus Barselonā uz slavenās La Rambla ielas, kas savieno Katalonijas laukumu tās centrā ar Kristofera Kolumba pieminekli Portvelā. Ikoniskais Katalonijas tirgus ir viena no Barselonas ievērojamākajām vietām un tā 2583 m² platībā ir izvietoti vairāk nekā 300 garšām bagāti, krāsaini kioski (saukti arī paradas). Arkveida ieeja tirgū ved uz fascinējošu pārtikas pasauli, kurā katru dienu pulcējas gan tūristi, gan vietējie iedzīvotāji.

1.vieta - Borough, Londona

Līdz ar šī topa pirmo vietu atkal atgriežamies Londonā, jo Borough Market ar 501 734 pieminējumiem vietnē Instagram ieņem pirmo vietu Eiropas labāko gastronomijas tirgu reitingā. Šis Viktorijas laikmeta tirgus, kas atrodas zem dzelzceļa tilta starp Southwark Cathedral un Borough High Street, tikai dažu soļu attālumā no Londonas tilta un Londonas torņa, ir slavenākais un vecākais tirgus pilsētā. Līdz pat 130 tirgotāju un ražotāju te pārdod ne tikai gardus vietējos ražojumus, bet arī produktus no pārējās Apvienotās Karalistes un citām valstīm, piemēram, retu sugu zivis vai gaļu. Nepalaid garām iespēju atvest mājās labu zilo Stiltona sieru vai pāris "ale" alus šķirņu!

Saņem ceļojumu jaunumus savā e-pastā!
Izdevīgi piedāvājumi, idejas un padomi veiksmīgam ceļojumam.