Viltīgs veids, kā hakeri lidostās nozog datus no viedtālruņiem

Saņemt piedāvājumu
Sākums / Blogs / Tūrisma ziņas / Viltīgs veids, kā hakeri lidostās nozog datus no viedtālruņiem

Viltīgs veids, kā hakeri lidostās nozog datus no viedtālruņiem

Viltīgs veids, kā hakeri lidostās nozog datus no viedtālruņiem

Publiskās uzlādes pieslēgvietas, kas pieejamas daudzu lidostu atpūtas zonās, var šķist noderīgas, ja pirms lidojuma atklājies, ka nepieciešams uzlādēt viedtālruni. Tomēr saskaņā ar šī gada aprīlī Twitter kontā publicēto FIB brīdinājumu tās tomēr nevajadzētu izmantot.

Kā hakeri piekļūst viedtālruņos glabātajai informācijai?

Kibernoziedznieki publiskās uzlādes vietas “inficē” ar ļaunprātīgu programmatūru, kas aktivizējas brīdī, kad tām tiek pieslēgts viedtālrunis. Ja lidostas uzlādes vieta ir kompromitēta un personas ierīce ir inficēta, kibernoziedznieki var piekļūt daudziem personas datiem, piemēram, parolēm, karšu datiem, konta numuriem un citai informācijai. Ļaunprogrammatūra ne tikai nozog personas datus, bet arī rada sarežģītākas problēmas, piemēram, instalē spiegprogrammatūru, kas var uzdot ierīcei lejupielādēt kādu lietotni, samaksāt par produktu, ierakstīt uz ekrāna notiekošās darbības vai izsekot, kas tiek rakstīts ar tastatūru.

Kā pasargāt savus datus?

Lai nepakļautu riskam personīgo informāciju, drošāk ir vienmēr izmantot savu viedtālruņa uzlādes vadu, kas pieslēgts sienas kontaktligzdā vai personīgajā portatīvajā lādētājā. Arī ārpus lidostas vajadzētu izvairīties no publiskām uzlādes pieslēgvietām, neatkarīgi no tā, vai tās atrodas viesnīcās, pasākumu telpās vai uz ielas stūra. Tāpat ieteicams izvairīties no publiskajām Wi-Fi pieslēgumu vietām, jo tām nav tādas pašas aizsardzības kā mājas vai uzņēmuma Wi-Fi. Ja publiskais tīkls nav drošs, hakeri var pārtvert Tavu sesiju un pieteikties lietotnēs ar Taviem pieejas datiem, tādējādi piekļūstot tur glabātajai informācijai. Diemžēl kiberuzbrukumi var notikt jebkur.

Ko darīt, ja ir aizdomas, ka ir noplūdusi personīgā informācija?

Ja ir aizdomas, ka varētu būt noplūdusi personīgā informācija, var mēģināt mazināt kaitējumu. Pirmkārt, ieteicams pārbaudīt, kādi pieejas dati varētu būt noplūduši. Izmanto bezmaksas rīku Dark Web Report un ievadi tajā e-pasta adreses, ko esi izmantojis pieejai dažādās interneta vietnēs. Ja kāda no šīm adresēm kļuvusi publiska, ir vērts izanalizēt, kāda personiskā informācija varētu būt kļuvusi pieejama ļaundariem. Lai liegtu svešiniekiem pieeju kompromitētajiem profiliem, ir svarīgi tajos nomainīt paroles un pieslēgt divu faktoru autentifikāciju, ja iespējams.

Tomēr vislabāk būs nepakļaut sevi liekam riskam. Tādēļ, lai ceļojums noritētu droši un patīkami, sargā savu personīgo informāciju tikpat uzmanīgi kā personīgās lietas un bagāžu!

Saņem ceļojumu jaunumus savā e-pastā!
Izdevīgi piedāvājumi, idejas un padomi veiksmīgam ceļojumam.