Kolektīva saliedēšanas pasākumi – grupu ceļojumi darbiniekiem!

Ko uzzināsi šajā rakstā:

Lai justos kā vienota komanda, nav jātiekas katru dienu, jo mūsdienās biroja darbinieki daudz ko var izdarīt, strādājot attālināti. Tomēr, lai kolektīvu saliedētu un motivētu jauniem izaicinājumiem, ir svarīgi laiku pa laikam satikties. Un kas var būt vienojošāks un iedvesmojošāks par kopīgu ceļojumu visiem darbiniekiem? Galvenais izvēlēties piemērotāko ceļojuma ilgumu, galamērķi un formātu.

5 ceļojumu veidi, kas palīdzēs saliedēt kolektīvu

1. Grupu ceļojumi ar ekskursijām Baltijas valstīs

Īsi ceļojumi tepat uz Latvijas vai citu Baltijas valstu skaistākajām vietām ir labs veids, kā saturīgi un interesanti pavadīt laiku kopā ar kolektīvu. Šāds grupas ceļojuma formāts var būt piemērots uzņēmumam ar intensīvu darba ritmu, jo neaizņem vairākas darba dienas, kā arī vajadzības gadījumā to var rīkot nedēļas nogalē.

Izbrauciens ar plostu pa upi, pikniks kādā īpaši gleznainā vietā, vīna vai alus degustācija, meistarklases amatnieku darbnīcās, viesošanās pie vietējiem ražotājiem (kas, atkarībā no uzņēmuma specifikas var būt arī aizraujoša pieredzes apmaiņa), kā arī daudzas citas aktivitātes palīdzēs celt komandas garu un radīt kopīgas atmiņas. Šāda kopīga brauciena programmu var veidot gan fiziski aktīvāku, piemēram, ar īsiem pārgājieniem un orientēšanās spēlēm vai izzinošu – ar ekskursijām uz pilīm, muzejiem un dažādām ievērojamām vietām.

2. Workation ceļojums, kur darbs tiek apvienots ar atpūtu

Pieaugot tendencei, ka arvien vairāk darbinieku strādā attālināti, populārs kļūst “workation” ceļojuma formāts, kura laikā kolektīvs gan kopīgi strādā, gan atpūšas. Tas ir jēgpilns un produktīvs mūsdienu biznesa vides rīks, kas ļauj uzturēt dzīvu komandas garu un pārliecināties, ka profesionālajā ziņā kolektīvs ir “uz viena viļņa”.

“Workation” tipa ceļojumi parasti aizņem 3-4 dienas, bieži tajos iekļaujot arī nedēļas nogales. Daļa laika tiek ieplānota darbam, prāta vētrām, ideju ģenerēšanai un sarunām, bet otra daļa – gan kopīgai, gan individuālai atpūtai un ceļojuma galamērķa iepazīšanai. Dienas laikā kolektīvs strādā attālināti vai tiekoties darba grupu sanāksmēs un semināros, bet vakaros un brīvdienās – dodas iepazīt galamērķa skaistākās vietas, nodarbojas ar fiziskām aktivitātēm vai vienkārši sauļojas pludmalē vai pie baseina.

Piemēram, kolektīvs var doties uz kādu siltu galamērķi un atpūsties kūrortā pie jūras. Darba sesijas var organizēt vai nu viesnīcas konferenču zālē vai arī šim mērķim noīrēt kādu lielāku villu, radot nepiespiestu gaisotni. Tādējādi “Workation” ceļojumi var efektīvi celt gan darbinieku produktivitāti, gan motivāciju un lojalitāti savam darba devējam.

3. Starptautiski semināri un konferences – grupas brauciens kolektīvam

Izglītojoši semināri, starptautiskas konferences, izstādes un tīklošanas pasākumi bieži ir iemesls kolektīviem ceļojumiem, kur darbu var apvienot ar atpūtu. Pēc produktīvi pavadītas dienas darba sesijās un sanāksmēs, kolektīvu var saliedēt dodoties kopīgās vakariņās vai iepazīstot pilsētu un tās apkārtni. Liels atspaids šādā gadījumā būs iespēja uzticēt ceļojuma organizatorisko pusi ceļošanas jomas profesionāļiem, kas saplānos programmu atbilstoši jūsu vajadzībām, pieskaņojot gan lidojumu grafiku, gan naktsmītnes, gan izklaižu programmas.

4. Kolektīvs atvaļinājums – korporatīvais atpūtas ceļojums

Vai šķiet, ka darbinieku motivācija ir samazinājusies? Atstājiet darbu birojā un dodieties kopīgā atpūtā uz kādu saulainu galamērķi, lai baudītu atpūtu pie jūras un baseiniem!  Šāds kopīgs atvaļinājums ceļojumā var būt pilnībā veltīts mierīgai atpūtai vai arī dažādām aktivitātēm ar komandas saliedēšanas elementiem – tā laikā, piemēram, var sarīkot orientēšanās sacensības kādā pilsētā, mazākas vai lielākas intensitātes pastaigu kalnos, slēpošanu vai braucienu ar riteņiem. Jebkurā gadījumā – gardas maltītes, interesanta izklaižu programma un ekskursijas būtiski cels darbinieku lojalitāti un, iespējams, var pat aizvietot prēmiju.

5. VIP līmeņa ceļojumi – valdes sēdēm un biznesa sarunām

Ja pienācis brīdis, kad uzņēmuma vadībai nepieciešams sanākt kopā privātā, neitrālā, bet vienlaikus radošā vidē, lai kopīgi ģenerētu idejas par biznesa attīstību, vērts nomainīt ierasto atmosfēru un doties uz citu valsti. Pārdomāts lidojumu grafiks, biznesa klases transports, atpūta augsta līmeņa viesnīcās, izsmalcinātas maltītes un elegantas pārrunu telpas būs būtiskas šāda ceļojuma sastāvdaļas.

Nepārzinot izvēlēto galamērķi un tajā piedāvāto pakalpojumu klāstu, var būt grūti kvalitatīvi izplānot šādu pasākumu, tādēļ vislabāk to uzticēt ceļojumu aģentūrai, kam jau ir liela pieredze biznesa ceļojumu organizēšanā. Jo īpaši svarīgi tas būs gadījumā, ja uz tikšanos ierodas pārstāvji no dažādām valstīm un katram nepieciešams nodrošināt atbilstošu servisa līmeni.

Grupas ceļojums ar kolektīvu var ilgt gan tikai dažas dienas, gan nedēļas – atkarībā no uzņēmuma darba ritma un iespējām. Mūsu pieredze rāda, ka pieprasīts šādu ceļojumu ilgums ir 3-4 dienas, jo vajadzības gadījumā to var ieplānot, piemēram, no piektdienas līdz pirmdienai, lai nezaudētu vairāk par divām darba dienām.

Kādēļ doties ceļojumā kopā ar darbiniekiem?

  • Kopīgs ceļojums var aizvietot ierastos korporatīvos pasākumus, piedāvājot interesantu alternatīvu un jaunus iespaidus, kas palīdzēs veidot pozitīvu komandas sajūtu. To nodrošina gan dažādās aktivitātes, kas tiek iekļautas ceļojuma programmā, gan kopā būšana ārpus biroja vai ražotņu telpām, kas ļauj kolēģus ieraudzīt citām acīm. 
  • Ne visi darbinieki paši var atļauties doties tuvākā vai tālākā ceļojumā, tādēļ šāds kolektīvs saliedēšanās ceļojums tiem sniegs īpašu vērtību un nozīmēs varbūt pat vairāk nekā, piemēram, neliela prēmija. 
  • Ceļojums ir vērtīga dāvana darbiniekiem, jo tam ir ilgtermiņa efekts – gan pirms, gan pēc paša notikuma. Par plānoto braucienu darbinieki uzzinās savlaicīgi, gatavosies tam iepriekš, pārrunās un domās par to, savukārt, ceļojuma laikā radītās atmiņas saglabāsies vēl ilgi. 
  • Meklējot darba vietu, cilvēki līdz ar algu izsver arī papildu piedāvāto labumu grozu. Tajā iekļauti regulāri kopīgi korporatīvie ceļojumi noteikti liks uzņēmumu novērtēt daudz pozitīvāk.
  • Korporatīvais ceļojums uzņēmumam ir finansiāli izdevīgāks, nekā, piemēram, tādas pašas kopējās naudas summas izmaksa prēmijās, jo komandu saliedēšanas pasākumi ir daļa no uzņēmuma atļautajām izmaksām, un par to segšanu nav jāmaksā nodokļi.

Korporatīvais ceļojums ar Vanilla Travel

Izvēlieties ceļojumu, kas atbilst jūsu kolektīva vajadzībām, un mēs organizēsim programmu un izklaides, kas atbilst jūsu komandas garam! Vanilla Travel ceļojumu eksperti veido ceļojumus, kuri ir pielāgoti katra uzņēmuma specifikai, vajadzībām un uzstādītajam mērķim. Varam noorganizēt visdažādāko ilgumu un formātu ceļojumus gan visam kolektīvam, gan tikai atsevišķiem darbiniekiem.

Ja vēlies sava uzņēmuma kolektīvu iepriecināt ar kopīgu ceļojumu, piesakies konsultācijai ar Vanilla Travel konsultantu.

Pakalpojumā iekļauts:

  • Jūsu mērķiem un vajadzībām piemērotāko ceļojumu idejas
  • Ceļojumu varianti, saskaņošana un izvēle
  • Ceļojuma organizēšana un rezervēšana
  • Atbalsts ceļojumu laikā

Kā pieteikties?

Aizpildi pieteikuma anketu un mēs sazināsimies, lai izstāstītu par nākamajiem soļiem!

Saņem ceļojumu jaunumus savā e-pastā!

Izdevīgi piedāvājumi, idejas un padomi veiksmīgam ceļojumam.

Saņem ceļojumu jaunumus e-pastā!